הדפסת עמוד זה

איך להשתמש במצב 'לא-נמצא' בתיבת ההודעות הפרטית של דף הפייסבוק

איך להשתמש במענה אוטומטי עם מצב 'לא-נמצא' בהודעות הפרטיות של הדף העסקי בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:42
דירוג הגולשים:

כולנו, כמעט, לא זמינים לענות לגולשים בפייסבוק 24 שעות ביממה. מי מאתנו שנכנסים לפייסבוק רק פעם ביום או יומיים, ורוצים להבטיח שהגולשים שפונים אליהם בהודעה פרטית יקבלו מענה מהיר, יכולים לייצר מענה אוטומטי שישלח כתשובה מידית לכל הודעה שנשלחת אל הדף (לחצו כאן לפרק במדריך שמסביר איך לעשות זאת).

אך מנהלי דפים רבים 'נמצאים' בדף שלהם כל יום, בשעות קבועות יחסית, ומעדיפים לתת מענה אישי בצורה מידית או כמעט מידית, ולא להשתמש במענה האוטומטי לכל הודעה.

מנהלי דפים כאלה יכולים להפעיל את 'מצב לא נמצא' בתיבת ההודעות הפרטיות של הדף. מצב זה פועל למשך 12 שעות מרגע הפעלתו (אם לא תכבו אותו קודם באופן ידני). בזמן הזה, כל מי ששולח הודעה פרטית לדף שלכם, יקבל כתשובה יידית הודעה אוטומטית וקבועה, שתכינו מראש.

בהודעה זו אתם יכולים להסביר שכרגע אלו לא שעות הפעילות שלכם, ושתחזרו אל הגולש בשעות הפעילות.

חלקים בפרק זה:

ראשית אסביר כיצד להפעיל את 'מצב לא-נמצא' בדף, ואח"כ כיצד לערוך את ההודעה האוטומטית שנשלחת לגולשים.

איך להפעיל 'מצב לא-נמצא' (Away) בדף העסקי 

נכון לכתיבת שורות האלה, הדרך להפעיל מצב לא-נמצא בדף שלכם נמצאת בתוך אזור ההודעות הפרטיות של הדף. היכנסו לתיבת ההודעות ופינה התחתונה חפשו את הכפתור Away (בעברית 'לא נמצא'). הכפתור יופיע בצד שמאל אם הפייסבוק שלכם באנגלית, ובצד ימין אם הוא בעברית. ראו מסומן בריבוע אדום בתמונה:

הפעלת מצב לא-נמצא 

בתמונה אפשר לראות שמצב לא-נמצא כבר מופעל אצלי בדף (בכל זאת, בעת כתיבת שורות אלא השעה היא 5:37 בבוקר…), ושנותרו עוד 11:50 שעות עד לסיומו. 

איך לערוך את ההודעה שנשלחת לגולשים בזמן מצב לא-נמצא 

היכנסו לאזור הגדרת ההודעות הפרטיות בדף שלכם: בתפריט הלבן הרוחבי שמופיע מעל הדף לחצו על Settings (בעברית 'הגדרות'), ובתפריט הצדדי לחצו על Messaging (בעברית 'העברת הודעות'. שני הכפתורים מסומנים בריבוע אדום בתמונה:

כניסה לאזור ההגדרות של ההודעות הפרטיות

 

כעת, גללו את העמוד למטה עד האזור Response Assitance (בעברית 'מסייע התגובות'), עד לכותרת Stay responsive when you can't get to your computer or phone (בעברית 'המשך להשיב גם שאינך יכול להגיע למחשב או לטלפון'). ראו את אזור זה מסומן בריבוע אדום בתמונה:

הגדרת הודעה במצב לא-נמצא 

ודאו כי הכפתור שלצד הכותרת מסומן ב'כן' - Yes - כמו בתמונה. 

איך להוסיף בהודעה מידע אישי מיוחד 

מלבד טקסט רגיל, אתם יכולים לשלב בהודעה גם תגיות מיוחדות שימשכו את השם הפרטי או שם המשפחה של הגולש, או מידע כמו כתובת האתר שלכם. כך תוכלו לייצר הודעה בסגנון "שלום, אייל!" כאשר במקום 'אייל', יופיע השם הפרטי של הגולש/ת ששולח/ת את ההודעה. 

כדי לעשות זאת, לחצו על הכפתור Change (בעברית 'שינוי') שמופיע ליד ההודעה הקיימת, המופיעה בצבע כחול. בתיבה הנפתחת, הקלידו את ההודעה שלכם, ניתן להשתמש בעד 250 תווים. מעל התיבה בה אתם כותבים את ההודעה פייסבוק תראה לכם תצוגה מקדימה של ההודעה שלכם, כפי שהיא תראה לגולשים שישלחו לדף שלכם הודעות:

עריכת ההודעה 

רואים את השם Yorai שמופיע בריבוע כחול? זהו הסימן לתגית מיוחדת, אשר במקרה זה תמשוך את השם הפרטי של הגולש. 

כדי להוסיף תגיות כאלו, שימו את הסמן במיקום המדויק בטקסט שבו אתם רוצים להכניס את התגית, ולחצו על הכפתור הכחול Add Personalization (בעברית 'הוסף התאמה אישית'). לאחר הלחיצה יפתח תפריט (שנראה בתמונה למעלה), ובו האפשרויות הקיימות. 

האפשריות הקיימות נכון לכתיבת פרק זה הן: שם פרטי או שם משפחה של הגולש, כתובת האתר של העסק, כתובת העסק הפיזית או מס' הטלפון של העסק. אבל יתכן בהחלט ואף סביר להניח כי בעתיד יופיעו אפשרויות נוספות. 

לסיום, לחצו על הכפתור הכחול Save (בעברית 'שמור') שמופיע מתחת לתיבת העריכה. 

סיכום והמלצה 

באופן אישי, בדפים שלי אני לא משתמש ב'מצב לא-נמצא', כיוון שאני מסתדר מספיק טוב עם אפשרות המענה האוטומטי לכלל ההודעות. עם זאת, יש מנהלי דפים (וסוגי דפים!) בהם יהיה נכון יותר להשתמש במצב לא-נמצא בשעות שבהן העסק לא פועל, ובשעות הפעילות להקפיד על מענה אנושי ומהיר. 

כשאתם מנסחים את ההודעה, השתדלו להשתמש לפחות בשם הגולש כדי להפוך אותה לאישית יותר, הסביר מדוע היא נשלחת ("אנחנו סגורים כרגע" וכו'), והבטיחו לחזור בהקדם האפשרי.

אפשר גם להפנות את הגולש לאתר האינטרנט שלכם או לעמוד כלשהו בתוכו, במידה ויש טעם בכך. 

בהצלחה!

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר