המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

איך ליצור הצעת-פייסבוק (Facebook Offer) בדף עסקי

איך לפרסם בדף העסקי הצעת-פייסבוק עם קופון או הטבה עסקית לעוקבי הדף.
זמן קריאה: 7 עד 10 דקות
עדכון אחרון: שלישי, 28 יוני 2016 01:00
דירוג הגולשים:

הצעות-פייסבוק הן אחד מהפיצ'רים הכי טובים והכי לא-בשימוש בדפי הפייסבוק לעסקים. כנראה בגלל המורכבות היחסית של יצירתן, מנהלי דפים רבים מוותרים על האפשרות - למרות שבהצעות פייסבוק יש משהו שאין בשום דבר אחר בפייסבוק - כלי פשוט ליצירת קופונים והטבות עסקיות שייתן ערך ייחודי לעוקבים בדף העסקי.

בפרק זה אסביר בקצרה מהי הצעת-פייסבוק וכיצד ניתן להשתמש בה כדי לקדם את העסק, ואח"כ אראה בדיוק איך ליצור הצעות פייסבוק ולנהל אותן, ואציג את חווית הגולש שמתשתמש בהצעת הפייסבוק שפרסמתם בדף.

חלקים בפרק זה:

מהי "הצעת-פייסבוק" או "עסקת-פייסבוק"?

הצעת-פייסבוק היא סוג של פוסט אותו ניתן לפרסם בדף פייסבוק עסקי - בדומה לתמונה או אלבום תמונות, סרטון, אירוע, וסוגי פוסטים נוספים.

הצעות-פייסבוק נוצרו כדי לאפשר לכם לתת לעוקבים בדף שלכם ערך ייחודי בדמות מבצע כלשהו, הטבה עסקית, או הצעה בלעדית. הן קלות ליצירה, מגיעות עם מס' לא מבוטל של אפשרויות לגוון את ההצעה שלכם ולהפוך אותה לייחודית - ואולי הכי חשוב: הן פועלות באופן אוטומטי, ולא מצריכות מכם עבודה נוספת כמו ניהול פנקסי רשימות או שימוש במערכת קופונים חיצונית.

הצעת-פייסבוק נראית כמו פוסט רגיל בפייסבוק, מלבד הכפתור Get Offer (בעברית 'בקש הצעה'). ראו בתמונה הבאה המציגה הצעה לדוגמא שיצרתי באחד הדפים שאני מנהל (שם הדף מטושטש):

תמונה: הצעת פייסבוק על ציר הזמן

כאשר מישהו לוחץ על הכפתור הזה (Get Offer), הוא מקבל אל כתובת הדוא"ל שלו מייל שמהווה את הקופון לקבלת ההטבה או ההצעה שפרסמתם - כך נראה המייל שמתקבל מפייסבוק (בדוגמא זו צריך להגיע לבית העסק כדי לקבל את ההצעה):

תמונה: האימייל עם ההצעה מפייסבוק

הלקוח יכול להגיע עם הדוא"ל שקיבל לבית העסק שלכם, להראות לכם אותו ולקבל את ההטבה - או לחלופין לגלוש לאתר האינטרנט שלכם (במידה ופירטתם כזה בתהליך יצירת ההצעה) כדי לקבל את ההטבה דרכו.

דברים שצריך להכין לפני יצירת ההצעה

צריך לדעת: כדי שתוכלו ליצור הצעות פייסבוק, הדף שלכם חייב להיות בן חודש לפחות, ועם 50 עוקבים לפחות. בנוסף - דפים עסקיים בקטגוריות מסוימות (כמו דפי-קהילה למשל) אינם יכולים ליצור הצעות פייסבוק כלל.

בניגוד לפוסט רגיל בפייסבוק, בהצעת-פיסבוק יש משהו שגם מחייב אתכם מבחינה עסקית בחלק גדול מהמקרים, ולכן כדאי להתכונן לפרסומה באופן רציני.

לפני יצירת ההצעה עליכם להחליט מס' דברים:

  • מהי ההצעה או ההטבה שאתם נותנים (למשל - 20% הנחה או מוצר שני במתנה)?
  • כמה הטבות תתנו (למשל - רק ל-50 הראשונים או ללא הגבלה)?
  • ממתי ועד מתי תהיה ההצעה תקיפה?
  • האם ההטבה היא לעסקה בבית העסק או באינטרנט? כלומר, איך יתנהל תהליך הקבלה של ההטבה?

בנוסף יש מס' דברים שכדאי להכין:

  • תמונה מוצלחת להכניס להצעה.
  • תנאי שירות / תנאי שימוש - במידה ואתם רואים בכך צורך.
  • אם אתם מתכננים שלקוחות יכנסו לבקש את ההצעה בחנויות או סניפים שלכם, דאגו לעדכן מראש את הצוות.

לאחר שהכנתם הכל, המשיכו ליצירת ההצעה.

איך ליצור הצעת-פייסבוק

במידה והדף שלכם רשאי ליצור הצעות פייסבוק, תראו את הסמל הקטן של הצעות-הפייסבוק מופיע בתיבת הפרסום של הדף שלכם ליד המלים Offer, Event + (בעברית 'הצעה, אירוע +).

לחצו על כפתור זה (מסומן בריבוע אדום בתמונה). כעת בתפריט הנפתח לחצו על הכפתור Offer (בעברית 'הצעה'), מסומן בריבוע אדום בתמונה:

תמונה: יצירת הצעה חדשה

כעת יפתח בחלון Pop-up מסך יצירת ההצעה, שמוצג בתמונה זו כאשר הוא ריק:

תמונה: מסך יצירת ההצעה

החלק השמאלי של מסך זה תחת הכותרת OFFER PREVIEW (בעברית 'תצוגה מקדימה של ההצעה'), מראה תצוגה מקדימה של ההצעה, ויתעדכן באופן אוטומטי כאשר תעדכנו את הפרטים הרצויים לכם. נכון לעכשיו הפרטים ריקים ולכן מוצג תוכן לדוגמא שפייסבוק משך מתוך הדף.

הגדרות בסיסיות בהצעה: כותרת, תמונה, תיאור, מס' קופונים ותאריך סיום

בחלק הימני של המסך תחת הכותרת Create Offer (בעברית 'צור הצעה'), תמלאו את כל הפרטים אודות ההצעה שלכם. נתחיל מלעבור על הפרטים המרכזיים, שמוצגים בחלק העליון של אזור זה - כפי שמוצג בתמונה:

תמונה: עריכת פרטי ההצעה

כותרת / Title

כותרת / שם ההצעה, אשר תופיע ככותרת כחולה מתחת לתמונה. הכניסו כאן בקצרה את הערך המרכזי של ההצעה (למשל: כרטיס שלישי חינם במהלך החודש הקרוב).

תיאור / Description

זה הטקסט ה"רגיל" של הפוסט - והוא יופיע בציר הזמן מעל ההצעה, בדומה לטקסט שאתם כותבים כאשר אתם מפרסמים בדף תמונה, סרטון או קישור.

תמונה / Image

התמונה שתלווה את ההצעה. כאן תוכלו לבחור מבין התמונות הקיימות בדף שלכם, או להעלות תמונה חדשה.

תאריך תפוגה / Expirtaion Date

תאריך התפוקה של ההצעה.

מגבלת בקשות / Claim Limit

מקסימום הגולשים שיכולים לבקש את הצעה זו.

הגדרות מתקדמות בהצעה: תאריך התחלה, תנאי שימוש וקישור אינטרנט

בתחתית התמונה למעלה אפשר לראות את הכפתור הכחול More Options (בעברית 'אפשרויות נוספות'). לחצו עליו כדי להגדרות נוספות ופרטים כמו תאריך ההתחלה של ההצעה, תנאי השימוש או הפניה לאתר האינטרנט שלכם.

תמונה: הגדרת אפשרויות מתקדמות בהצעה

תאריך התחלה / Start Date

אם ההצעה שאתם מפרסמים לא תקיפה באופן מיידי אלא רק בעוד מס' ימים או שבועות, הכניסו כאן את התאריך בו היא מתחילה. לא ניתן יהיה להשתמש בהצעה לפני תאריך זה.

קישור לבקשת ההצעה באתר / Online Redemption Link

אם בקשת ההצעה היא באתר שלכם (למשל קופון לרכישה בחנות האלקטרונית שלכם), הכניסו כאן את הקישור לעמוד האינטרנט שבו מתבצעת הבקשה של ההצעה.

תנאים ומגבלות / Terms and Contidions

תנאי השימוש / בקשה של ההצעה שלכם, אם יש כאלו. ניתן להעתיק לפה את התנאים המלאים, או פשוט להכניס קישור או אזכור למקום בו הם נמצאים.

בדקו את ההצעה לפני פרסומה

לפני פרסום ההצעה בדקו שוב את כל הפרטים - שימו לב שמסך העריכה התעדכן עם הפרטים שבחרתי, והתצוגה המקדימה של ההצעה התעדכנה גם היא:

תמונה: מסך יצירת ההצעה עם הפרטים המלאים

שימו לב: לאחר יצירת ההצעה לא תוכלו לערוך אותה! לכן ודאו שכל הפרטים נכונים ומדויקים לפני הפרסום.

כדי לפרסם את ההצעה לחצו על הכפתור הכחול בפינה התחתונה של המסך - Create Offer (בעברית 'צור הצעה').

איך ההצעה נראית לגולשי הדף ולאלו שמבקשים אותה?

בתמונה הבאה אפשר לראות את ההצעה שיצרתי על ציר הזמן של הדף:

תמונה: הצעת פייסבוק על ציר הזמן

כדי לבקש את ההצעה - הגולשים שרואים אותה לוחצים על הכפתור Get Offer (בעברית 'בקש הצעה'). לאחר הלחיצה הגולש רואה הודעה שמסבירה כי ההטבה נשלחה לדוא"ל שלו, ושעליו להגיע לבית העסק כדי לבקש את ההצעה (ראו בתמונה):

תמונה: הודעה לגולש על בקשה מוצלחת של ההצעה

כך נראה האימייל שנשלח אליי מפייסבוק, ומכיל הוראות דומות לבקשת ההצעה:

תמונה: האימייל עם ההצעה מפייסבוק

לאחר שהגולש מבקש את ההצעה בפעם הראשונה, הוא אינו יכול לבקש אותה שוב אלא רק לבקש שליחה חוזרת של הקופון לדוא"ל.

איך למחוק או לעצור את ההצעה

כדי לעצור את ההצעה ולהפסיק את חלוקת ההטבה (גם אם עוד לא הגעתם למכסת המשתמשים), מצאו את ההצעה בציר הזמן של הדף שלכם, ולחצו על החץ האפור הקטן שמופיע בפינה העליונה (מסומן בריבוע אדום בתמונה). בתפריט הנפתח, לחצו על Stop Offer (בעברית 'עצירת הצעה'):

תמונה: עצירת ההצעה

בחלון הנפתח אשרו את העצירה בלחיצה על הכפתור הכחול:

תמונה: אישור על עצירת ההצעה

שימו לב: לאחר עצירת ההצעה, היא עדיין תופיע בציר הזמן של הדף שלכם. זה לא רע בכלל, כיוון שכך גולשים שיכנסו לדף יחשפו להצעות עבר ויבינו שבדף שלכם מתפרסם תוכן בעל ערך.
אם אתם רוצים למחוק את ההצעה לחלוטין מפייסבוק, עליכם למחוק את הפוסט עצמו ולא רק לעצור את ההצעה.

חשוב לזכור שעצירת ההצעה לא תבטל את הקופונים שכבר נשלחו למי שהספיקו להשתמש בהצעה לפני עצירתה.

סיכום והמלצה

זה אחד הפרקים הארוכים ביותר בחלק הזה של המדריך, ואולי זה מסביר מדוע כל כך מעט מנהלי דפים משתמשים בהצעות פייסבוק. הן מסובכות ליצירה בהשוואה לסוגים אחרים של פוסטים כמו אלבומי תמונות או סטטוסים.

אבל אם משווים את הצעות-הפייסבוק לכלים אחרים של יצירה וניהול קופונים והנחות, אפשר לראות שזהו אחד הכלי הפשוטים בתחום. בנוסף - זה אחד הכלים המובנים היחידים בפייסבוק למכירה וקידום מוצרים בחינם (כלומר, לא דרך מהערכת הפרסום).

עם קצת יצירתיות וקצת ניסיון, מנהלי דפים חכמים (בעיקר של עסקים מקומיים) יכולים להשתמש בהצעות-פייסבוק כדי למשוך לקוחות חדשים ולהחזיר לקוחות קיימים, ליצור באזז והפצה למותג שלהם, ולהגדיל את כמות המכירות בעסק.

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

עוד פרקים במדריך הזה בנושא פרסום וניהול תוכן בדף:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט