המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

איך להשתמש במצב 'לא-נמצא' בתיבת ההודעות הפרטית של דף הפייסבוק

איך להשתמש במענה אוטומטי עם מצב 'לא-נמצא' בהודעות הפרטיות של הדף העסקי בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:42
דירוג הגולשים:

כולנו, כמעט, לא זמינים לענות לגולשים בפייסבוק 24 שעות ביממה. מי מאתנו שנכנסים לפייסבוק רק פעם ביום או יומיים, ורוצים להבטיח שהגולשים שפונים אליהם בהודעה פרטית יקבלו מענה מהיר, יכולים לייצר מענה אוטומטי שישלח כתשובה מידית לכל הודעה שנשלחת אל הדף (לחצו כאן לפרק במדריך שמסביר איך לעשות זאת).

אך מנהלי דפים רבים 'נמצאים' בדף שלהם כל יום, בשעות קבועות יחסית, ומעדיפים לתת מענה אישי בצורה מידית או כמעט מידית, ולא להשתמש במענה האוטומטי לכל הודעה.

מנהלי דפים כאלה יכולים להפעיל את 'מצב לא נמצא' בתיבת ההודעות הפרטיות של הדף. מצב זה פועל למשך 12 שעות מרגע הפעלתו (אם לא תכבו אותו קודם באופן ידני). בזמן הזה, כל מי ששולח הודעה פרטית לדף שלכם, יקבל כתשובה יידית הודעה אוטומטית וקבועה, שתכינו מראש.

בהודעה זו אתם יכולים להסביר שכרגע אלו לא שעות הפעילות שלכם, ושתחזרו אל הגולש בשעות הפעילות.

חלקים בפרק זה:

ראשית אסביר כיצד להפעיל את 'מצב לא-נמצא' בדף, ואח"כ כיצד לערוך את ההודעה האוטומטית שנשלחת לגולשים.

איך להפעיל 'מצב לא-נמצא' (Away) בדף העסקי 

נכון לכתיבת שורות האלה, הדרך להפעיל מצב לא-נמצא בדף שלכם נמצאת בתוך אזור ההודעות הפרטיות של הדף. היכנסו לתיבת ההודעות ופינה התחתונה חפשו את הכפתור Away (בעברית 'לא נמצא'). הכפתור יופיע בצד שמאל אם הפייסבוק שלכם באנגלית, ובצד ימין אם הוא בעברית. ראו מסומן בריבוע אדום בתמונה:

הפעלת מצב לא-נמצא 

בתמונה אפשר לראות שמצב לא-נמצא כבר מופעל אצלי בדף (בכל זאת, בעת כתיבת שורות אלא השעה היא 5:37 בבוקר…), ושנותרו עוד 11:50 שעות עד לסיומו. 

איך לערוך את ההודעה שנשלחת לגולשים בזמן מצב לא-נמצא 

היכנסו לאזור הגדרת ההודעות הפרטיות בדף שלכם: בתפריט הלבן הרוחבי שמופיע מעל הדף לחצו על Settings (בעברית 'הגדרות'), ובתפריט הצדדי לחצו על Messaging (בעברית 'העברת הודעות'. שני הכפתורים מסומנים בריבוע אדום בתמונה:

כניסה לאזור ההגדרות של ההודעות הפרטיות

 

כעת, גללו את העמוד למטה עד האזור Response Assitance (בעברית 'מסייע התגובות'), עד לכותרת Stay responsive when you can't get to your computer or phone (בעברית 'המשך להשיב גם שאינך יכול להגיע למחשב או לטלפון'). ראו את אזור זה מסומן בריבוע אדום בתמונה:

הגדרת הודעה במצב לא-נמצא 

ודאו כי הכפתור שלצד הכותרת מסומן ב'כן' - Yes - כמו בתמונה. 

איך להוסיף בהודעה מידע אישי מיוחד 

מלבד טקסט רגיל, אתם יכולים לשלב בהודעה גם תגיות מיוחדות שימשכו את השם הפרטי או שם המשפחה של הגולש, או מידע כמו כתובת האתר שלכם. כך תוכלו לייצר הודעה בסגנון "שלום, אייל!" כאשר במקום 'אייל', יופיע השם הפרטי של הגולש/ת ששולח/ת את ההודעה. 

כדי לעשות זאת, לחצו על הכפתור Change (בעברית 'שינוי') שמופיע ליד ההודעה הקיימת, המופיעה בצבע כחול. בתיבה הנפתחת, הקלידו את ההודעה שלכם, ניתן להשתמש בעד 250 תווים. מעל התיבה בה אתם כותבים את ההודעה פייסבוק תראה לכם תצוגה מקדימה של ההודעה שלכם, כפי שהיא תראה לגולשים שישלחו לדף שלכם הודעות:

עריכת ההודעה 

רואים את השם Yorai שמופיע בריבוע כחול? זהו הסימן לתגית מיוחדת, אשר במקרה זה תמשוך את השם הפרטי של הגולש. 

כדי להוסיף תגיות כאלו, שימו את הסמן במיקום המדויק בטקסט שבו אתם רוצים להכניס את התגית, ולחצו על הכפתור הכחול Add Personalization (בעברית 'הוסף התאמה אישית'). לאחר הלחיצה יפתח תפריט (שנראה בתמונה למעלה), ובו האפשרויות הקיימות. 

האפשריות הקיימות נכון לכתיבת פרק זה הן: שם פרטי או שם משפחה של הגולש, כתובת האתר של העסק, כתובת העסק הפיזית או מס' הטלפון של העסק. אבל יתכן בהחלט ואף סביר להניח כי בעתיד יופיעו אפשרויות נוספות. 

לסיום, לחצו על הכפתור הכחול Save (בעברית 'שמור') שמופיע מתחת לתיבת העריכה. 

סיכום והמלצה 

באופן אישי, בדפים שלי אני לא משתמש ב'מצב לא-נמצא', כיוון שאני מסתדר מספיק טוב עם אפשרות המענה האוטומטי לכלל ההודעות. עם זאת, יש מנהלי דפים (וסוגי דפים!) בהם יהיה נכון יותר להשתמש במצב לא-נמצא בשעות שבהן העסק לא פועל, ובשעות הפעילות להקפיד על מענה אנושי ומהיר. 

כשאתם מנסחים את ההודעה, השתדלו להשתמש לפחות בשם הגולש כדי להפוך אותה לאישית יותר, הסביר מדוע היא נשלחת ("אנחנו סגורים כרגע" וכו'), והבטיחו לחזור בהקדם האפשרי.

אפשר גם להפנות את הגולש לאתר האינטרנט שלכם או לעמוד כלשהו בתוכו, במידה ויש טעם בכך. 

בהצלחה!

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט