הדפסת עמוד זה
עודכן לאחרונה

איך לפרסם סטטוס פשוט בעמוד פייסבוק עסקי

איך לפרסם סטטוס פשוט בעמוד הפייסבוק העסקי.
זמן קריאה: 3 עד 4 דקות
רמת קושי: מתחילים
תאריך עדכון התוכן: חמישי, 21 דצמבר 2017
דירוג הגולשים:

סטטוס כתוב הוא סוג התוכן הבסיסי שאפשר לפרסם בעמוד העסקי שלכם. ברוב המקרים תפרסמו תכנים מגוונים יותר כמו תמונות, סרטונים או קישורים לאתר שלכם, אבל אם אתם חדשים בפייסבוק או בניהול עמודים עסקיים - התחילו מללמוד כיצד לפרסם סטטוס פשוט.

על בסיס המיומנות הזו יהיה לכם הרבה יותר קל ללמוד איך לפרסם תכנים מתקדמים ועשירים יותר.

פרק זה יסביר איך לפרסם סטטוס רגיל בעמוד הפייסבוק שלכם, ויכוון אתכם לפרקים מתקדמים יותר.

חלקים בפרק זה:

איך לפרסם סטטוס בעמוד פייסבוק

כל פרסום של תוכן בדף שלכם נעשה דרך תיבת הפרסום של הדף (Publisher).

התיבה ממוקמת מתחת לתמונת הנושא (קאבר) של הדף שלכם. במרכזה אזור לבן בו אתם רושמים את הטקסט של הסטטוס. בתמונה הבאה תראו את תיבת הפרסום מוקפת בריבוע ירוק, מתוך עמוד הדוגמא "פיצה מקפיצה" שילווה את המדריך כולו:

דוגמא לתיבת הפרסום בעמוד פייסבוק עסקי

לאחר הלחיצה תוכלו לראות בקופסא זו כפתורים נוספים רבים. כפתורים אלו משמשים כדי לפרסם תכנים מסוגים אחרים (למשל וידאו או תמונה) וכדי להשתמש באפשרויות מתקדמות יותר של פייסבוק - על כל אלו תמצאו פרקים מלאים במדריך זה.

כדי לפרסם סטטוס חדש, בשלב ראשון לחצו עם העכבר בתוך תיבת הטקסט של ה-Publisher.

שימו לב כי לאחר הלחיצה חל שינוי בתיבה ובחלק התחתון שלה מופיע כפתור Publish, שלחיצה עליו תפרסם את הסטטוס בעמוד.

תיבת הפרסום של העמוד לאחר הלחיצה עליה

שימו לב: יתכן שאצלכם הסדר של הכפתורים (ימין / שמאל) הפוך! אם זה המצב, הסיבה היא שאתם משתמשים בפייסבוק בשפה העברית (כלומר, שפת המערכת). אני נוהג להשתמש בפייסבוק בשפה האנגלית מסיבות שונות (בעיקר כי זה יותר נוח) וממליץ גם לכם לנהוג כך.
במדריך זה כל התמונות הן מפייסבוק ששפת המערכת שלו היא אנגלית. במידה ששפת המערכת שלכם היא עברית, שימו לב כי הצדדים יהיו הפוכים במקרים רבים - ומה שמופיע בדוגמאות שבמדריך זה בצד שמאל, יופיע בצד ימין אצלכם.

כעת הקלידו את הסטטוס שאתם מבקשים לפרסם:

תיבת הפרסום של העמוד עם סטטוס לדוגמא

לסיום, לחצו על הכפתור הכחול Publish או על הכפתור המקביל בעברית. הסטטוס החדש שלכם יפורסם בציר הזמן של העמוד, ויופץ לעוקבים שלחצו לייק לעמוד.

ראו את הסטטוס החדש בציר הזמן של פיצה מקפיצה:

הסטטוס לדוגמא לאחר הפרסום בציר הזמן של העמוד

כעת אתם מכירים ויודעים להשתמש באפשרות הבסיסית של פרסום תוכן בפייסבוק.

המשיכו לפרקים הנוספים שבמדריך זה כדי ללמוד על האפשרויות המתקדמות יותר בניהול התוכן ובניהול העמוד, שיאפשרו לכם לנהל בצורה מוצלחת את הנוכחות העסקית שלכם בפייסבוק.

לאן להמשיך מכאן?

בחלק העוסק בניהול תוכן בעמוד שלכם תמצאו פרקים ייעודיים לפרסום תכנים מסוגים שונים בעמוד: תמונות, סרטוני וידאו, אירועים, מבצעים, מוצרים, ועוד. בפרקים אחרים שבחלק זה תוכלו ללמוד גם איך להשתמש באפשרויות מתקדמות יותר כמו ביצוע צ'ק-אין (Check-in) בפוסט, תיוג אנשים ועמודי אוהדים אחרים, תזמון הפוסטים שלכם לפרסום אוטומטי במועד מאוחר יותר, ועוד הרבה.

בפרקים האחרים של המדריך תוכלו ללמוד על המשימות החשובות בניהול העמוד שלכם, החל מתיבת ההודעות הנכנסות והקשר הפרטי עם הגולשים, איך לעצב את העמוד שלכם ואיך לקדם אותו ולהביא עוקבים נוספים, איך לנהל את ההרשאות ולקבוע מה מותר ומה אסור לגולשים לעשות בדף - ועוד.

החלק הבא והאחרון בפרק זה יפנה אתכם לפרקים מתקדמים יותר שיסבירו איך לפרסם תכנים נוספים ואיך להשתמש בכלי הפרסום המתקדמים של פייסבוק. אין צורך לקרוא את כל הפרקים במדריך, בטח לא בבת אחת - המשיכו מכאן לפרקים שהכי רלוונטיים אליכם ולתוכן שאתם מתכננים לפרסם בעמוד.

פרסום תכנים מסוגים שונים

סטטוס שמורכב מטקסט בלבד הוא רק ההתחלה ואפילו לא קצה המזלג - העמוד העסקי שלכם מאפשר לכם לפרסם תכנים מגוונים מסוגים שונים. בנוסף, פייסבוק מעדכנת כל הזמן את העמודים ומוסיפה אפשרויות חדשות, בניסיון לייצר עוד כלים עבור בעלי העסקים והמשווקים.

במדריך הזה תמצאו הסבר מפורט כמעט על כל סוג תוכן שאותו אפשר לפרסם בעמוד העסקי שלכם. לחצו על הכותרת שמעניינת אתכם כדי לעבור לפרק המלא:

שימוש בכלי הפרסום המתקדמים של פייסבוק

מלבד סוגי התוכן השונים שניתן לפרסם בעמוד, תוכלו גם להוסיף לכל פוסט "מצב רוח פייסבוק", צ'ק-אין במיקום מסוים ואפילו לתייג בפוסט מוצר מתוך חנות הפייסבוק שלכם.

פייסבוק מציעה מגוון (שהולך ומתעדכן גם הוא באופן שוטף) של "פיצ'רים" בהם ניתן להשתמש כדי להפוך את הפוסטים שלכם למעניינים יותר. במדריך הזה יש הסברים מפורטים על רובם:

תוכלו גם להשתמש במגוון כלי הניהול שבעמוד כדי לתזמן את הפוסטים שלכם למועד מאוחר יותר, לנהל טיוטות של פוסטים - ועוד. גם על פעולות אלו תמצאו פרקים מלאים במדריך:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר