הדפסת עמוד זה

איך להשתמש בתשובות שמורות בשיחות הפרטיות בדף הפייסבוק

איך ליצור ולהשתמש בתשובות שמורות בשיחות פרטיות עם גולשים בדף העסק בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מקצוענים
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:39
דירוג הגולשים:

'תגובות שמורות' או 'מענה שמור' בשפה של פייסבוק, הן תגובות שאתם יוצרים מראש ויכולים להשתמש בהן שוב ושוב בשיחות הפרטיות שלכם עם עוקבים בדף העסקי, בלחיצה אחת בלבד, במקום לכתוב את כל התשובה מההתחלה ועד הסוף.

הכלי הזה נועד למנהלי דפים עסקיים שצריכים לענות להרבה הודעות פרטיות שחוזרות על עצמן. בעבר השתמשנו בטבלאות אקסל כדי לשמור תגובות נפוצות בהן היינו משתמשים בניהול הדף, אך כיום ניתן להשתמש בכלי המובנה של פייסבוק שנועד לכך. בפרק זה אסביר כיצד ליצור ולהשתמש בתגובות שמורות בשיחות הפרטיות עם עוקבים בדף שלכם.

חלקים בפרק זה:

איך להשתמש בתגובות שמורות בשיחות הפרטיות שלכם עם עוקבים בדף העסקי

בתוך תיבת ההודעות הפרטיות של הדף שלכם, לחצו על הכפתור לפתיחת התגובות השמורות, שמופיע בפינה הימנית למטה, ליד כפתורי הסמיילי והלייק (אם הפייסבוק שלכם בעברית, הכפתורים יופיעו בפינה השמאלית למטה). ראו את הכפתור מסומן בריבוע אדום בתמונה:

פתיחת לוח התשובות השמורות

לאחר לחיצה על הכפתור יפתח חלון קטן שמציג את כל ההודעות השמורותש כבר יצרתם:

לוח התשובות השמורות

כדי לבחור בתגובה קיימת - פשוט לחצו עליה. שימו לב שניתן לגלול למטה בחלון זה כדי לראות תגובות נוספות.

כדי לחפש תגובה שמורה לפי הטקסט שבתוכה, השתמשו בתיבת החיפוש שמופיעה מעל רשימת התגובות.

ליד תגובות החיפוש תראו את השדה Sort by (בעברית 'מיין לפי'), בלחיצה על הכפור שלידו (בתמונה עם הטקסט Frequenyly used) תוכלו לשנות את התגובות המוצגות בראש הרשימה לפי כאלו שאתם משתמשים בהם לעתים קרובות (כמו בתמונה), תגובות שהיו בשימוש לאחרונה או תגובות שנוצרו לאחרונה.

אם עדיין אין לכם תשובה שמורה שמתאימה למה שאתם מחפשים, תוכלו ליצור אחת חדשה.

איך ליצור תגובה שמורה חדשה לשימוש בשיחות פרטיות עם אוהדים

כדי ליצור תגובה חדשה, גללו בחלון התגובות שמוצג בתמונה למעלה עד לתחתית - ולחצו על הכפתור Create new reply (בעברית 'צור תשובה חדשה'). הכפתור מסומן בריבוע אדום בתמונה:

יצירת תשובה שמורה חדשה - צעד א

בחלון הנפתח, הקלידו את התגובה החדשה שברצונכם ליצור. מלבד טקסט וקישורים, תוכלו להכניס בתגובה גם תמונות ו'מידע אישי' כמו שם הגולש/ת, שיימשך באופן אוטומטי ע"י פייסבוק. בתמונה הבאה תראו תגובה שמשתמשת באפשרות המידע האישי:

יצירת תשובה שמורה חדשה - עריכת התשובה

ניתן לראות את המידע האישי מסומן בריבוע כחול. במקרה זה בחרתי להשתמש בשם הגולש/ת, ובכתובת אתר האינטרנט שלי, כפי שהיא מוגדרת בדף.

כדי להוסיף מידע אישי להודעה, הניחו את העכבר במקום המתאים בטקסט ולחצו על הכפתור Personalize (בעברית 'התאם אישית') שמופיע בתחתית. מתוך הרשימה הנפתחת, בחרו את שדה המידע בו אתם רוצים להשתמש.

שדות המידע עשויים להשתנות בעתיד ע"י פייסבוק.

כדי להוסיף תמונה להודעה, לחצו על  Add Image (בעברית 'הוסף תמונה') ובחרו תמונה מתוך המחשב שלכם.

לסיום, לחצו על Save reply (בעברית 'שמור את התשובה') כדי לשמור את התשובה החדשה שיצרתם, או על Cancel (בעברית 'ביטול') כדי לבטל.

מעת לעת יתכן שתצרו לערוך שינויים בחלק מהתשובות השמורות או למחוק אותן כאשר כבר אין לכם טעם בהן.

איך לערוך, למחוק ולנהל את התגובות השמורות בדף

בחלון הנפתח של התגובות השמורות, לחצו על Manage Replies (בעברית 'נהל תשובות'), בפינה העליונה. הכפתור מסומן בריבוע אדום בתמונה:

כניסה לניהול התשובות השמורות

החלון שיפתח מאד דומה לחלון הקטן שנפתח בלחיצה על כפתור התגובות השמורות. תוכלו לחפש תשובות שמורות או לסנן אותן לפי הפרמטרים שהזכרתי, ללחוץ על כל תגובה ברשימה כדי לערוץ אותה, או ליצור תגובות חדשות:

מסך ניהול התשובות השמורות בדף

סיכום והמלצה

לא לכולם יש צורך להשתמש בתשובות שמורות בדף העסקי, אבל רבים מאיתנו יכולים להשתמש בהן כדי לקצר את תהליכי העבודה, ויותר מכך, לדאוג שכל גולש/ת ששואל שאלה מסוימת יקבל תשובה מלאה ועניינית, גם אם במקרה באותו רגע אין לנו זמן לענות.

אפשר להשתמש בתשובות שמורות גם בשילוב עם תשובות 'בזמן אמת'..למשל - אם גולש מסוים ישאל אותי מה השירותים המקצועיים שאני מספק, אוכל להשתמש בתגובה שמורה שמפרטת את מגוון השירותים, ואחריה לציין שזוהי רשימה שמורה ושאולי שירות כזה או אחר, יעניין יותר את אותו גולש.

למעשה ניתן להשתמש בתשובה שמורה בכל מקרה שבו אתם מוצאים את עצמכם חוזרים על אותה תשובה שוב ושוב, גם אם בנוסח דומה.

אם המענה להודעות פרטיות של גולשים בדף העסקי שלכם הוא חלק משמעותי מעבודת השיווק שלכם בפייסבוק, שווה להשתמש בכלי הנחמד הזה של פייסבוק כדי להקל על עצמכם את העבודה ולשפר את החוויה של הגולשים אשר משוחחים אתכם.

בהצלחה!

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר