המדריך לניהול דפי פייסבוק עסקיים

איך ליצור ציון-דרך (Milestone) בדף פייסבוק

איך ליצור פוסט מסוג 'ציון-דרך' (Milestone) בדף עסקי בפייסבוק.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
עדכון אחרון: שלישי, 28 יוני 2016 01:01
דירוג הגולשים:

בחיים יש לנו אירועים שונים בדרגות חשיבות שונות - חתונה חשובה הרבה יותר מסתם ארוחה טובה שבישלנו, לדוגמא. למעשה - לכל אחד מאיתנו יש אירועים אחרים בחיים שהם החשובים ביותר עבורו. כדי לאפשר לנו להבדיל בין "סתם" אירועים לאירועים חשובים גם בפייסבוק, הרשת פתחה את הכלי "ציון דרך" (באנגלית Milestone).

ציון דרך הוא סוג של פוסט שהוא יותר חשוב ומשמעותי מהפוסטים הרגילים שלכם, וגם מעוצב באופן שונה - כך שיהיה ברור שזהו אינו פוסט רגיל. אפשר לפרסם ציון דרך עבור כל אירוע שתרצו, ואפשר גם להשתמש בציוני הדרך בדרכים יצירתיות כדי לגוון ולהעשיר את השיחה שאתם יוצרים עם העוקבים שלכם.

בפרק זה אסביר כיצד לעשות זאת.

חלקים בפרק הזה:

מתי כדאי להשתמש בציון דרך?

מומלץ לפרסם ציון דרך כדי לציין אירועים משמעותיים וחשובים באמת בחיי העסק, הארגון או המותג שלכם: זה יכול להיות פתיחה של סניף חדש, זכייה בפרס, פיתוח מוצר חדש, פעילות חשובה שערכתם, וכל דבר אחר (!) שאתם רוצים לציין. בפרק זה לדוגמא, אראה איך אני מפרסם ציון דרך בדף הדוגמא שלי "פיצה מקפיצה", לרגל מכירת הפיצה ה-1,000 בפיצרייה...

ישנן דרכים רבות ויצירתיות להשתמש בציוני דרך כדי לחזק את הקשר שלכם עם העוקבים בדף העסקי: פרסמו ציון דרך לרגל העוקב ה-10,000 בדף או לכבוד חגיגת שנה או מס' שנים לדף שלכם. פייסבוק לא מגבילה את התוכן שניתן להכניס בציוני דרך - כך שהגבול היחיד הוא היצירתיות שלכם!

כדאי לזכור: דברים מיוחדים באים במנות קטנות - אם תפרסמו יותר מדי ציוני דרך, הם יאבדו מהייחודיות שלהם ויתחילו להיראות לגולשים כמו סתם עוד פוסט שפרסמתם.

איך לפרסם ציון דרך בדף העסק

בתיבת הפרסום של הדף, לחצו על הכפתור Event, Milestone + (בעברית 'אירוע, ציון דרך +). בתפריט הקטן שיפתח תראו מס' סוגים של פוסטים שבאפשרותכם לפרסם. לחצו על Milestone (בעברית 'ציון דרך'). שני הכפתורים מסומנים בריבוע אדום בתמונה:

תמונה: יצירת ציון-דרך בדף

כעת, תפתח תיבה מיוחדת לפרסום ציוני דרך, דרכה תמלאו את כל הפרטים הדרושים:

תמונה: מסך יצירת ציון-דרך

בואו נעבור על כל השדות ונבין כיצד להשתמש בהם:

כותרת / Title - כותרת האירוע (למשל "חגיגות 40 שנה לפיצה מקפיצה"). הכותרת תופיע בתוך הפוסט בצבע שחור בולט, כפי שניתן לראות בתמונות הדוגמא שבהמשך הפרק.

בדוגמא זו, השם של ציון הדרך שלי יהיה "מכרנו את הפיצה ה-1,000 בפיצה מקפיצה!".

מיקום / Location - חיבור ציון הדרך אל מיקום-פייסבוקי, בד"כ המקום הפיזי שבו קרה האירוע. אין הכרח להשתמש בשדה זה. כיוון שפיצה מקפיצה היא פיצרייה שקיימת במציאות (לא באמת, אבל לצורך הדוגמא :) יצרתי עבורה גם מיקום-פייסבוק, וכמובן שבדוגמא זו אבחר במיקום זה.

זמן / When - התאריך של ציון הדרך. ברירת המחדל היא היום בו אתם מפרסמים את הפוסט, אולם ניתן לבחור כל תאריך אחר מהעבר.

סיפור / Story - פרטי הסיפור שמאחורי ציון הדרך. הכניסו כאן את הטקסט שהייתם מכניסים בפוסט רגיל, אך התחשבו בזה שלציון הדרך יש גם כותרת, שאינה מופיעה בפוסט רגיל.

תמונות - בחירת התמונה/ות שיופיעו עם ציון הדרך שלכם.

ניתן להעלות תמונות מהמחשב, או לבחור מבין התמונות שכבר פרסמתם בדף בעבר.

כדי לבחור מבין התמונות בדף לחצו על Choose From Photos (בעברית 'בחר מבין התמונות…'). בחרו את התמונה שאתם רוצים מבין האלבומים והתמונות שבדף.

כדי להעלות תמונה מהמחשב לחצו על Upload Photos (בעברית 'העלה תמונות…').

לאחר בחירת התמונה הראשונה תוכלו להוסיף תמונות נוספות.

הסתרה מציר הזמן - לעתים תפרסמו ציוני דרך שתרצו להציג בציר הזמן, אבל לא תרצו להפיץ ל-newsfeed של הגולשים. סיבה אפשרית אחת לכך היא אם אתם מקדישים ערב אחד לפרסום של הרבה ציוני דרך בבת אחת, ולא רוצים להציף את העוקבים בדף.

כדי לעשות זאת, סמנו את התיבה הקטנה שליד המשפט Hide From News Feed (בעברית 'הסתר מאוסף החדשות').

התיבה נמצאת בפינה התחתונה של הדף (בתמונה כאן בצד שמאל, אך בפייסבוק עם ממשק עברית היא תופיע בצד ימין).

בעת שאתם עורכים את התוכן, החלק העליון של אזור העריכה יתחיל להתמלא בתוכן שערכתם. בואו נראה כיצד זה נראה עם התוכן שבחרתי לחגיגות הפיצה ה-1,000 בפיצה מקפיצה:

תמונה: מסך ציון עריכת ציון-הדרך עם הפרטים שמולאו

בדקו שהכל לשביעות רצונכם, ולחצו על הכפתור הכחול Save (בעברית 'שמור') בפינה התחתונה של אזור העריכה.

שימו לב לעיצוב המיוחד של הפוסט בציר הזמן של הדף - כך הוא גם נראה בזרם החדשות של העוקבים בדף. הדגל הכחול בחלק העליון של הפוסט מראה שמדובר בציון דרך ולא בפוטס רגיל:

תמונה: ציון-הדרך בציר הזמן של הדף

לעתים תרצו לעשות שינויים בציון הדרך, או למחוק אותו לחלוטין.

איך לערוך או למחוק ציון דרך שכבר פורסם בדף

לחצו על החץ האפור הקטן בפינה העליונה של ציון הדרך (מסומן בריבוע אדום בתמונה). החץ יפתח תפריט קטן עם פעולות שניתן לבצע עבור ציון הדרך:

תמונה: עריכת ציון-הדרך בציר הזמן

כדי לערוך את ציון הדרך, לחצו על Edit Milestone (בעברית 'ערוך ציוני דרך' - רקע כחול בתמונה). לאחר הלחיצה תפתח שוב תיבת העריכה שראיתם למעלה, ותוכלו לערוך כל שינוי שתרצו.

כדי למחוק את ציון הדרך לחצו על Delete from Page בתחתית הרשימה (בעברית 'מחק מהדף').

עוד פרקים במדריך בנושאים דומים

עוד פרקים במדריך הזה בנושא פרסום וניהול תוכן בדף:

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

כל הפרקים במדריך לניהול דפים עסקיים בפייסבוק

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט