המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

איך להפעיל ולהגדיר מענה אוטומטי להודעות פרטיות בדף הפייסבוק

איך להפעיל מענה אוטומטי להודעות פרטיות שמגיעות אל הדף העסקי בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
עדכון אחרון: שני, 25 יולי 2016 03:43
דירוג הגולשים:

בין הכלים שפייסבוק פתחה כדי לשפר את התקשורת בין דפי אוהדים לגולשים נמצא גם את כלי המענה האוטומטי להודעות פרטיות שגולשים שולחים לדף העסקי בפייסבוק.

כלים נוספים שעליהם אני מסביר במדריך הזה הם הודעת 'לא נמצא' או הודעת 'ברוך הבא' (לחצו לפרק הרלוונטי), ואחרים. בפרק זה אתמקד במענה האוטומטי להודעות: מדוע להשתמש בו וכיצד לעשות זאת.

כלי המענה האוטומטי מאפשר לכם לנסח הודעה זהה שתישלח כמענה מיידי לכל מי שישלח הודעה פרטית לדף שלכם. למשל, אם תכתבו הודעה לדף של 'תמנון שיווק באינטרנט', תקבלו מייד הודעת תשובה בלשון הזו:

הי [כאן יופיע השם שלך] , כאן יורי (Yorai) מתמנון, תודה על הפניה!

זאת הודעה אוטומטית כדי לאשר שהפניה שלך הגיעה אלינו.

נחזור אלייך בהקדם האפשרי.

קודם כל, ההודעה נותנת לגולשים הרגשה ש'יש מישהו בבית', מישהו כאן מוכן לקבל את הפניות שלהם ועשה את ההכנות הדרושות. דבר שני, ההודעה מאפשרת לי להעביר מסר כלשהו לכל גולש שאכפת לו מספיק כדי לכתוב לי הודעה פרטית.

בדוגמא הזו לא העברתי מסר כלשהו מלבד העובדה שאחזור לשיחה בהקדם האפשרי, אבל אפשר להכניס כאן גם קישור לאתר שלכם, הודעה על מוצר חדש שאתם משיקים בקרוב, עדכון חשוב ('האם כבר שמעת על…') או אפילו חזרה על המסר הפוליטי שלכם, אם אתם מקדמים קמפיין או ארגון חברתי.

זהו כלי פשוט שישפר את חווית השיחה עבור הגולשים שפונים אליכם.

חלקים בפרק זה:

איך להפעיל מענה אוטומטי להודעות בדף הפייסבוק העסקי

היכנסו לאזור הגדרת ההודעות הפרטיות בדף שלכם: בתפריט הלבן הרוחבי שמופיע מעל הדף לחצו על Settings (בעברית 'הגדרות'), ובתפריט הצדדי לחצו על Messaging (בעברית 'העברת הודעות'. שני הכפתורים מסומנים בריבוע אדום בתמונה:

כניסה לאזור ההגדרות של ההודעות הפרטיות

כדי להפעיל מענה אוטומטי להודעות, גללו למטה בעמוד זה עד שתגיעו לאזור עם הכותרת Send Instant Replies to anyone who messages your Page (בעברית 'שלח תשובות מיידיות לכל מי ששולח הודעות לדף שלך'). האזור מסומן בריבוע אדום בתמונה הבאה:

הפעלת מענה אוטומטי להודעות

ודאו כי הכפתור שלצד הכותרת מסומן ב'כן' - Yes - כמו בתמונה.

איך לערוך את ההודעה ולהוסיף בה מידע מיוחד

מלבד טקסט רגיל, אתם יכולים לשלב בהודעה גם תגיות מיוחדות שימשכו את השם הפרטי או שם המשפחה של הגולש, או מידע כמו כתובת האתר שלכם.

כך תוכלו לייצר הודעה בסגנון "שלום, אייל!" כאשר במקום 'אייל', יופיע השם הפרטי של הגולש/ת ששולח/ת את ההודעה.

כדי לעשות זאת, לחצו על הכפתור Change (בעברית 'שינוי') שמופיע ליד ההודעה הקיימת, המופיעה בצבע כחול.

בתיבה הנפתחת, הקלידו את ההודעה שלכם (ניתן להכניס עד 250 תווים). מעל אזור העריכה תראו תצוגה מוקדמת של ההודעה שלכם, כפי שהיא תיראה בצ'ט:

עריכת המענה האוטומטי

רואים את השם Yorai שמופיע בריבוע כחול? זהו הסימן לתגית מיוחדת, אשר במקרה זה תמשוך את השם הפרטי של הגולש.

כדי להוסיף תגיות כאלו, שימו את הסמן במיקום המדויק בטקסט שבו אתם רוצים להכניס את התגית, ולחצו על הכפתור הכחול Add Personalization (בעברית 'הוסף התאמה אישית'). לאחר הלחיצה יפתח תפריט (שנראה בתמונה למעלה), ובו האפשרויות הקיימות.

האפשריות הקיימות נכון לכתיבת פרק זה הן: שם פרטי או שם משפחה של הגולש, כתובת האתר של העסק, כתובת העסק הפיזית או מס' הטלפון של העסק. אבל יתכן בהחלט ואף סביר להניח כי בעתיד יופיעו אפשרויות נוספות.

לסיום, לחצו על הכפתור הכחול Save (בעברית 'שמור') שמופיע מתחת לתיבת העריכה.

סיכום והמלצה

אין באמת סיבה שלא להוסיף מענה אוטומטי להודעות שמתקבלות בדף העסקי שלכם. דפים פעילים יכולים לקבל הודעות לאורך כל היום, ולא תמיד יש לנו זמן להיכנס בכל שעתיים או שלוש ולענות להודעות החדשות שהתקבלו - וכך הודעות עלולות להישאר ללא מענה במשך שעות רבות ולעתים יום או מס' ימים, פשוט בגלל שבאמת אין לנו זמן להגיע להודעות.

לכן מענה אוטומטי יכול לשמש כפתרון ביניים שמרגיע את הגולש ומודיע לו שנחזור אליו בהקדם האפשרי.

אם יש זמנים קבועים שבהם אתם עונים להודעות בפייסבוק, למשל כל ערב בשעה 19:00 או אפילו רק פעם בשבוע - ציינו זאת בהודעת המענה האוטומטי, כך שהגולשים יידעו מתי הם יכולים לצפות לתשובה.

הקדישו דקה או שתיים לסידור מענה אוטומטי נעים ומכובד, גם אתם וגם העוקבים שלכם תרוויחו מכך.

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

מדריכים בנושא תיבת ההודעות הפרטיות בדף העסקי:

עוד מדריכים בנושא ניהול הדף העסקי:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט