המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים
עודכן לאחרונה

איך לפרסם תמונה בעמוד פייסבוק עסקי

כיצד לפרסם בדף תמונה ולהוסיף לה טקסט, קישורים ומידע אחר.
זמן קריאה: 11 עד 15 דקות
רמת קושי: מתחילים
תאריך עדכון התוכן: חמישי, 21 דצמבר 2017
דירוג הגולשים:

פרק זה במדריך ילמד אותך כמעט הכל על פרסום תמונות בעמוד העסקי שלך.

בתחילת הפרק אסביר במהירות איך לפרסם תמונה בעמוד ולצרף אליה טקסט (סטטוס) וקישורים (לינקים). בהמשך הפרק אסביר איך לתייג אנשים בתמונות שלך וכן על חלק מהאפשרויות המתקדמות יותר, שמשותפות גם לסוגי תוכן אחרים שאינם תמונות. בחלק האחרון אסביר איך לערוך או למחוק תמונות שפרסמתם.

תמונות הן אולי סוג התוכן שעובד הכי טוב בפייסבוק ואם אתם מתחזקים עמוד אוהדים פעיל, יש לא מעט סיכויים שאתם מפרסמים הרבה תמונות באופן קבוע. שימוש נכון בכלי פרסום התמונות של פייסבוק יעזור לכם לייצר תוכן טוב יותר ולקבל תוצאות טובות יותר מהעמוד שלכם.

אם אתם חדשים בניהול עמודים, אני ממליץ לפתוח לעצמכם עמוד ניסוי שסגור לציבור הרחב (ואפילו עם שם פיקטיבי), ולפרסם בו מס' תמונות כדי להתנסות בכלים השונים ולראות את התוצאה "בשטח", לפני שתיצרו ותפרסמו את התוכן בעמוד האמתי שלכם.

התהליך של פרסום תמונה או מספר תמונות הוא שונה מהתהליך של פרסום אלבום תמונות - אם ברצונכם לפרסם אלבום תמונות, קראו את הפרק הרלוונטי במדריך.

חלקים בפרק זה:

איך לפרסם תמונה או מספר תמונות בעמוד העסקי

בפרק זה אדגים כיצד אני מפרסם תמונה בעמוד הדוגמא שלי "פיצה מקפיצה". כדי לפרסם תמונה, היא צריכה להיות שמורה במחשב או הטלפון הנייד שבו אנחנו משתמשים, כקובץ תמונה תקין.

בתיבת הפרסום של הדף יש 2 כפתורים שיפתחו את סייר הקבצים במכשיר שלכם ויאפשרו לכם לבחור את התמונה שאתם רוצים לפרסם - אייקון של תמונה שמופיע בפינה השמאלית התחתונה של תיבת הפרסום, וכפתור עם אייקון של תמונה והטקסט photo/video. שני הכפתורים מסומנים בריבוע ירוק בתמונה הבאה:

הכפתור לפרסום תמונה בעמוד עסקי

הדרך המהירה ביותר היא ללחוץ סמל התמונה שמופיע בפינה השמאלית התחתונה. לחיצה עליו תפתח את סייר הקבצים של המכשיר באופן מיידי. אם תלחצו על הכפתור העליון יפתח תפריט עם מס' אפשרויות נוספות - בתפריט זה בחרו באפשרות Upload Photos/Video.

כעת בחרו את התמונה הרצויה מהמחשב/טלפון שלכם - שימו לב שדרך הבחירה יכולה להשתנות ממכשיר למכשיר - למשל לחיצה כפולה במחשב או כפתור לבחירה בטלפון נייד.

לאחר מספר שניות התמונה תופיע בתוך תיבת הפרסום של הדף (בגרסה מוקטנת), ראו לדוגמא בצילום מסך זה:

תיבת הפרסום בעמוד עם התמונה שהועלתה

כעת ניתן כבר לפרסם את התמנה, וכל מה שנשאר לכם לעשות הוא ללחוץ על הכפתור Publish.

אבל בדרך כלל תרצו לפרסם את התמונה עם טקסט נלווה (סטטוס). כדי לעשות זאת, לחצו עם העכבר בתוך תיבת הטקסט שמעל התמונה והקלידו את הטקסט שאתם רוצים לפרסם ביחד עם התמונה:

תיבת הפרסום בעמוד עם תמונה וטקסט

כדי לפרסם יותר מתמונה אחת - פשוט בחרו מהמחשב/טלפון שלכם מס' תמונות או לחצו על סימן הפלוס (+) שמופיע בתוך תיבת הפרסום, כדי לבחור תמונות נוספות.

לפני שנעבור על דברים מתקדמים ומעניינים יותר שאפשר להוסיף, בואו נלחץ על Publish כדי לפרסם את הפוסט, ונראה אותו בציר הזמן של הדף (ובניוז-פיד של הגולשים):

תמונה לדוגמא לאחר הפרסום בעמוד

כדאי לשים לב: הפוסטים שלכם, בעיקר אלו שמכילים תמונות, יוצגו באופן שונה במכשירים שונים - ובדרך כלל יהיה הבדל כלשהו בין התצוגה בטלפון לבין התצוגה במחשב. לכן כדאי לבדוק איך התמונות שלכם נראות גם במחשב וגם בטלפון לאחר הפרסום - ובמידת הצורך להחליף את התמונה לכזו שמתאימה ל-2 הפלטפורמות השונות.

בתוך הטקסט שנלווה לתמונה (הסטטוס) אפשר להכניס גם קישורים לאתרים חיצוניים. למשל, אם אתם מפרסמים תמונה של סדרת המוצרים החדשה שלכם, תוכלו להוסיף קישור לרכישה שלהם בחנות שבאתר שלכם. כל עוד תקפידו להשתמש בקישורים נכונים (שמתחילים ב-http:// או https:// ובנויים בצורה נכונה), הגולשים יוכלו ללחוץ על הקישור שבטקסט כדי לעבור לאתר שלכם, והוא גם יוצג בצבע אחר משאר הטקסט.

ראו לדוגמא את אותו פוסט מהתמונה הקודמת, בתוספת קישור לאתר שלי:

תמונה לדוגמא עם טקסט וקישור לאתר חיצוני

כעת בואו נראה איך "להוסיף קצת פלפל" לתמונות שאתם מפרסמים בעמוד, בעזרת התוספות המתקדמות יותר שפייסבוק נותן לכם להוסיף לכל תמונה: מיקום  (צ'ק-אין), מצב-רוח, כפתור לשליחת הודעה, ועוד אפשרויות מעניינות.

תוספות מתקדמות לתמונה: צ'ק-אין (מיקום), מצב-רוח, כפתור לשליחת הודעה ותיוג מוצר

בעת פרסום התמונה תוכלו להשתמש במספר תוספות שקיימות בפייסבוק כדי להעשיר את הפוסט ולהפוך אותו למעניין יותר.

מנהלי עמודים מנוסים ויצירתיים נוהגים להשתמש באפשרויות האלו באופן קבוע, וגם למתחילים כדאי להכיר אותן. נסו להשתמש בתור התחלה לפחות באפשרות אחת באופן קבוע, ועם הזמן התחילו להשתמש גם באחרות.

אפשרויות אלו מיוצגות בתיבת הפרסום של פייסבוק בצורת סמלים קטנים שמופיעים בחלק התחתון של התיבה, ראו את שורת הסמלים מסומנת בריבוע ירוק בתמונה הבאה:

כפתורי הפעולות המתקדמות בתוך תיבת הפרסום

שווה לשים לב: פייסבוק תמיד מנסה לפתח ולהוסיף אפשרויות נוספות - ובמקביל מורידה אפשרויות ישנות שלא עבדו מספיק טוב (לדעת מנהלות המוצר שלה). לכן יתכן שתראו בעמוד שלכם גם אפשרויות שאינן מופיעות בדוגמאות שבמדריך זה.

במדריך הזה קיימים פרקים נפרדים שמסבירים בהרחבה על כל אחת מהאפשרויות האלו, ולכן בפרק זה אסביר עליהן בקצרה ואפנה את מי שמעוניין לפרקים המלאים.

איך להוסיף לתמונה מיקום (צ'ק-אין)

לחצו על סמל הצ'ק-אין (דומה לצורה של טיפת מים הפוכה):

כפתור הצ'ק אין בתיבת הפרסום

בשדה הטקסט שיפתח הקלידו את שם המיקום שאתם רוצים להוסיף או את ההתחלה שלו. בעת ההקלדה או בתוך מס' שניות, תופיע באופן אוטומטי רשימת מקומות עם שם דומה לבחירתכם. בחרו מהרשימה את המקום המתאים ולחצו עליו:

רשימת המיקומים הנפתחת בעת הוספת צ'ק אין לתמוונה

אם המקום שלכם לא מופיע ברשימה, נסו לחפש אותו בשם אחר ואפילו בשפה אחרת.

לאחר בחירת המקום הוא יתווסף לטיוטת הפוסט שלכם:

הצ'ק אין כפי שהוא מוצג בתיבת הפרסום לפני פרסום התמונה

בעת פרסום התמונה בעמוד, המיקום יהפוך לקישור אל "עמוד המיקום" בפייסבוק השייך לאותו מיקום - ובו, בין השאר, מופיעות כל התמונות ששויכו למיקום זה, וגם התמונה החדשה שלכם. המיקום שתבחרו יכול גם להשפיע על הגולשים שיראו אותו - גולשים שגרים או נמצאים בסמוך למיקום שציינתם יכולים להיחשף אליו בסיכוי גבוה יותר בעקבות הצ'ק-אין שעשיתם.

הצ'ק אין כפי שהוא מוצג לאחר פרסום התמונה

שימו לב למילים ולשפה של פייסבוק, בעקבות הצ'ק-אין שלכם, כתוב בפוסט שהדף שלכם "נמצא ב" מיקום שבחרתם.

כדי לדעת להשתמש בכל האפשרויות הקשורות לצ'ק-אין והוספת מיקום לפוסטים שלכם, לחצו כאן למעבר אל הפרק המלא במדריך בנושא זה.

האפשרות הבאה עליה אסביר היא הוספת מצב-רוח או פעולה לתמונה שלכם.

איך להוסיף לתמונה מצב-רוח או פעולה

מלבד אפשרות הצ'ק-אין, מנהלי עמודים רבים עושים שימוש גם באפשרות לציין מצב-רוח או פעולה כלשהי בעת פרסום תמונה (או פוסט מכל סוג אחר).

הוספת מצב-רוח לפוסט מאפשרת להוסיף לו עוד ממד לא מילולי שיכול להעביר בקלות מידע חשוב. למשל: אם אני מפרסם בעמוד של "פיצה מקפיצה" פוסט על  סגנון פיצה חדש שהמצאנו לא מזמן, אני יכול להוסיף לפוסט ציון של מצב-רוח כמו "מתרגש" או ציון של פעולה כמו "חוגג" - והתוספת שלי תוצג בפוסט שיפורסם לגולשים, וקצת בדומה לתמונה, תעזור לי להעביר את המסר בצורה פשוטה, נעימה ולא מילולית.

ראו לדוגמא פוסט כזה:

מצב הרוח הפייסבוקי כפי שהוא מוצג לאחר פרסום התמונה

אפשרות זו היא מאד מגוונת ואפשר לעשות אתה דברים יצירתיים ומגניבים מאד. בפרק זה אני מסביר בקצרה איך להשתמש בה, אך אני ממליץ לכם לבדוק אותה לעומק ולחשוב איך ניתן להשתמש בה לטובתכם. בפרק המלא במדריך בנושא זה יש הסבר מפורט הרבה יותר. 

כדי להוסיף מצב-רוח או פעולה, לחצו על הסמל הקטן של הסמיילי שמופיע בתיבת הפרסום של העמוד, בחלקה התחתון. מסומן בריבוע ירוק בתמונה:

הכפתור להוספת מצב רוח או פעולה בתיבת הפרסום

בתפריט הנפתח תוכלו לבחור מבין אפשרויות רבות, קחו כמה שניות למצוא את מה שמתאים לכם. לחיצה על אפשרות כלשהי תוביל אתכם לרשימה של אפשרויות מהסוג שבחרתם:

רשימת הפעולות / מצבי הרוח האפשריים להוספה לפוסט

כדי להוסיף מצב-רוח בחרו באפשרות הראשונה ברשימה (בתמונה זו) - Feeling - ואז בשלב הבא בחרו את הרגש שאתם רוצים. בדוגמא שהבאתי למעלה, בחרתי באפשרות Feeling ואז באפשרות Excited.

בפרק המלא במדריך בנושא זה מתוארות בפירוט רב יותר האפשרויות השונות (והמגוונות) שקיימות כאן, למעבר לפרק לחצו כאן.

האפשרות הבאה עליה אסביר היא הוספת כפתור לשליחת הודעה.

איך להוסיף לתמונה כפתור לשליחת הודעה (אל הדף שלכם)

זו אפשרות חדשה יחסית, והיא מעניינת ובעלת פוטנציאל עסקי לא קטן עבור מי שישכיל להשתמש בה בצורה חכמה. בעזרת אפשרות זו, אנו מוסיפים לתמונה שתתפרסם בפייסבוק כפתור "שליחת הודעה", שלחיצה עליו תפתח תיבת שיחה פרטית (בפייסבוק) בין הגולש/ת שלחץ/ה לבין העמוד העסקי שלכם.

בעבר, במידה שגולש שנחשף לפוסט שלכם רצה לשלוח לעמוד שלכם הודעה פרטית - הוא היה צריך להיכנס בכוחות עצמו אל העמוד שלכם, ושם לאתר את הכפתור לשליחת הודעה וללחוץ עליו. תהליך לא קצר במונחים של גלישה פייסבוק.

בעזרת הפיצ'ר החדש (יחסית) הזה, הגולשים יכולים לשלוח לכם הודעה בלחיצה אחת ממש מתוך הפוסט אותו הם רואים בניוז-פיד שלכם. זו פונקציה שימושית מאד אם אתם רוצים להניע את הגולשים לשלוח לכם הודעות פרטיות.

בעת פרסום הפוסט, לחצו על הסמל הקטן של המסנג'ר (Messenger), אפליקציית המסרים של פייסבוק, שמופיע בחלק התחתון של תיבת הפרסום (מסומן בריבוע ירוק בתמונה):

הכפתור להוספת כפתור לשליחת הודעה לפוסט

לחצו על הכפתור כדי להוסיף לתמונה שלכם כפתור לשליחת הודעה.

ראו כיצד התמונה עם הכפתור נראית בניוז-פיד של הגולשים:

הכפתור לשליחת הודעה כפי שהוא מוצג לאחר פרסום התמונה

האפשרות המתקדמת האחרונה עליה נעבור, בפרק זה, היא האפשרות לתייג בתמונה מוצר מתוך החנות שבעמוד הפייסבוק שלכם.

איך לתייג בתמונה מוצר מתוך החנות שבעמוד העסקי

אחת האפשרויות המעניינות בעמודי האוהדים בפייסבוק היא ליצור אזור של "חנות". למעשה עדיין לא ניתן לגבות תשלום ולמכור מוצרים באמת דרך העמוד שלכם, אבל ניתן להציג את המוצרים, ולהשתמש בהם בפוסטים שאתם מפרסמים בעמוד או במודעות הממומנות שאתם קונים במערכת הפרסום של פייסבוק.

במידה שכבר יש לכם חנות, תוכלו "לתייג" (כלומר, להוסיף) מוצרים מתוכה כמעט לכל פוסט שתפרסמו בעמוד. במדריך הזה יש אזור שלם שמוקדש לניהול חנות בעמודי פייסבוק עסקיים ואם אתם רוצים ללמוד יותר על הנושא אני ממליץ לקרוא את הפרקים שבו.

כדי לתייג מוצר מהחנות בתמונה שלכם, לחצו על הסמל הקטן של המוצר (או שקית הקנייה? תלוי את מי שואלים אני מניח…) שמופיע בחלק התחתון של תיבת הפרסום. ראו מסומן בירוק בתמונה:

הכפתור לתיוג מוצרים מהחנות בפוסט

לאחר הלחיצה תיפתח רשימה של כל המוצרים שהוספתם לחנות שלכם. בחרו מהרשימה את המוצר/ים שאתם רוצים להוסיף לפוסט:

רשימת המוצרים הנפתחת מהחנות

ראו את הפוסט עם התמונה והמוצרים מהחנות שבעמוד, כפי שהוא מופיע בפייסבוק לאחר הפרסום. המוצרים מופיעים מתחת לתמונה, ולחיצה על אחד מהם תוביל לעמוד של אותו מוצר בתוך החנות שבעמוד שלכם:

המוצרים שתויגו בתמונה כפי שהם מופיעים בפוסט לאחר הפרסום

זוהי דרך טובה מאד לקדם את המוצרים שלכם דרך הפוסטים היום-יומיים, ולהוסיף לפוסטים שלכם ממד שיווקי בצורה לא מעיקה יחסית - ואפילו כזו שיכולה, בשימוש נכון, להשלים את התוכן של הפוסט ולספק ערך נוסף לגולשים.

אם תהפכו את 4 האפשרויות עליהן הסברתי פה, או אפילו רק 1 או 2 מהן, לחלק קבוע בעבודת התוכן שלכם בפייסבוק, הן יעזרו להפוך את התוכן שלכם למעניין ועשיר יותר, לספק לעוקבים שלכם יותר הזדמנויות לאינטראקציה -ולשפר את תוצאות הפעילות שלכם בעמוד העסקי.

כעת נראה איך לתייג גולשים שלהם פרופיל פייסבוק פרטי בתמונות שאתם מפרסמים בעמוד העסקי.

איך לתייג גולשי פייסבוק בתמונות שבעמוד העסקי

אחת האפשרויות בהן רובנו משתמשים הרבה מאד - ובצדק - היא האפשרות לתייג אנשים בתמונות שאנו מעלים לעמוד שלנו. תיוג אנשים בתמונות הוא אמצעי כל כך חזק להגברת חשיפה לפוסטים בפייסבוק, עד שהוא מנוצל לרעה לעתים קרובות - כפי שיודע כל מי שמצא את עצמו מתויג בתמונה של פלייר שיווקי או הודעה כלשהי שלא קשורה אליו כלל באופן אישי.

מכיוון שהיכולת לתייג גולשים בתמונות נוצלה לרעה כל כך הרבה, פייסבוק כבר לא ממש מאפשרת למנהלי עמודים לתייג פרופילים של גולשים פרטיים בתמונות שלהם. אבל ניתן לעקוף את המגבלה הזו, כל עוד הגולשים שברצונכם לתייג בתמונה הם חברים שלכם בפייסבוק.

לא ניתן לתייג גולשים בעת פרסום התמונה בעמוד. במקום זאת, עשו זאת לאחר פרסום התמונה. מצאו את התמונה שפרסמתם בציר הזמן של העמוד (או באזור התמונות שלו) ולחצו עליה. התמונה תיפתח בגדול ולידה יופיעו מספר אפשרויות, ראו לדוגמא בתמונה הבאה:

הכפתור לתיוג גולשים בתמונה שפורסמה בעמוד

לחצו על הכפתור Tag Photo, המסומן בריבוע ירוק בתמונה.

כעת לחצו, בתמונה, על הפנים של האדם אותו אתם רוצים לתייג - וברשימה הנפתחת הקלידו את שמו, ובחרו אותו בלחיצה מתוך רשימת החברים שפייסבוק יציג לכם.

שימו לב: פייסבוק משנה מעת לעת את ההרשאות לתיוג גולשים בפוסט - לטובה או לרעה - יתכן שיום אחד כבר לא תוכלו לתייג אנשים בתמונות, לתמיד או רק לתקופה מסוימת, ומצד שני יתכן שלפתע תצליחו לתייג בתמונות גולשים שאינם חברים שלכם בפייסבוק באופן אישי - למשל גולשים שסימנו לייק לעמוד או גולשים שהגיבו לתמונה.

כעת בואו נראה איך לבצע שינויים אחרים בתמונה לאחר שכבר פרסמתם אותה.

איך לערוך תמונה שכבר פרסמתם בעמוד העסקי

כדי לערוך פרטים של תמונה שכבר פרסמתם בעמוד או להוסיף לה פרטים - למשל לשנות את הסטטוס שמתלווה אליה, להוסיף צ'ק-אין, וכולי - מצאו את התמונה בציר הזמן של העמוד או באזור התמונות, ולחצו עליה כדי לפתוח אותה בגדול.

כעת לחצו על הכפתור Edit שמופיע מתחת לשם העמוד והטקסט שליד התמונה. הכפתור מסומן בריבוע ירוק בתמונה הבאה:

הכפתור לעריכת תמונה שפורסמה בעמוד

כעת יופיעו מספר שדות אשר באפשרותכם לערוך, וישנו את סוגי המידע השונים שמתלווים לתמונה: הטקסט, המיקום (צ'ק-אין), תאריך הפרסום, והגולשים המתויגים. ראו בתמונה:

אפשרויות עריכת התמונה שפורסמה בעמוד

דרך אזור עריכה זה תוכלו לשנות את הטקסט שמתלווה לתמונה ואת המיקום בו נעשה הצ'ק-אין בדיוק באותה הדרך שבה בחרתם אותם מלכתחילה. אם הוספתם לתמונה גם מצב-רוח או פעולה, תוכלו גם לערוך אותו דרך כאן. שימו לב שדרך מסך עריכה זה ניתן גם לתייג גולשים בפוסט.

זהירות! שימו לב שתאריך הפרסום של התמונה מופיע ללא שעת הפרסום - זהו "באג" בפייסבוק, והוא גורם לכך שאם לא תציינו את השעה בעת עריכת התמונה, לאחר שמירת השינויים תאריך הפרסום של התמונה ישתנה לחצות בתאריך המצוין.

זה בעייתי במיוחד אם מדובר בפוסט שרק זה עתה פרסמתם - שמירה ללא ציון שעה מדויקת תגרום לפייסבוק לחשוב שהפוסט לא פורסם עכשיו אלא לפני מס' שעות, מה שיכול לפגוע בחשיפה הויראלית שלו.

לכן בעת עריכת תמונה תמיד הקפידו לציין את שעת הפרסום המדויקת שלה.

לאחר שסיימתם את כל השינויים לחצו על Done Editing.

כדאי לדעת: פוסטים שמקודמים בפייסבוק בתשלום לא יכולים לעבור עריכה כל עוד הקידום נמשך!  במקרה שאתם רוצים לערוך פוסט מקודם תצטרכו לעצור את הקידום, ורק מס' דקות (ולפעמים יותר) לאחר עצירת הקידום תוכלו שוב לערוך את הפוסט ולהכניס בו שינויים.

לעתים התמונה שפרסמתם מכילה כל כך הרבה טעויות, שתעדיפו פשוט למחוק אותה ולפרסם את הפוסט מחדש. כעת אסביר כיצד לעשות זאת.

איך למחוק תמונה שפרסמתם בדף

כדי למחוק תמונה, מצאו אותה ולחצו עליה כדי לפתוח אותה במצב גדול, בדומה לתהליך שעושים כדי לערוך תמונה.

כעת, עמדו עם סמן העכבר שלכם מעל התמונה. כאשר תעברו עם העכבר מעל התמונה, יופיעו בחלקה התחתון מספר כפתורים שלא הופיעו קודם. אחד מהם יהיה המילה Options (אפשרויות). לחצו עליו (מסומן בריבוע ירוק בתמונה הבאה):

הכפתור למחיקת תמונה שפורסמה בעמוד

הלחיצה תפתח תפריט קטן עם מספר אפשרויות מתקדמות. לא אעבור כאן על כולן (אם כי בחלקים אחרים של המדריך אני מסביר על חלקן, בהקשר המתאים), כדי למחוק את התמונה בחרו באפשרות Delete This Photo (ראו בתמונה):

תפריט אפשרויות נוספות

לאחר הלחיצה על כפתור המחיקה, יפתח חלון קטן בו תתבקשו לאשר את המחיקה בלחיצה נוספת על הכפתור Delete. אם לא תלחצו על כפתור זה, התמונה לא תימחק מהעמוד:

מחיקת תמונה שפורסמה בעמוד

שימו לב: מנהלי דפים רבים שרוצים למחוק תמונה מהעמוד, מתבלבלים ובמקום למחוק את התמונה - הם רק מסתירים את הפוסט מציר הזמן של העמוד - אך התמונה עצמה עדיין מופיעה באזור התמונות שלו, ועדיין מופצת לעוקבים של העמוד.
הקפידו לעבור על הצעדים הפשוטים שהצגתי כאן ותוכלו להיות בטוחים שהתמונה נמחקה.

לסיום הפרק על פרסום תמונות בעמוד העסקי, אסביר כיצד לבצע פעולה נוספת שהיא פחות נפוצה ורק לעתים רחוקות משתמשים בה, אם כי היא חשובה - איך לשייך תמונה שפרסמתם לאלבום תמונות קיים בעמוד.

איך לשייך תמונה שפרסמתם בעמוד לאלבום תמונות קיים

נאמר לדוגמא שיש לי בעמוד אלבום תמונות בשם "הפיצות שלנו" שבו מופיעות תמונות של כל הפיצות מהתפריט של "פיצה מקפיצה". בשלב מסוים אני מפרסם בעמוד תמונה של פיצה בסגנון חדש, ואני לא מוסיף את התמונה לאלבום הקיים אלא מפרסם אותה כתמונה רגילה בעמוד, כפי שהצגתי בפרק זה.

למרות שפרסמתי את התמונה בנפרד מהאלבום, אני רוצה שהיא תופיע כחלק ממנו, וגולשים שיכנסו לאלבום כדי להתרשם מהתפריט יוכלו לראות גם אותה. לשמחתנו, ניתן לשייך תמונה שכבר פרסמנו לאלבום קיים.

כדי לעשות זאת, לחצו על התמונה כדי לפתוח אותה למצב גדול, עמוד עליה עם העכבר ולחצו על הכפתור Options שמופיע בתחתית התמונה - בדומה לתהליך של מחיקת תמונה.

בתפריט הנפתח, בחרו באפשרות Move To Other Album (ראו בתמונה):

תפריט אפשרויות נוספות

לחיצה על כפתור זה תפתח חלון בו תוכלו לבחור את האלבום המבוקש מבין אלבומי התמונות הקיימים בעמוד:

העברת תמונה לאלבום אחר

בחרו את האלבום המבוקש ולחצו על Move Photo.

סיכום

תמונה כידוע, שווה אלף מילים - ולא פעם פוסט עם תמונה רלוונטית ומתאימה יעבוד הרבה יותר טוב מפוסט עם טקסט ארוך ומפורט. תמונות הן עוד סוג של תקשורת, כמו תוכן כתוב, והגולשים יודעים להוציא מהן הרבה מידע במהירות, לעתים את כל המידע שהם צריכים.

מנהלי עמודים שיודעים לבחור או לייצר בעצמם תמונות טובות ומתאימות, שמעבירות את המסר הנכון, יכולים להצליח מאד בפייסבוק גם אם הם בקושי יודעים לכתוב. למעשה, יש לא מעט עמודים שהתוכן שלהם הוא כמעט 100% תמונות, ולא פעם אלו יהיו עמודים מצליחים מאד.

בפרק הזה הסברתי איך לפרסם תמונות בעמוד העסקי שלכם - החל מתמונות "פשוטות" ועד לפוסטים מורכבים שמלאים בתוכן מסוגים שונים. לאחר שתתנסו באפשרויות השונות מספר פעמים הן יהפכו לחלק משגרת הפעילות שלכם בפייסבוק, ויהיה לכם קל יותר לבטא דרכן את המסרים והתוכן אותם אתם רוצים להעביר.

למתחילים מביניכם אני ממליץ תמיד, ובעיקר בכל הנוגע לפרסום תמונות ושימוש בכלים מתקדמים - לפתוח לעצמכם עמוד עסקי מוסתר שבו תוכלו להתנסות וללמוד לפני שתתחילו להשתמש בכלים אלו בעמוד האמתי שלכם.

אני מזמין אתכם לקרוא את שאר הפרקים במדריך כדי ללמוד איך לפרסם תכנים מסוגים שונים בעמוד שלכם כמו סרטוני וידאו או אירועים, איך להשתמש בכלים המתקדמים של פייסבוק כמו היכולת לתזמן פוסט לפרסום אוטומטי בעתיד, ואיך לעבוד עם שאר החלקים בעמוד העסקי שלכם: ניהול הקהילה, עיצוב וקידום העמוד, יצירת חנות, ועוד הרבה!

פרקים נוספים במדריך בנושאים דומים

לחצו על הכותרת שמעניינת אתכם כדי לעבור לפרק המלא באותו נושא.

פרסום תכנים מסוגים שונים בעמוד העסקי

כלי הפרסום המתקדמים של פייסבוק

ניהול תוכן ופעולות מתקדמות

כל החלקים במדריך לניהול עמודי פייסבוק

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט