פרק 9: פרסומים [2] - מתי ומה הכי טוב לפרסם

זהו הפרק השני שעוסק במסך 'פרסומים' שבמערכת נתוני הכניסה של דפי האוהדים. הפרק הקודם עסק בחלק התחתון החשוב יותר של המסך – נתוני החשיפה והמעורבות לפוסטים שפרסמתם בדף (פרק 8). הפרק הזה עוסק בחלק העליון של המסך, שמספק לנו מידע נוסף על השעות והימים שבהם כדאי לנו לפרסם, וסוגי התוכן שעובדים הכי טוב אצלנו בדף.

הסיבה שחילקתי את המסך הזה ל-2 פרקים ועוד התחלתי דווקא מהחלק התחתון שלו, היא שהחלק התחתון שעוסק בנתונים של הפוסטים הוא פשוט הרבה יותר חשוב. רציתי להתחיל ממנו ולהרחיב עליו ככל הניתן. החלק הזה הוא גם חשוב ומעניין, אבל ללא ספק חשוב פחות.

הכניסה למסך זה היא בלחיצה על 'פרסומים' בתפריט העליון של מערכת נתוני הכניסה:

התפריט הפנימי של מערכת התובנות

בחלק העליון של המסך נראה מודול עם 3 אזורים: 'מתי האוהדים של מחוברים', 'סוגי פרסומים' ואזור עם שם מוזר לכאורה  - 'Top Posts from Pages you Watch'. אסביר כאן על כל אחד מהם:

אזור המידע הראשי במסך זה

מתי האוהדים שלך מחוברים לפייסבוק?

אחד השיקולים המרכזיים שמנחים אותך הוא בחירת היום והשעה לפרסום. יצא לי כבר לנהל דיוני צוות של 3-4 שעות, שעסקו רק בשעת הפרסום של סרט או פוסטר מסוים, בו תלינו תקוות שיצליח ויהפך לויראלי.

תחושת הבטן של כולנו היא שבשעות הבוקר-צהריים ובשעות הערב הפייסבוק הכי עמוס, וכך רובנו מפרסמים בשעות האלו את רוב התוכן שלנו.

אבל לכל דף אוהדים יש קהל אוהדים שונה, ויכולים להיות הבדלים משמעותיים בין דף לדף. מספיק להסתכל על דף הפייסבוק הפעיל מאד של תכנית הטלויזיה 'צינור לילה': התכנית משודרת באופן קבוע בחצות, והחל מכמה שעות לפני הדף מתחיל לפרסם תוכן קשור לתכנית, שמגיע לשיאו עם תחילתה ובמהלכה.

הגרף בתמונה מראה את מספר האוהדים (של הדף ממנו לקוחים הנתונים) הממוצע שמחבורים לפייסבוק בכל שעה היממה, בממוצע שבועי. כשעוברים עם העכבר מעל נקודת זמן מסוימת בגרף, מופיע הממוצע השבועי עבור אותה שעה:

הצגת הממוצע השבועי

כך למשל אפשר לראות ששעת השיא מבחינת זמינות האוהדים של דף זה היא דווקא השעה 21:00, שעה שבה בד"כ לא מפורסם תוכן שיווקי / מסחרי בפייסבוק (אם כי אולי זה רק בגלל שרוב העסקים סגורים בשעה הזו).

זכרו שבשעות בהם יש מעט אנשים מחוברים, יש גם מעט תוכן שמתפרסם ולתוכן טוב יהיה קל יותר לקבל חשיפה רחבה, יחסית לשעה.

בגדול אפשר לראות שלארוך רוב היום נשמר מספר דומה פחות או יותר של אוהדים מחוברים – ואני יכול לאשר כי זה גם המצב בדפים אחרים בהם בדקתי את הנתונים.

נדמה כי מלבד שעות הלילה, ברוב הדפים אין הבדל משמעותי בין שעות היום השונות – אך – צריך בהחלט לבדוק ולראות אם אוהדי הדף שלכם מתנהגים בצורה שונה.

פירוט הממוצע לפי יום בשבוע

בנוסף לתצוגת הממוצע הכללי לפי שעה, אפשר גם לבדוק את ממוצע האוהדים המחוברים לפי שעה בכל יום של השבוע. כלומר – כמה בממוצע מחוברים ביום ראשון בשעה 5 בבוקר, ביום שישי לפנות ערב, ביום שבת ב-23:00 בלילה, וכולי.

כדי לעשות זאת, עברו עם העכבר מעל אחד הימים אשר מוצגים בחלק העליון של הגרף. כעת יוצג בגרף התחתון קו נוסף המציג את הממוצע לאותו יום, לעומת הממוצע הכללי:

הצגת הממוצע הנפרד עבור אחד מימי השבוע

בסופו של דבר חשוב לזכור 2 דברים:

  1. תוכן טוב יעבוד בכל שעה.
  2. צריך להכיר את האוהדים בדף שלכם, ולדעת מה השעות הטובות ביותר עבורם.

יכול להיות גם זמן עדיף לסוגים שונים של תוכן – למשל זמן שבו עדיף לפרסם סרטון, לעומת זמן שבו עדיף לפרסם קישור למאמר באתר שלכם.

מה סוג התוכן שעובד הכי טוב בדף?

החלק השני באזור זה מציג את ממוצע החשיפות ('תפוצה') והמעורבות הממוצעות, עבור סוגים שונים של תוכן.

ב'סוגים שונים של תוכן' הכוונה היא למדיומים שונים, כלומר סרט וידאו אל מול תמונה, קישור לאתר חיצוני אל מול סטטוס שמכיל רק טקסט:

מידע לגבי הסוגים השונים של התוכן וביצועיהם בדף

כפי שניתן לראות, בדף שממנו לקוחה התמונה סרטוני וידאו עובדים הכי טוב. זכרו שזה לא בהכרח אומר שכל סרטון יזכה להצלחה דומה – אלא רק שהסרטונים שפורסמו זכו להצלחה גדולה יחסית לשאר התכנים בדף.

איזה פוסטים מוצלחים פרסמו המתחרים שלך?

בפרק 4 של המדריך הזה שמסביר על מסך הנתונים הראשי במערכת הסברתי מה המשמעות של 'דפים שאתם עוקבים אחריהם' וכיצד להוסיף כאלה.

בחלק זה אתם תראו פוסטים מוצלחים ש הדפים שבחרתם. אם בחרתם דפים שדומים לכם באמת – למשל עסקים מתחום זהה ובעלי מספר אוהדים דומה – אתם יכולים ללמוד מכאן הרבה מאד על התכנים שעובדים בשביל אחרים ולהסיק את המסקנות הנדרשות בשבילכם.

אף פעם לא מאוחר ללמוד משהו ממישהו:פוסטים מובילים מדפים שאתם עוקבים אחריהם

חשוב לזכור שההבדל (הגדול לעתים) במספרים לא נובע בהכרח מהבדל באיכות התוכן, אלא לפעמים מההבדל במספר האוהדים. לכן אם אתם מבצעים השוואה מספרית ישירה, בחרו דפים שדומים לכם במספר האוהדים.

סיכום

החלק הזה משלים את המידע שלנו על החשיפה והאינטראקציות שהתוכן שלנו מקבל. בפרק 6 למדנו איך להבין את נתוני החשיפה והאינטראקציות לתוכן שלנו ברמת הדף הכללית, בפרק 8 למדנו איך להבין את הנתונים ברמת הפוסט הבודד,  וכאן הכרנו 3 כלים שנותנים לנו זוויות נוספות לחשיבה והבנת תוצאות הפעילות שלנו.

בפרק הבא נסיים את ההיכרות עם מערכת נתוני הכניסה ונעבור על המסך האחרון שבה – מסך ה'אנשים'. המסך שמספר לנו מי הם אוהדים בדף שלנו, ומי הם אותם גולשים שרואים, מגיבים, משתפים ולוחצים על התוכן שלנו.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט