המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים
עודכן לאחרונה

איך לפרסם קישור (לינק) לאתר בדף פייסבוק עסקי

כיצד לפרסם בדף העסקי קישור (לינק) לאתר או לבלוג שלכם, או לאתר אחר שאינו פייסבוק.
זמן קריאה: 8 עד 10 דקות
רמת קושי: מתחילים
תאריך עדכון התוכן: שישי, 29 דצמבר 2017
דירוג הגולשים:

פרק זה במדריך ילמד אותך איך לפרסם קישורים (לינקים) לאתרי אינטרנט (כמו אתר הבית, הבלוג או החנות שלך) בעמוד האוהדים העסקי שלך בפייסבוק.

בתחילת הפרק אסביר כיצד לפרסם קישור בדף, בחלק השני אסביר איך לערוך או למחוק קישור שכבר פרסמתם, ובחלק האחרון אסביר איך להשתמש באפשרויות המתקדמות של פייסבוק בזמן פרסום הקישור, כמו תיוג מוצרים מהחנות שבדף, צ'ק-אין (הוספת מיקום) והוספת מצב-רוח או פעולה.

עבור משווקים רבים פייסבוק הוא רק כלי נוסף למשוך תנועה לאתר הבית, שבו מתבצעת פעילות השיווק החשובה באמת כמו מכירת מוצרים או המרת הגולשים ללקוחות. פרסום קישורים לאתר הבית, במקרה כזה, הוא אולי הפעילות החשובה ביותר שאותם משווקים מבצעים בפייסבוק.

בואו נראה איך עושים את זה.

חלקים בפרק זה:

איך לפרסם קישור לאתר חיצוני בדף פייסבוק

פרסום קישור (לינק) בדף שלכם נעשה בצורה פשוטה מאד: כל שעליכם לעשות הוא להדביק את כתובת ה-URL (כתובת האינטרנט המלאה) של דף האינטרנט אותו ברצונכם לשתף בתוך תיבת הפרסום (ה-Publisher) של הדף. לדוגמא, אפשר להדביק את הכתובת https://yoraironen.com כדי לשתף את דף הבית של האתר שלי.

כתובת ה-URL מופיעה בדפדפן האינטרנט שלכם בשורה העליונה (בד"כ עם רקע לבן), מעל כל התוכן של האתר, ראו לדוגמא את כתובת ה-URL של עמוד זה, מסומנת בריבוע ירוק בתמונה הבאה:

העתקת כתובת URL של אתר אינטרנט

סמנו את כל הכתובת שמוצגת בשורה זו והעתיקו אותה (כפתור ימני בעכבר המחשב ואז "העתק", או קונטרול+C במקלדת).

שימו לב: בחלק מהדפדפנים לא תראו את תחילת הכתובת הקבועה: http:// או https://. אל תדאגו, היא תועתק ביחד עם הכתובת במידה שתסמנו את כולה. בנוסף, שימו לב שאזור זה יכול להיראות מעט שונה בדפדפני אינטרנט שונים, למשל גוגל-כרום או אינטרנט-אקספלורר, וכמובן בטלפונים ניידים.

כעת הדביקו את הקישור אל תוך תיבת הפרסום של הדף שלכם (מתחת לתמונת הקאבר של העמוד):

הדבקת כתובת אינטרנט בתיבת הפרסום של הדף

שימו לב לתמונה ולכותרת שהופיעו מתחת לקישור. התוכן שלהן נמשך באופן אוטומטי ע"י פייסבוק מתוך עמוד האינטרנט. תהליך זה יכול לקחת כמה שניות.

מנהלי דפים ומנהלי אתרים מנוסים דואגים להכניס באתרים שלהם תמונות מיוחדות שמיועדות להופיע בניוז-פיד של פייסבוק (ורשתות חברתיות אחרות) בעת שיתוף של עמודי האתר. דבר זה נעשה בעזרת תגיות "Open Graph" או OG שמוטמעות באתר. זהו נושא מתקדם יותר שלא מכוסה במדריך זה, והוא דורש שליטה בתוכן ו/או בקוד של האתר אותו אתם משתפים.

עקרונית - הקישור כבר מוכן לפרסום בפייסבוק, אבל כמובן שנרצה להוסיף טקסט שיספר עליו משהו ויניע את הגולשים ללחוץ. אגב, בשלב זה כבר אפשר למחוק את כתובת ה-URL מתוך תיבת הפרסום, והקישור (עם התמונה והכותרת) עדיין יופיע ויהיה ניתן ללחיצה בזמן הפרסום בפייסבוק:

הוספת טקסט לקישור

שווה לדעת: אם אתם מפרסמים קישור לעמוד אינטרנט חדש, למשל מאמר שזה עתה פרסמתם בבלוג שלכם - פעמים רבות בזמן השיתוף הראשון פייסבוק לא ימשוך את התמונה/ות מתוך העמוד! במקרה כזה, רעננו את דפדפן האינטרנט שלכם והדביקו את הכתובת שוב. חזרו על התהליך עד שהתמונה מופיעה.

כעת בואו נראה כיצד הקישור החדש ששיתפתי נראה בציר הזמן של הדף ובניוז-פיד של הגולשים:

הקישור כפי שהוא נראה לאחר הפרסום בדף

כעת בואו נראה איך לערוך או למחוק קישור שכבר פרסמתם, במידה שנפלה טעות או שמסיבה אחרת אתם רוצים לעשות זאת.

איך למחוק או לערוך קישור שפרסמתם בדף

במידה שברצונכם למחוק קישור שפרסמתם או לערוך את תוכן הפוסט שמתלווה אליו, מצאו אותו בציר הזמן של העמוד, ולחצו על כפתור החץ ההפוך הקטן, שמופיע בפינה הימנית העליונה של הפוסט. מסומן בירוק בתמונה:

פתיחת תפריט הפעולות לכל פוסט

בתפריט הנפתח תראו מס' פעולות שבאפשרותכם לבצע, הנוגעות לפוסט זה:

תפריט הפעולות לכל פוסט

כדי למחוק את הפוסט עם הקישור לחלוטין, בחרו באפשרות Delete. אשרו את המחיקה בחלון הקופץ שיפתח.

כדי לערוך את תוכן הפוסט שמתלווה לקישור, לחצו על Edit Post.

בתיבת הטקסט, הכניסו את השינויים המבוקשים ולחצו על Done Editing:

סיכום עריכת הפוסט

שימו לב: לא ניתן לשנות את תוכן הקישור עצמו - כלומר להחליף את כתובת ה-URL אליה הוא מוביל. כדי לעשות זאת תצטרכו למחוק את הפוסט ולפרסם פוסט חדש עם הקישור המעודכן.

זה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי לפרסם קישורים בצורה בסיסית ואיכותית.

בחלק האחרון של פרק זה אסביר איך להוסיף לקישור שלכם את הגאדג'טים השונים של פייסבוק כמו תיוג מוצרים, צ'ק-אין או הוספת מצב-רוח.

תוספות אפשריות לקישורים בדף

בפייסבוק יש מספר "גאדג'טים" שאפשר להוסיף לקישורים כמו גם לסרטים, לתמונות ולסוגי פוסטים אחרים.

תוכלו להוסיף לפוסט עם הקישור מוצרים מתוך החנות שבעמוד הפייסבוק שלכם, צ'ק-אין (מיקום פייסבוק) או מצב-רוח שיהפוך את הפוסט לעשיר ועמוק יותר.

במדריך הזה יש פרק נפרד לכל אחד מהגאדג'טים האלה אשר מסביר בפירוט עליו ועל הדברים השונים שניתן להשיג באמצעותו. בפרק זה אסביר עליהם בקצרה בלבד, ואפנה אתכם לפרק המלא בנושא.

כל הכפתורים השונים שמפעילים את הגאדג'טים האלו מופיעים בפינה התחתונה של תיבת הפרסום. ראו בריבוע ירוק בתמונה:

כפתורי תוספות אפשריות לפוסט

הוספת מיקום (צ'ק-אין) לפוסט

לחצו על כפתור הצ'ק-אין (אמצעי בתמונה למעלה, מזכיר בצורתו טיפה הפוכה). התחילו להקליד את שם המיקום שבו שבו אתם נמצאים או את המיקום שאליו תרצו לשייך את הפוסט.

פייסבוק יטען ברשימה נפתחת מס' מיקומים שהשם שלהם עונה לשם שהקלדתם.

שימו לב: אם המיקום שאתם רוצים לא נטען ברשימה, נסו להקליד את שמו בשפה אחרת - עברית או אנגלית.

בעת פרסום הפוסט בדף, המיקום יהפוך לקישור אל "דף המיקום" בפייסבוק השייך לאותו מיקום - ובו, בין השאר, מופיעים כל הסרטונים (והתמונות) ששויכו למיקום זה. גולשים שנמצאים בסמוך למקום שבו עשיתם צ'ק-אין, עשויים גם להיחשף לפוסט בעקבות הצ'ק-אין שלכם.

שימו לב: אם תוסיפו גם צ'ק-אין וגם מצב-רוח, יתכן שרק אחד מהם יוצג עם הפוסט בציר הזמן ובניוז-פיד. לכן אם אתם לא בטוחים כיצד זה יראה מומלץ לפרסם את הפוסט קודם בדף ניסוי ורק אז בדף האמתי שלכם.

כדי לדעת להשתמש בכל האפשרויות הקשורות לצ'ק-אין והוספת מיקום לפוסטים שלכם, אני ממליץ לקרוא את הפרק המלא במדריך בנושא הוספת צ'ק-אין לפוסטים.

הוספת מצב-רוח או פעולה לפוסט

זהו אחד הפיצ'רים החמודים ביותר של פייסבוק והוא מאפשר להביע רגש או או לספר על פעולה או מצב כלשהו באופן לא לגמרי מילולי, ולהוסיף עוד ממד לפוסט שלכם. לחצו על סמל הסמיילי הקטן שמופיע כאן ראשון משמאל בשורת האייקונים:

כפתור להוספת סמיילי

בתפריט הנפתח, בחרו את הפעולה שאתם רוצים להוסיף, ואז, במידה שקיימות אפשרויות בתוכה, בחרו את האפשרות המתאימה. בדוגמא זו אבחר באפשרות Eating ואז באפשרות Pizza, מה שיוסיף לסרטון שלי את הכיתוב "פיצה מקפיצה אוכל פיצה".

ראו את הקישור לאחר הוספת הפעולה. התוספת של פייסבוק לצד שם הדף ("is eating pizza") מסומנת בריבוע ירוק:

הפוסט עם הפעולה לאחר הפרסום בדף

בדוגמא השתמשתי באפשרות זו באופן די בסיסי, אבל ניתן להשתמש בה גם בדרכים יצירתיות הרבה יותר, ואוסף ה"פעולות" שפייסבוק מאפשרת להוסיף הוא גדול מאד, ואף הולך וגדל. אם אתם רוצים להבין יותר על אפשרות זו ואיך להשתמש בה, קראו את הפרק המלא במדריך שמוקדש להוספת פעולה או מצב-רוח לפוסטים.

לתייג בפוסט מוצר/ים מתוך החנות שבדף העסקי

אחת האפשרויות המעניינות בדפים העסקיים בפייסבוק היא ליצור אזור של "חנות". עדיין לא ניתן לגבות תשלום ולמכור מוצרים באמת דרך העמוד שלכם, אבל ניתן להציג את המוצרים, ולהשתמש בהם בפוסטים שאתם מפרסמים בעמוד או במודעות הממומנות שאתם קונים במערכת הפרסום של פייסבוק.

במידה שכבר יש לכם חנות, תוכלו "לתייג" (כלומר, להוסיף לפוסט) מוצרים מתוכה כמעט לכל פוסט שתפרסמו. במדריך הזה יש אזור שלם שמוקדש לניהול חנות בדפים עסקיים ואם אתם רוצים ללמוד יותר על הנושא אני ממליץ לקרוא את הפרקים שבו.

כדי לתייג מוצר מהחנות בפוסט שלכם, לחצו על הסמל הקטן של שקית הקניות שמופיע כאן ראשון מימין בשורת האייקונים:

כפתור לתיוג מוצרים

לאחר הלחיצה יפתח שדה טקסט. התחילו להקליד בו שם של מוצר, ומיד תיפתח רשימה של כל המוצרים שהוספתם לחנות שלכם המתאימים לשם זה. בחרו מהרשימה את המוצר/ים שאתם רוצים להוסיף לפוסט:

רשימת המוצרים הנפתחת לתיוג

כעת ראו את הפוסט עם המוצרים מהחנות כפי שהוא מופיע בפייסבוק לאחר הפרסום. המוצרים מופיעים מתחת לפוסט, ולחיצה על אחד מהם תוביל לעמוד של אותו מוצר בתוך החנות שבדף:

הפוסט עם המוצרים המתויגים לאחר הפרסום בפייסבוק

שווה לשים לב שניתן לתייג מספר מוצרים בכל פוסט, והם מופיעים אחד ליד השני כאשר הגולשים יכולים לנווט ביניהם בעזרת חצים, שמוצגים כאשר עוברים עם העכבר מעל המוצרים שמוצגים בפוסט.

זוהי דרך טובה מאד לקדם את המוצרים שלכם דרך הפוסטים היום-יומיים, ולהוסיף לפוסטים שלכם ממד שיווקי בצורה לא מעיקה - ואפילו כזו שיכולה, בשימוש נכון, להשלים את התוכן של הפוסט ולספק ערך נוסף לגולשים.

סיכום

קישורים הם הכלי החשוב ביותר עבור משווקים שמטרת העל בפעילות הפייסבוק שלהם היא למשוך תנועה לאתר הבית - למשל לחנות או לבלוג. ולכן חשוב לדעת כיצד לפרסם אותם בצורה כזו שבאמת תגרום לאנשים ללחוץ עליהם.

עבודה נכונה עם קישורים יכולה למשוך לא מעט תנועה לאתר שלכם, ועם זאת קישורים לאתרים חיצוניים, באופן עקרוני (כמובן לא בכל מקרה), משיגים חשיפה נמוכה יותר בפייסבוק מאשר תמונות או סרטונים.

ראשית ישנה העבודה שתמונות וסרטוני וידאו הם תוכן ויזואלי שיותר קל לגולשים לקלוט, לעומת קישורים שמכילים בד"כ טקסט ודורשים מהגולשים יותר מאמץ.

שנית, מכיוון שפייסבוק מרוויחה יותר ככל שאתם (וגולשים אחרים) נמצאים יותר זמן בפייסבוק, החברה מעדיפה לשמור את הגולשים בתוך פייסבוק ולא "לשלוח אותם" החוצה לאתרים אחרים.

דרך נפוצה שבה מנהלי עמודים רבים מנסים להתמודד עם התפוצה הפחותה של קישורים, היא לפרסם פוסט המכיל תמונה או סרטון, ולצרף את הקישור רק בטקסט שמלווה את התמונה/סרטון, ולא כתוכן המרכזי של אותו פוסט.

לדעתי האישית זו טעות. אותם פוסטים אולי ישיגו יותר חשיפה מפוסט שהיה מתבסס על קישור, אבל בד"כ הם ימשכו פחות תנועה לאתר. אם המטרה היא למשוך תנועה לאתר, קישור שמפורסם בצורה הנכונה יעשה עבודה טובה יותר.

יהיה חכם יותר לעבוד על תמונות וכותרות טובות בקישורים, ולהשקיע בתוכן טקסטואלי (בפוסט) שבאמת מניע לפעולה. זה לא בשמיים - הרבה אנשים נמצאים בפייסבוק בדיוק בשביל למצוא תכנים מעניינים שאפשר לצרוך - אם תפרסמו קישורים רלוונטיים לקהל הנכון תצליחו לייצר לא מעט תנועה.

פרקים נוספים במדריך בנושאים דומים

לחצו על הנושא שמעניין אתכם כדי לעבור לפרק המלא באותו נושא:

פרסום תכנים מסוגים שונים בעמוד העסקי

כלי הפרסום המתקדמים של פייסבוק

ניהול תוכן ופעולות מתקדמות

כל החלקים במדריך לניהול עמודי פייסבוק

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט

שיחות מסנג׳ר מנווטות פעם לפרופיל העסקי ופעם לאישי. למה? (תשובה 1)
מה שיותר מציק, מדוע אין אפשרות ליצור הודעה חדשה מהדף העסקי. מדוע ניתן רק לענות לאלה הפונים אלינו?מה שקורה, שיש לך שתי תיבות מסנג׳ר, ההודעות נכנסות לפה או לשם, באופן שאינו נהיר לי, ואינך יכול להתנהל כפי שאתה רוצה.מצורף בזה צילום מסך של התפריט.

כפתור הנעה לפעולה בפייסבוק ועוד (0 תשובות)
היי כל הכבוד ותודה על הנתינה - מדריכים מעולים! אשמח לדעת איך להוסיף כפתור הנעה שני - אני יכולה לבחור כרגע רק כפתור אחד ורוצה שיהיו שניים. התקשר עכשיו - לטלפון וכפתור הודעה למסנג'ר או הודעה לוואטסאפ האם אפשר לשנות באודות שמות כותרות - עריכת...


איך ניתן לשלוח מסנג'ר מהדף העסקי (0 תשובות)
איך ניתן ליזום הודעה ולשלוח אותה מהדף העסקי ולא מהפרופיל הפרטי?

כפתור הנעה לפעולה בפייסבוק ועוד (0 תשובות)
היי כל הכבוד ותודה על הנתינה - מדריכים מעולים! אשמח לדעת איך להוסיף כפתור הנעה שני - אני יכולה לבחור כרגע רק כפתור אחד ורוצה שיהיו שניים. התקשר עכשיו - לטלפון וכפתור הודעה למסנג'ר או הודעה לוואטסאפ האם אפשר לשנות באודות שמות כותרות - עריכת...

מחיקת לייקים! איך אפשר למחוק לייקים למודעה שלי? (תשובה 1)
קידמתי פוסט בתשלום בפייסבוק והרבה אנשים לא רלוונטיים עשו לייק לפוסט - איך אני יכול למחוק את הלייקים שלהם?

איך אפשר לחבר בין קבוצת פייסבוק שלי לדף העסקי שלי? (תשובה 1)
יש לי דף עסקי וגם קבוצה שאני מנהלת. איך אפשר לחבר אותם כמו שכתבת כאן: https://yoraironen.com/qa/facebook/11-2020-03-24-00-10-19

דף עיסקי בפייסבוק איך למצוא אותו בגוגל (2 תשובות)
יש לי דף עיסקי  ויש לי חשבון אישי  מסיבה לא ידועה לא יכולה לשתף מהדף עיסקי על ציר הזמן שלי ולהפך    ובעיה שניה לא מופיע לי שם העסק בגוגל כמו כל עסק אחר שרושמים מופיע אתר ודף הפייסבוק  מה לא נכון בהגדרות אצלי ?? עברתי...

שיחות מסנג׳ר מנווטות פעם לפרופיל העסקי ופעם לאישי. למה? (תשובה 1)
מה שיותר מציק, מדוע אין אפשרות ליצור הודעה חדשה מהדף העסקי. מדוע ניתן רק לענות לאלה הפונים אלינו?מה שקורה, שיש לך שתי תיבות מסנג׳ר, ההודעות נכנסות לפה או לשם, באופן שאינו נהיר לי, ואינך יכול להתנהל כפי שאתה רוצה.מצורף בזה צילום מסך של התפריט.
איך אפשר לקבל במקם אחד הודעות והתראות מהפרופיל האישי ומהדף העסקי? (2 תשובות)
שלום רב אני רוצה יעוץ והכונה בתפעול של חשבון פיסבוק. לביתי היה חשבון פיסבוק אישי, לאחרונה היא החלה בפיתוח קריירת שירה ואף הוציא מספר שירים. הרקע שלי הוא מתחום הסייבר ובשלב זה אני מנהל לה את כל ענייני המדיה, פרסום ותחום המוזיקה. מאחר והיא...

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט