הדפסת עמוד זה

איך להחליף את הקטגוריה של דף הפייסבוק העסקי

איך לשנות את הקטגוריה של הדף.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחילים
עדכון אחרון: שלישי, 28 יוני 2016 01:53
דירוג הגולשים:

הקטגוריה שבחרתם לדף העסקי שלכם בעת הקמתו חשובה מאד: הקטגוריה אליה הדף שלכם שייך קובעת רבים משדות המידע שמופיעים בו - כמו שעות פתיחה (עבור דפים בקטגוריה 'עסק מקומי'), או 'מטרה' (Mission) עבור דפים בקטגוריה 'ארגונים'. 

בחירת קטגוריה נכונה תאפשר לכם לבנות את הדף שלכם בצורה הטובה ביותר ולהציג לעוקבים שלכם את המידע שחשוב להם לדעת. בנוסף, הקטגוריה שבחרתם משפיעה גם על איך ואיפה הדף שלכם יוצג ברחבי הפייסבוק, למשל בתוצאות החיפוש, כהצעות לגולשים שעשויים להתעניין בכם, כ'דף דומה' לדפים אחרים, ועוד. אם אתם רוצים ליצור גם 'מיקום פייסבוק' (facebook place) עבור הדף שלכם, תהיו חייבים לבחור קטגוריה של ארגונים / עסקים מסוג שבאמת קיים במיקום מציאותי קבוע (בניגוד למשל לדף פייסבוק של פוליטיקאי, מטרה חברתית או מותג עולמי כלשהו). 

עם זאת, בעת יצירת הדף, רוב מנהלי הדפים לא מודעים להשלכות של בחירת הקטגוריה ובוחרים בקטגוריה שאינה הטובה ביותר עבורם. במקרה זה, תמיד ניתן לחזור ולשנות את הקטגוריה של הדף שלכם, ללא הגבלה על מספר הפעמים. בפרק זה אסביר איך לעשות זאת.

חלקים בפרק זה:

איך לשנות את הקטגוריה של דף הפייסבוק שלכם

שינוי הקטגוריה יעשה דרך האזור About שמתחת לתמונת הפרופיל בדף שלכם.

  1. לחצו על About (בעברית 'אודות') מתחת לתמונת הפרופיל.
  2. לחצו על Page Info (בעברית 'פרטי דף') בתפריט הצדדי.
  3. עברו עם העכבר מעל שורת הקטגוריה ולחצו על Edit (בעברית 'עריכה').

כל הכפתורים עליהם יש ללחוץ מסומנים בריבוע כחול בתמונה:

בחירת קטגוריה חדשה לדף הפייסבוק

הקטגוריות של דפי הפייסבוק מתחלקות ל-2 רמות: קטגוריה ראשית, שהיא האפיון הכללי של העסק / הארגון שלכם (למשל 'עסק מקומי' או 'טלוויזיה'). קטגוריית המשנה מאפיינת את סוג העסק בצורה מדויקת יותר (למשל, עבור 'עסק מקומי' תמצאו קטגוריות משנה כמו 'בנק', 'חנות ספרים', 'בר / מסעדה', וכולי).

עברו על האפשרויות הקיימות ובחרו את הנכונות ביותר עבורכם. לאחר שבחרתם קטגוריה חדשה שמרו את השינויים שביצעתם:

בחירת קטגוריה ראשית וקטגוריית משנה

ניתן לשוב ולשנות את הקטגוריה בכל זמן שתרצו, אך כמובן שמומלץ למצוא את הנכונה עבורכם ולדבוק בה. אם אתם לא בטוחים במה לבחור, נסו מס' אפשרויות שונות וראו כיצד הן משנות את המידע המוצג בדף שלכם ואת המאפיינים השונים שלו. בהצלחה.

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

עוד בנושא ניהול הרשאות גולשים:

עוד בנושא הגדרות כלליות בדף:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר