המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

היכרות מלאה עם תיבת ההודעות הפרטיות של דפי הפייסבוק העסקיים

למדו להכיר ולעבוד עם תיבת ההודעות הפרטיות של דף העסק שלכם בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:36
דירוג הגולשים:

השיחות הפרטיות שאפשר לנהל עם אוהדים בדף העסקי שלכם הן כלי משמעותי ומרכזי בשיווק שלכם בפייסבוק. בעוד העוקבים של הדף שלכם הם בד"כ אנשים שמתעניינים במותג שלכם ברמה בנינונית עד נמוכה, ברובם, הגולשים ששולחים לכם הודעה פרטית לדף בד"כ יהיה בעלי עניין גבוה עד גבוה מאד במותג שלכם.

אם מישהו לוקח את הזמן וכותב לכם הודעה פרטית - כנראה שיש לו משהו חשוב להגיד או לשאול. מהצד שלכם, מנהלי הדפים, ההזדמנות לשוחח עם מישהו שמתעניין במוצר שלכם באופן פרטי, נוח ואישי - מאפשרת לכם להפוך מתעניינים ללקוחות, תומכים לשגרירי מותג, ובאופן כללי לתת שירות טוב, לספק לאנשים ערך ייחודי ולחזק את הקשר שלהם אליכם.

בחלק הזה במדריך בסביר על כל האפשרויות השונות שזמינות עבורנו בתוך תיבת ההודעות של הדף. בפרק זה אעשה לכם היכרות ראשונית עם תיבת ההודעות, ובפרקים האחרים אסביר בפירוט על כל אפשרות ואפשרות.

חלקים בפרק זה:

 1. כניסה לתיבת ההודעות
 2. היכרות עם תיבת ההודעות
  1. חיפוש הודעות
  2. רשימת השיחות האחרונות
  3. השיחה הנבחרת: פרטי הגולש ופעולות שונות
  4. מידע אודות הגולש/ת
  5. תגיות
  6. הערות ניהוליות
  7. מידע על הקשר של הגולש/ת לדף
  8. הפעלת מצב 'לא-נמצא'
  9. קוד מסנג'ר
  10. כתיבת הודעה בשיחה
  11. שימוש בתשובות שמורות
 3. סיכום והמלצה
 4. עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

כניסה לתיבת ההודעות הפרטית בדף

כדי להיכנס לתיבת ההודעות של הדף שלכם, פשוט לחצו על הכפתור Messages (בעברית 'הודעות') שמופיע בתפריט הלבן הרוחבי, מעל תמונת הקאבר של הדף שלכם (ראו מסומן באדום בתמונה):

כניסה לתיבת ההודעות הפרטיות בדף 

כעת נעבור במהירות על החלקים השונים בתיבת ההודעות.

היכרות מלאה עם תיבת ההודעות הפרטיות בדף שלכם

התמונה הבאה היא צילום מסך מתוך תיבת ההודעות בדף של תמנון שיווק באינטרנט ולכן שמות הגולשים ותוכן השיחה מטושטש. ליד כל חלק בתיבה מופיע מספר, ומתחת לתמונה אסביר על כל חלק לפי המספרים שבתמונה:

הסר על תיבת ההודעות הפרטיות בדף הפייסבוק העסקי

1. חיפוש בתיבת ההודעות

כלי חיפוש לאיתור הודעה מהרשימה ע"פ תוכן השיחה, שם הגולש/ת, קטגוריות או תגיות שיצרתם. ניתן לחפש לפי טקסט חופשי בתיבת החיפוש או להשתמש בכלי החיפוש האחרים.

להסבר מפורט על חיפוש הודעות בתיבה לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

2. רשימת השיחות האחרונות

רשימת השיחות בתיבת ההודעות, מוצגות בד"כ ע"פ סדר הגעתן (כלומר השיחה הכי חדשה מוצגת למעלה). ניתן לסנן את השיחות המוצגות ברשימה זו בעזרת אחד מכלי החיפוש.

שימו לב שהשיחה הנבחרת מסומנת ברקע כחול, והיא מוצגת במלואה במרכז המסך.

3. הצגת השיחה הנבחרת - פרטי הגולש ופעולות אפשריות

בחלק זה תוצג השיחה הנבחרת מתוך הרשימה. בחלק העליון תראו את שם ופרטי הגולש/ת ששלח/ה את ההודעה. מימין (למעלה) תוכלו לבצע פעולות שקשורות לשיחה זו - למשל לסמן אותה כספאם, להעביר אותה לארכיון או למחוק אותה. כדי לעשות זאת, לחצו על הכפתור Actions (בעברית 'פעולות') ובחרו בפעולה הרצויה לכם מתוך התפריט הנפתח.

שימו לב לכפתור View profile (בעברית 'הצג פרופיל') מתחת לשם הגולש/ת. בלחיצה עליו תעברו לפרופיל הפייסבוק של הגולש ששלח את ההודעה, ותוכלו ללמוד עליו יותר לפני שאתם עונים.

מתחת להודעות המוצגות תוכלו לשלוח הודעה חדשה בשיחה דרך תיבת הטקסט.

4. מידע אודות הגולש

בחלק זה של המסך תראו מידע מורחב יותר אודות הגולש/ת, שנמשך באופן אוטומטי מתוך הפרופיל האישי שלו/ה.

5. תגיות שהוצמדו לשיחה זו

בחלק זה תוכלו להוסיף לשיחה זו תגיות, ותראו את התגיות שכבר הוספו לשיחה זו על ידכם או ע"י מנהלים אחרים של הדף.

תגיות עוזרות לכם לסדר את ההודעות בתיבה בקטגוריות ולמצוא את ההודעות שחשובות לכם במהירות. כדי ללמוד עוד על תגיות וכיצד להשתמש בהן, לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

6. הערות ניהוליות

כאן תוכלו להוסיף לשיחה זו הערה מנהלתית שתהיה חשופה רק למנהלי הדף, ולראות הערות שהושארו בעבר על ידכם או על ידי מנהלים אחרים של הדף.

הערות מאפשרות לכם לציין מידע שחשוב לכם לגבי השיחה ו/או הגולש/ת, כדי שתוכלו לזכור אותו בעתיד, או שהוא יהיה זמין למנהלים אחרים של הדף שעשויים לענות לגולש/ת באותה שיחה. כדי ללמוד עוד על הערות ניהוליות וכיצד להשתמש בהן לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

7. מידע על הקשר של הגולש עם הדף העסקי שלכם

באזור זה תראו מידע על הקשר של הגולש/ת אתו אתם משוחחים אל דף הפייסבוק שלכם. תוכלו לראות האם ומתי הגולש עשה לייק לדף העסקי שלכם, תראו תמונות וקבצים שהוא שלח לכם בעבר, ומידע נוסף שעשוי להשתנות ע"י פייסבוק מעת לעת.

8. הפעלת מצב 'לא-נמצא'

כאן תוכלו להפעיל מצב 'לא-נמצא' למשך 12 שעות. במצב זה הגולשים שישלחו הודעה פרטית לדף שלכם יקבלו מענה אוטומטי שהוכן מראש. כדי להכין את המענה האוטומטי וללמוד עוד על מצב 'לא-נמצא' לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

9. גישה לקוד המסנג'ר של הדף שלכם

כאן תוכלו לראות ולהוריד את קוד המסנג'ר של הדף שלכם. קוד המסנג'ר מאפשר לאנשים לפתוח במהירות שיחה פרטית עם הדף שלכם, ע"י סריקת הקוד באמצעות אפליקציית Facebook Messanger בטלפון הנייד שלהם. להסבר נוסף על קוד המסנג'ר ואיך ליצור אותו עבור הדף שלכם, לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

10. כתיבת הודעות בשיחה

כאן תוכלו להקליד הודעה חדשה בשיחה, בדיוק כפי שתעשו בצ'ט הרגיל של פייסבוק. גם כפתור הלייק, כפתורי הפרצופים (emoticons), צירוף קבצים, ואפשרויות אחרות שזמינות לכם בצ'ט הרגיל של פייסבוק יהיו זמינות כאן.

11. שימוש בתשובות שמורות בשיחה עם הגולש/ת

אחת האפשרויות המעניינות בתיבת ההודעות הפרטיות של הדף היא שימוש בתגובות שמורות כדי להקל את תהליך השיחה הפרטית עם הגולשים.

בלחיצה על הכפתור, תוכלו לבחור מבין תגובות שמורות שכבר קיימות בדף שלכם או ליצור חדשות. כדי ללמוד עוד על שימוש בתגובות שמורות לחצו כאן לפרק הרלוונטי במדריך.

סיכום והמלצה

ההודעות הפרטיות בדף שלכם הן כלי חשוב וטוב, שמאפשר לכם לחזק את הקשר עם העוקבים בפייסבוק, לנהל שיחה פרטית ונעימה עם אנשים אמתיים ולהעביר את המסר שלכם בדרך שמתאימה לכם.

אם אתם מפעילים דף פייסבוק פעיל, ככל הנראה אתם מוצאים את עצמכם עונים ללא מעט הודעות פרטיות מגולשים. קחו את הזמן ללמוד על כל האפשרויות שפייסבוק פתחה עבורכם, מנהלי הדפים, ותוכלו להפוך את העבודה שלכם לקלה יותר - ואת השירות שאתם נותנים לגולשים בפייסבוק לטוב יותר.

בהצלחה!

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה

דף עסקי - ADMIN (0 תשובות)
יש לי דף עסקי בפייסבוק כבר הרבה זמן  ולאחורנה אני רואה שאני לא מוגדרת יותר כ ADMIN ואין לי גישה להגדרות הפנימיות. מה עושים?

שיתוף סטורי אינסטגרם עסקי (0 תשובות)
שאנשים רוצים לשתף סטורי שפרסמתי בעמוד העסקי שלי אני צריך לאשר כל אחד ואחד כיצד אני מבטל את זה?

שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...
האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט