המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים
עודכן לאחרונה

איך לפרסם אלבום תמנות בעמוד פייסבוק עסקי

כיצד לפרסם בעמוד שלכם אלבומי תמונות בצורה מקצועית, והיכרות עם כל הכלים של אלבומי התמונות בעמוד.
זמן קריאה: 8 עד 10 דקות
רמת קושי: מתחילים
תאריך עדכון התוכן: ראשון, 24 דצמבר 2017
דירוג הגולשים:

בפרק זה אראה איך ליצור אלבומי תמונות בעמוד האוהדים שלכם בפייסבוק, ואיך להשתמש בכל האפשרויות שבאלבומי התמונות בפייסבוק, בסיסיות כמתקדמות. תלמדו איך ליצור אלבומים או לערוך אלבומים קיימים, ואיך לסדר את התמונות הקיימות בעמוד שלכם בתוך אלבומים.

שימוש חכם באלבומי תמונות יכול ליצור הרבה מאד הפצה ואינטראקציה בפייסבוק, כיוון שמלבד האלבום עצמו, כאייטם 1 של תוכן (או "פוסט" אחד), כל אלבום מכיל בעצם מספר פוסטים, ללא הגבלה - כאשר כל תמונה באלבום יכולה לשמש כפוסט בפני עצמה: כל תמונה יכולה להכיל תיאור, תיוג של גולשים, ולספר בפני עצמה סיפור שהרבה גולשים ימצאו שווה להתייחסות והפצה.

יש 2 דרכים נפוצות להשתמש באלבומי תמונות בעמוד העסקי שלכם: הראשונה והנפוצה יותר היא להעלות מס' תמונות ביחד כאלבום - בד"כ תחת נושא מסוים - למשל אלבום תמונות מאירוע כלשהו, אלבום של באנרים בנושא מסוים, אלבום תמונות של מוצרים בקטגוריה מסוימת, וכולי.

הדרך השנייה והנפוצה פחות היא להעלות תמונות יחידות ואז לשייך אותן לאלבום קיים, בדרך זו האלבומים משמשים בעיקר כארכיון לתמונות בנושאים ספציפיים.

לא משנה באיזו דרך אתם משתמשים, היכרות טובה עם היכולות השונות של אלבומי התמונות בפייסבוק תהפוך את התוכן שלכם למקצועי וטוב יותר. אז בואו נתחיל :)

חלקים בפרק זה

איך לפרסם אלבום תמונות בעמוד פייסבוק עסקי

גשו אל תיבת הפרסום (ה-Publisher) של העמוד שלכם, המופיעה מתחת לתמונת הקאבר, ולחצו על הכפתור Photo/Video (מסומן בריבוע ירוק בתמונה הבאה):

לחיצה על הכפתור הראשון ליצירת אלבום תמונות בעמוד

בתפריט הנפתח לחצו על Create Photo Album:

לחיצה על הכפתור השני ליצירת אלבום תמונות בעמוד

הלחיצה תפתח את סייר הקבצים של המחשב או הטלפון בו אתם משתמשים. בחרו את התמונות שאתם רוצים להעלות לאלבום. אינכם חייבים לבחור את כל התמונות בשלב זה, תוכלו להעלות תמונות נוספות בהמשך, גם לפני פרסום האלבום בעמוד וגם אחריו.

לאחר שבחרתם מס' תמונות, תועברו למסך יצירת האלבום של פייסבוק. כאן תוכלו לבחור את שם האלבום ולהוסיף תיאור לאלבום ולכל תמונה בו - כמו גם לבחור את התאריך והמיקום שלהן, ולתייג גולשים שמופיעים בתמונות.

שימו לב: מסך זה יהיה מעוצב בצורה שונה מעט בכל דפדפן (למשל גוגל-כרום או אינטרנט-אקספלורר) ובכל מכשיר (למשל מחשב או טלפון נייד). בנוסף, פייסבוק עושה מעת לעת שינויים בעיצוב. לכן אל תיבהלו במקרה שהמסך שאתם רואים שונה מהמסך בדוגמאות שבפרק זה - מה שחשוב הוא להכניס את המידע הנכון בשדות המידע הנכונים.

צילום המסך הבא של אזור עריכת האלבום נעשה בגוגל-כרום:

מסך יצירת אלבום התמונות בעמוד

בחלקו השמאלי של המסך תוכלו להכניס את שם האלבום ואת תיאור האלבום, וכן לקבוע את המיקום והתאריך של כל התמונות בבת אחת (תוכלו גם לקבוע תאריך ומיקום שונה לכל תמונה בנפרד).

בנוסף, תמצאו כאן הגדרות נוספות ומתקדמות יותר:

אזור בחירת השם ותיאור האלבום

שימו לב: בעת פרסום האלבום כפוסט בעמוד שלכם, תיאור האלבום (שתכניסו בשדה Description) ישמש כסטטוס של הפוסט! לכן התייחסו לטקסט שבאזור זה כאילו אתם כותבים סטטוס רגיל - והוסיפו פתיחה, קישורים והנעות לפעולה כפי שהייתם עושים בכל פוסט אחר - אך הקפידו גם להכניס תיאור של האלבום עבור הגולשים.

שם האלבום (Album name), לעומת זאת, יהיה נראה אך לא בולט במיוחד בעת הפרסום של האלבום כפוסט בניוז-פיד.

בשדה Album Name הכניסו את שם האלבום.

בשדה Description מלאו את התיאור של האלבום, אשר כפי שכתבתי ישמש גם כפוסט שיפורסם עם האלבום בעמוד ובניוז-פיד של הגולשים בפייסבוק.

בשדה Location תוכלו לבחור את המיקום בו צולמו התמונות או לשייך אותן למיקום אחר שאתם רוצים. שדה זה דומה לבחירת מיקום (צ'ק-אין) בעת פרסום סטטוס, תמונה או תוכן מכל סוג אחר - והוא יקשר את האלבום והתמונות לאותו מיקום ולעמוד שלו בפייסבוק.

בנוסף, אם ברצונכם לשייך את התמונות והאלבום לתאריך אחר, כלומר תאריך שונה מזמן הפרסום הנוכחי, תוכלו לעשות זאת באמצעות השדה Pick a Date.

שימו לב: אם תבחרו בשדה זה תאריך מהעבר, הפוסט עם האלבום יופיע על ציר הזמן של העמוד שלכם במקום המתאים לאותו תאריך. כלומר אם תבחרו יום בשבוע שעבר, האלבום יופיע על ציר הזמן מתחת לכל הפוסטים שפורסמו מאז אותו יום.

כל שינוי שתבצעו בשדות Location או Pick a Date יעדכן באופן אוטומטי גם את האלבום וגם את כל התמונות בנפרד.

כך נראה אזור זה לאחר שהכנסתי בו את כל המידע הרלוונטי:

אזור השם ותיאור האלבום עם מידע מלא

2 הכפתורים הנוספים באזור זה משמשים לביצוע פעולות שבד"כ לא תרצו לעשות.

הראשון, High Quality, אשר מסומן ב-V, מוודא כי התמונות יעלו לפייסבוק באיכות גבוהה. זו ההגדרה האוטומטית כאשר אתם יוצרים אלבום חדש, במידה שהתמונות אכן באיכות גבוהה. אם אתם מעדיפים אחרת, הורידו את הסימון מתיבה זו.

הכפתור השני, Hide from News Feed, משמש כדי למנוע פרסום של האלבום החדש כפוסט בציר הזמן של האלבום ובניוז-פיד של הגולשים. סמנו אותו במידה שאתם רוצים להעלות את האלבום לדף, אבל לא רוצים ליצור פוסט חדש עם האלבום.

כעת בואו נראה את החלק השני של מסך יצירת האלבום - אזור עריכת התמונות עצמן:

אזור עריכת התמונות באלבום

שימו לב: לכל תמונה כבר מוגדר מיקום, כיוון שהגדרתי מיקום כללי לאלבום. גם התאריך שבחרתי לאלבום מוגדר עבור כל תמונה, רק שהוא לא מוצג במסך זה.

כדי לתייג גולשים באחת התמונות, פשוט לחצו עליה עם העכבר בכל מקום, ובחרו את הגולש שברצונכם לתייג מהרשימה הנפתחת.

מתחת לכל תמונה תוכלו להוסיף תיאור פרטני של אותה תמונה, אשר יופיע לצדה כאשר גולשים יצפו בה בפייסבוק (בדומה לתמונה שפרסמתם מחוץ לאלבום). התייחסו לאזור זה כפוסט לכל דבר ובמידת האפשר, השתדלו להכניס מידע רלוונטי לכל תמונה, שיכול לכלול גם קישורים והנעה לפעולה.

כדי להציג את שאר האפשרויות (כמו בחירת תמונת נושא לאלבום או מחיקת תמונה), עברו עם העכבר של המחשב מעל אחת התמונות ושימו לב לסמלים החדשים שמופיעים בפינות של התמונה:

עריכת תמונה יחידה באלבום

כדי למחוק את התמונה הזו מהאלבום לחצו על כפור ה-X שמופיע בפינה הימנית העליונה.

כדי לסובב את התמונה, במקרה שהיא עלתה בכיוון הלא נכון, לחצו על סמל החצים בפינה השמאלית העליונה.

כדי להפוך את התמונה לתמונת הנושא של האלבום או לשנות את תאריך הפרסום והמיקום שלה, לחצו על גלגל השיניים הקטן שמופיע בפינה הימנית התחתונה. בתפריט הנפתח, בחרו בפעולה שאתם רוצים לבצע והמשיכו ע"פ ההוראות של פייסבוק.

בואו נראה את אזור התמונות לאחר שהכנסתי בו מידע רלוונטי וגם שיניתי את המיקום של אחת התמונות:

אזור עריכת התמונות באלבום עם מידע מעודכן

אולי שמתם לב ל-2 כפתורים נוספים שמופיעים בפינה הימנית העליונה של מסך יצירת האלבום:

הכפתורים להוספת תמונות לאלבום או סידור התמונות מחדש

לחצו על Add Photos כדי להוסיף תמונות נוספות לאלבום, ועל Order by Date Taken כדי לסדר את התמונות ע"פ תאריך הצילום שלהן (רלוונטי רק במידה שקובצי התמונות מכילים מידע זה).

לסיום, כדי לפרסם את האלבום בדף, לחצו על Post בפינה הימנית התחתונה של מסך יצירת האלבום:

הכפתור לפרסום האלבום

כעת גשו לציר הזמן של העמוד שלכם ובדקו שהאלבום פורסם ושהפוסט נראה כמו שאתם רוצים, ראו לדוגמא את הפוסט החדש בציר הזמן של פיצה מקפיצה:

האלבום לאחר הפרסום בציר הזמן של העמוד

זהו - האלבום החדש שלכם פורסם בעמוד וייחשף לגולשים - בהצלחה!

בחלק הבא של פרק זה במדריך אסביר איך לבצע שינויים באלבום שכבר יצרתם - החל מעריכת שם ותיאור האלבום, דרך עריכת התמונות עצמן, ועד למחיקת תמונות ואף מחיקה של האלבום עצמו.

איך לערוך אלבום שפרסמתם בעמוד או תמונות בתוכו

כדי לערוך אלבום קיים בעמוד, ראשית היכנסו לאזור התמונות של העמוד שלכם בלחיצה על הכפתור Photos שבתפריט הניווט של העמוד, שמופיע מתחת לתמונת הפרופיל שלו - ראו מסומן בריבוע ירוק בתמונה:

כניסה לאזור התמונות של העמוד

בתוך אזור התמונות תראו את רשימת האלבומים שקיימים בעמוד. לחצו על האלבום שברצונכם לערוך:

אזור אלבומי התמונות של העמוד

אם האלבום שאתם מחפשים לא מופיע ברשימה, לחצו על See All בפינה הימנית העליונה שמעל רשימת האלבומים, ותועברו לעמוד עם רשימת האלבומים המלאה.

לאחר שתלחצו על שם האלבום המבוקש, תגיעו לעמוד האלבום המלא.

זהו גם העמוד אותו יראו גולשים שיכנסו לאלבום, אלא שאתם, כמנהלי העמוד, תראו כאן גם מס' אפשרויות שלא יהיו זמינות לגולשים.

המסך המלא של אלבום התמונות בעמוד

כדי לערוך את המידע באלבום או באחת התמונות שבו, לחצו על הכפתור Edit שמופיע כאן בפינה הימנית העליונה, מעל התמונות. לחיצה על כפתור זה תעביר אתכם למסך העריכה, שהוא כמעט זהה למסך יצירת האלבום אותו היכרתם בשלב קודם של הפרק.

דרך מסך זה תוכלו לשנות כל דבר שתרצו בנוגע לאלבום או לתמונות, לתייג גולשים, להוסיף מידע וקישורים, וכולי.

כדי לתייג גולשים באלבום (בנפרד מתיוג גולשים באחת התמונות), לחצו על הכפתור Tag שמופיע ליד הכפתור Edit. בשדה התיוג שיפתח, הקלידו את שמות הגולשים שברצונכם לתייג ובחרו אותם מהרשימה שפייסבוק יציג לכם.

כדי למחוק תמונות או את האלבום כולו, או לבצע פעולות מתקדמות אחרות, לחצו על הכפתור עם שלוש הנקודות שמופיע ליד הכפתור Tag. בתפריט הנפתח תראו מספר פעולות אשר באפשרותכם, כמנהלי העמוד, לבצע:

אפשרויות העריכה המתקדמות של האלבום

כדי למחוק את האלבום לחלוטין, כולל כל התמונות שבתוכו, לחצו על Delete Album.

שימו לב: פעולה זו היא בלתי הפיכה! לא יהיה ניתן להחזיר את התמונות לאחר המחיקה, ותהיו צריכים לפרסם אותן מחדש.

כדי למחוק תמונות ספציפיות מתוך האלבום, לחצו על Delete Photos ולאחר מכן לחצו על כל תמונה שברצונכם למחוק, ולחצו על הכפתור הכחול Delete Photos שיופיע בשלב זה. כעת אשרו את המחיקה בחלון הקופץ של פייסבוק.

כדי להוסיף לאלבום תמונות שכבר פורסמו בעמוד, לחצו על Add Photos from Page. בחלון הנפתח תראו את כל אלבומי התמונות של העמוד. כל התמונות שפרסמתם בנפרד ולא כחלק מאלבום, מופיעות במסך זה בתוך האלבום שנקרא Timeline Photos או "תמונות בציר הזמן".

לחצו על האלבום המבוקש ולאחר מכן על התמונה/ות שאתם רוצים להוסיף. לסיום לחצו על הכפתור הכחול Add to Album.

כדי לשנות את סדר התמונות באלבום, לחצו על Change Ordering. באפשרותכם לבחור בין סדר שמציג את התמונות החדשות ביותר שהועלו בראש הרשימה או בתחתיתה.

בעבר היה ניתן לגרור את התמונות ידנית כדי לסדר אותן איך שרוצים. נכון לזמן כתיבת גרסה זו של המדריך, אפשרות זו כבר לא קיימת, אבל יתכן שהיא תחזור בעתיד או שיופיעו אפשרויות אחרות שקשורות לאופן סידור התמונות באלבום.

כדי להעתיק את הקישור לאלבום, למשל בשביל לשלוח אותו באימייל או בוואצאפ לחברים, לחצו על Get Link. הלחיצה תעתיק את הכתובת (כתובת האינטרנט הייחודית של האלבום) באופן אוטומטי וכעת תוכלו לשתף או להדביק אותה בכל מקום אחר במכשיר שלכם שמאפשר זאת.

כדי להוריד את כל התמונות שבאלבום למחשב/טלפון שלכם לחצו על Download Album. התמונות ירדו למכשיר שלכם בפורמט מכווץ (ZIP).

סיכום

ההצלחה של אלבומי התמונות שלכם, כמו ההצלחה שלכם בפייסבוק באופן כללי, תלויה בעיקר באיכות וברלוונטיות התוכן שתפרסמו - וביצירתיות, ההתמדה וההשקעה שלכם. הכלים הטכניים של פייסבוק ואלבומי התמונות ביניהם הם רק כלים לביטוי והעברה של הסיפור שאותו אתם רוצים לספר.

יש סיפורים שעבורם אלבום תמונות הוא הפורמט הטוב ביותר שקיים בפייסבוק נכון לעכשיו: אירועים כמו מסיבות או כנסים, קבוצה הולכת וגדלה של לקוחות ממליצים, תיק עבודות, מנות אוכל - ועוד הרבה!

כמו עם שאר הכלים גם פה כדאי לכם להשקיע כמה דקות כדי להעלות אלבומי תמונות לדוגמא בעמוד הנסתר שיצרתם לצורך אימון (ואם אין לכם כזה, קדימה לפתוח!), להכיר את כל האפשרויות ולהתאמן על השימוש בהן, ולהבין איך אלבומי התמונות נראים בפייסבוק ואיזה תוכן מתאים לפרסום בהם.

היכרות טובה עם כל כלי תאפשר לכם לבחור את הכלי הנכון לסיפור שלכם בכל פעם מחדש, ולהשתמש בכלי הזה בצורה שתמצה את היכולות שלו ושלכם. בהצלחה!

הפרקים האחרים בחלק זה של המדריך יסבירו איך להשתמש בכלי הפרסום האחרים של פייסבוק: סרטוני וידאו, קישורים, אירועים, ועוד - ואיך להיעזר באפשרויות המתקדמות כמו צ'ק-אין, תיוג מוצרים והוספת מצב-רוח, כדי להוסיף עוד עניין לפוסטים שלך.

החלקים האחרים של המדריך יסבירו על שאר הפעולות הקשורות בניהול העמוד העסקי שלך: החל מהוספת מנהלים נוספים, דרך סידור ההרשאות של הגולשים להגיב ולתייג תמונות בעמוד שלך, ועד לניהול השיחה מול הגולשים בתיבת ההודעות הפרטיות של העמוד - ועוד הרבה!

פרקים נוספים במדריך בנושאים דומים

לחצו על הכותרת שמעניינת אתכם כדי לעבור לפרק המלא באותו נושא.

פרסום תכנים מסוגים שונים בעמוד העסקי

כלי הפרסום המתקדמים של פייסבוק

ניהול תוכן ופעולות מתקדמות

כל החלקים במדריך לניהול עמודי פייסבוק

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט