המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

איך להפעיל 'הודעת ברוך-הבא' לגולשים שכותבים אל הדף העסקי

איך ליצור הודעות ברוך-הבא אוטומטית לגולשים ששולחים הודעה פרטית לדף הפייסבוק.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:42
דירוג הגולשים:

פייסבוק פתחה מס' כלים נחמדים מאד, שכל אחד בדרכו משפר את חווית התקשורת בין הדף העסקי שלכם לבין גולשים שרוצים לפנות אליכם ולנהל שיחה באופן פרטי, דרך תיבת ההודעות הפרטיות של הדף.

אחד מהכלים הוא הוא 'הודעת ברוך הבא', זוהי הודעה אוטומטית שמופיעה כאשר הגולש לוחץ על 'שליחת הודעה' אל הדף שלכם ומתחיל אתכם שיחה. ההודעה הזו היא הזדמנות נחמדה לברך את הגולש ולתת לו להרגיש בבית - ראו לדוגמא את ההודעה שהגדרתי בדף של תמנון שיווק באינטרנט, ההודעה מוצגת כאן בתוך תיבת צ'ט עם העמוד שפתחתי דרך פרופיל פייסבוק פיקטיבי שלי:

דוגמא להודעת ברוך-הבא

בהודעה, אני מברך את הגולש/ת ומודה על הפניה, נותן לו לדעת שהוא כותב ישירות אלי, ומזמין אותו לכתוב לי מה שירצה. נסו לשלוח הודעה לדף שלי ותראו בעצמכם.

חלקים בפרק זה:

ניתן להכניס בהודעת 'ברוך-הבא' עד 160 תווים (קצת יותר מציוץ בטוויטר), והיא תופיע באופן אוטומטי לכל מי שיפתח תיבת שיחה עם הדף שלכם. זו הזדמנות טובה להעביר מסר מהיר ומרכזי, או לכוון את הגולש/ת לפעולה מסוימת.

איך להפעיל 'הודעת ברוך-הבא' אוטומטית לדף העסקי

היכנסו לאזור הגדרת ההודעות הפרטיות בדף שלכם: בתפריט הלבן הרוחבי שמופיע מעל הדף לחצו על Settings (בעברית 'הגדרות'), ובתפריט הצדדי לחצו על Messaging (בעברית 'העברת הודעות'. שני הכפתורים מסומנים בריבוע אדום בתמונה:

כניסה לאזור ההגדרות של ההודעות הפרטיות

כעת, גללו את העמוד למטה עד האזור Response Assitance (בעברית 'מסייע התגובות'), שם תמצאו את הודעות הברוך-הבא, כמו גם אפשרויות מתקדמות נוספות שמכוסות במדריך הזה כמו הודעת 'לא נמצא' או תשובה מיידית להודעה שנשלחת אל הדף.

כדי להפעיל הודעת ברוך הבא עבור הדף עסקי שלכם רדו עד לכותרת Show a Messanger Greeting (בעברית 'הצג ברכת Messanger). אזור זה מסומן בריבוע אדום בתחתית התמונה:

הפעלת הודעות ברוך-הבא

ודאו כי הכפתור שלצד הכותרת מסומן ב'כן' - Yes - כמו בתמונה.

איך לערוך את ההודעה ולהוסיף בה מידע מיוחד

מלבד טקסט רגיל, אתם יכולים לשלב בהודעה גם תגיות מיוחדות שימשכו את השם הפרטי או שם המשפחה של הגולש, או מידע כמו כתובת האתר שלכם. כך תוכלו לייצר הודעה בסגנון "שלום, אייל!" כאשר במקום 'אייל', יופיע השם הפרטי של הגולש/ת ששולח/ת את ההודעה.

כדי לעשות זאת, לחצו על הכפתור Change (בעברית 'שינוי') שמופיע ליד ההודעה הקיימת, המופיעה בצבע כחול.בתיבה הנפתחת, הקלידו את ההודעה שלכם (זכרו, עד 160 תווים):

התאמה אישית של הודעות ברוך-הבא בדף

רואים את השם Yorai שמופיע בריבוע כחול? זהו הסימן לתגית מיוחדת, אשר במקרה זה תמשוך את השם הפרטי של הגולש.

כדי להוסיף תגיות כאלו, שימו את הסמן במיקום המדויק בטקסט שבו אתם רוצים להכניס את התגית, ולחצו על הכפתור הכחול Add Personalization (בעברית 'הוסף התאמה אישית'). לאחר הלחיצה יפתח תפריט (שנראה בתמונה למעלה), ובו האפשרויות הקיימות.

האפשריות הקיימות נכון לכתיבת פרק זה הן: שם פרטי או שם משפחה של הגולש, כתובת האתר של העסק, כתובת העסק הפיזית או מס' הטלפון של העסק. אבל יתכן בהחלט ואף סביר להניח כי בעתיד יופיעו אפשרויות נוספות.

לסיום, לחצו על הכפתור הכחול Save (בעברית 'שמור') שמופיע מתחת לתיבת העריכה.

סיכום והמלצה

"הודעת ברוך-הבא", על אף שאינה Game Changer בתחום השיווק בפייסבוק, היא כלי חמוד שיכול להוסיף טאצ' מעניין ואישי לקשר ביניכם לבין העוקבים בפייסבוק.

האמת שאין סיבה אמתית לא להוסיף הודעת ברוך-הבא, לכן קחו לעצמכם דקה וחצי והוסיפו לדף שלכם הודעת ברוך-הבא נחמדה ומזמינה, שתגרום לגולשים שרוצים לכתוב לכם להרגיש שהגיעו למקום הנכון.

בהצלחה!

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט