פרק 8: פרסומים - ניתוח הפוסטים שפרסמתם בדף

מסך ה'פרסומים' הוא אחד ממסכי הנתונים החשובים ביותר במערכת. מסך זה מציג את המידע המלא על הפוסטים שפרסמתם בדף ומאפשר לכם להשוות ביניהם. בנוסף - אפשר 'לצלול' למידע על פוסט מסוים, ולהבין בדיוק לכמה אנשים הגעתם בכל פוסט וכמה אנשים נקטו פעולה כלשהי בעקבות החשיפה לתוכן שלכם.

הנתונים כאן דומים לנתונים מהמסך 'תפוצה' שעליו הרחבתי בפרק 6, אבל יש הבדל חשוב. מסך 'תפוצה' מציג נתונים של חשיפה לתוכן ומעורבות גולשים ברמת הדף. במסך הזה אנחנו רואים את הפירוט של נתוני החשיפה והמעורבות ברמת הפוסט. כמה גולשים נחשפו לכל אחד מהפוסטים שלנו, כמה גולשים לחצו על כל פוסט, וכולי.

יאמר לזכות פייסבוק שבכל הנוגע לנתוני חשיפה ואינטראקציות הם עשו עבודה טובה מאד בשדרוג המערכת שלהם והמידע שהם מציגים למנהלי דפים. יש להם עוד לאן להתקדם, ואין מה להשוות את המערכת הזאת למערכת כמו Google Analytics  (מערכת נתוני כניסה לאתרים) שנמצאת שנות דור קדימה, אבל בכל זאת – מנהלי דפים שבאמת רוצים לקבל מידע רלוונטי על התוכן שהם מפרסמים יכולים לקבל את המידע הזה.

הכניסה למערכת היא בלחיצה על 'פרסומים' בתפריט העליון של מערכת נתוני הכניסה:

התפריט הפנימי של מערכת התובנות

הפעם בניגוד לפרקים הקודמים אני רוצה להתחיל מלמטה. בחלק העליון של מסך זה מופיע מודול שמציג מידע מעניין – אבל קצת פחות רלוונטי. בהמשך הפרק אני אסביר גם על החלק הזה בפירוט ואז תבינו למה התכוונתי, אבל כרגע הרבה יותר מעניין (וחשוב) להתייחס למידע המפורט שיש כאן על כל אחד מהפוסטים שפרסמנו בדף.

כמה אנשים באמת ראו כל אחד מהפוסטים שלכם?

המודול 'כל הפרסומים שפורסמו' (שוב פייסבוק והעברית שלה) מציג אולי את המידע החשוב ביותר במערכת: כמה אנשים ראו כל אחד מהפוסטים שלנו, כמה אנשים לחצו על כל אחד, כמה לייקים ושיתופים, ולא פחות חשוב: איזה מהפוסטים שלנו היו המוצלחים ביותר, ואילו הגרועים?

טבלת המידע המציגה את כל הפרסומים האחרונים בדף ומידע רלוונטי

הטבלה הזו מאד פשוטה ונוחה, גם אם במבט ראשון היא נראית קצת מסובכת (תוכן הפוסטים טושטש בכוונה). כפי שתכף תראו, אפשר לבחור מבין סוגים שונים של פילוחים למידע שמוצג בטבלה. בתמונה למעלה מוצג המידע הראשוני שתראו כשתכנסו למסך זה.

כמות החשיפות

כפי שבטח הבנתם, כל שורה בטבלה מציגה מידע על פוסט 1, והעמודות השונות מציגות סוגים שונים של מידע.

בואו נסתכל מקרוב על החלק השמאלי בטבלה שהוא החשוב יותר, ונתחיל מהעמודה עם הכותרת 'תפוצה'. עמודה זו מציגה את כמות הגולשים השונים שנחשפו לפוסט.

מבט מקרוב על הטורים החשובים בטבלה

האות K מייצגת אלפים, כלומר: 2.1K מציין 2,100. ההבדל בין אורך הפס הכתום הוא יחסי, ומייצג בצורה גרפית את ההבדל בין כמות הנחשפים לפוסטים השונים.

אם השקעתם כסף לקדם את אחד מהפוסטים האלו כפוסט ממומן, אתם תראו כאן הפרדה בין התפוצה החינמית שהפוסט קיבל לתפוצה הממומנת. הגרף יחולק ל-2, כאשר החלק הממומן יסומן בצבע כתום כהה יותר (בדומה לסימון של תפוצה ממומנת בחלקים אחרים של המערכת באותו צבע כתום כהה).

מעורבות גולשים

הטור 'מעורבות' מציג את כמות האינטראקציות שביצעו גולשים (גם כאלו שאינם אוהדים של הדף) עם כל פוסט.

תכף תראו כיצד ניתן לשנות את סוג המידע המוצג כאן. בינתיים שימו לב לברירת המחדל, שמציגה מידע מפורט על 3 הפעולות היותר משמעותיות בפייסבוק: לייקים, תגובות ושיתופים. המקרא מעל הטבלה משייך את הצבע המוצג לסוג הפעולה.

מידע נוסף שמוצג בטבלה

הטור הימני ביותר מציין את תאריך הפרסום, והטור השני מימין מציג את הפוסט המדובר (בתמונה הפוסטים טושטשו).

הטור ה-3 מימין נקרא 'סוג' והוא מציין את סוג הפוסט, כלומר: האם מדובר בתמונה / קישור / סטטוס של טקסט בלבד / וכולי. הטור הרביעי נקרא 'מיקוד' והוא מציין מיקוד של הפוסט (אם ביצעתם כזה) לפלח מסוים של האוהדים בדף שלכם – למשל גולשים ממדינה מסוימת. שני הטורים האלה לא רלוונטיים כמעט ברוב המוחלט של המקרים.

סוגי החשיפות והאינטראקציות עם התוכן שלכם - למתקדמים

המידע שמוצג בתמונה למעלה הוא המידע שפייסבוק ראתה כחשוב ביותר עבור מנהלי הדפים, ולכן הוא המידע הראשוני שמוצג. אך המערכת מאפשרת לפלח את המידע על כל פוסט במספר צורות מעניינות נוספות, שכדאי להכיר.

שימו לב לחצים הקטנים בפינה השמאלית-עליונה של המודול, ליד הפירוט של סוגי המידע המוצג (האזור מסומן בריבוע כתום בתמונה):

תפריט פנימי לשינוי המידע המוצג בטבלה

החלק הימני מוקדש לתפוצה של הפוסטים שלנו, ומאפשר לנו להציג סוגים שונים של מידע אודות התפוצה שהתוכן שפרסמנו קיבל. החלק השמאלי מוקדש לאינטראקציות ותגובות הגולשים לתוכן, ויכול להציג סוגים שונים של מידע בנושא זה.

איזה פוסטים הצליחו לפרוץ את מעגל האוהדים של הדף ולהגיע גם לגולשים שאינם אוהדים?

בעבר פייסבוק עשתה הפרדה ברורה יותר בין חשיפות 'אורגניות' לתכנים לבין חשיפות 'ויראליות'. ההבדל פשוט: חשיפות אורגניות הן חשיפות של גולשים שהם כבר עוקבים של הדף, כלומר כבר עשו עליו לייק. חשיפות ויראליות הן חשיפות של גולשים שאינם אוהדים, בד"כ חברים של אוהדים שנחשפו לתכנים לאחר שחבר שהוא כן אוהד שיתף / הגיב / לחץ לייק או כל פעולה אחרת שיוצרת 'אייטם פייסבוקי' והפצה ויראלית ב-NewsFeed.

כיום פייסבוק כבר לא משתמשת במינוח 'חשיפות ויראליות', וגם משמעות המונח 'חשיפות אורגניות' השתנתה. חשיפות אורגניות לתכנים שפרסמתם בדף כוללות היום גם חשיפות של אוהדים (שכונות קודם 'חשיפות אורגניות') וגם חשיפות של לא-אוהדים (שכונו קודם 'חשיפות ויראליות'). במקום ההפרדה הקודמת, החשיפות האורגניות כיום מחולקות לחשיפות לאוהדים וחשיפות ללא-אוהדים.

המידע הזה חשוב מאד – בעיקר (אבל לא רק) כי הוא מראה לנו איזה פוסטים שלנו הפכו לויראלים, כלומר שותפו באיזושהי צורה בידי האוהדים שלנו, והצליחו להפוך למה שנקרא 'ויראלים' – כלומר מועברים מפה לאוזן. זו עדיין, למרות שזה הולך ונהיה יותר קשה, ההבטחה של פייסבוק לבעלי עסקים: פלטפורמה שבה תוכן מעניין וטוב עובר מפה לאוזן ויוצר פרסום ותודעה.

שינוי המידע המוצג לגבי נתוני החשיפה של הפוסטים

בנוסף, מנהלי דפים שמקדמים תכנים בתשלום רוצים לדעת כמה חשיפות הם קיבלו בעקבות הכסף ששילמו לפייסבוק, לעומת מס' החשיפות שקיבלו בחינם.

לחצו על החץ הימני ותוכלו לבחור בין 3 פילוחים שונים של התפוצה (החשיפות) לפוסטים שלכם: כל התפוצה ללא חלוקה, תפוצה אורגנית מול תפוצה בתשלום ותפוצה לאוהדים מול תפוצה ללא אוהדים (מסומן בכתום בתמונה).

איזה סוגים של מעורבות התוכן שלכם הוציא מהגולשים?

לא רק החשיפות של הפוסטים, גם האינטראקציות של הגולשים ניתנות לפילוח נוסף. כפי שראיתם, ברירת המחדל היא חלוקה של האינטראקציות על כל פוסט ל-2: לייקים ('סימוני אהבתי'), תגובות ושיתופים – ו'קליקים על פרסום' שזה בעצם כל לחיצה על הפוסט שאינה לייק, תגובה או שיתוף.

אבל כמנהלי דפים אנחנו רוצים לדעת יותר: רוצים לדעת בדיוק כמה לייקים, תגובות ושיתופים היו לכל פוסט. רוצים לדעת איזה פוסטים היו גרועים וגרמו לאוהדים להסתיר את הדף שלנו, ובאופן כללי רוצים לדעת כל מה שניתן – בעיקר אם אנחנו משקיעים זמן וכסף בתוכן שלנו ותולים בו תקוות.

לחצו על החץ השמאלי כדי להציג את האפשרויות הנוספות.

שינוי הנתונים המוצגים על סוגי המעורבות על התוכן

 

מלבד החלוקה שכבר ראינו ללייקים, תגובות ושיתופים מול שאר הלחיצות על הפוסט, ניתן להציג סוגים נוספים של מידע: חלוקה מלא ללייקים, תגובות ושיתופים (ללא לחיצות נוספות), נתוני מעורבות שלילית על כל פוסט ו'שיעור מעורבות' עבור כל פוסט. כיוון שכבר הסברתי בצורה נרחבת בפרק הזה ובאחרים על המעורבות ה'רגילה' יותר (לייקים, תגובות, וכולי), ארחיב כאן על 2 סוגים חשובים ומעניינים של מידע: שיעור המעורבות ונתוני המעורבות השלילית.

שיעור המעורבות על כל פוסט

שיעור המעורבות (באנגלית Engagement Rate) שמופיע כאפשרות התחתונה ביותר, הוא דווקא המעניין מבין כולם. הוא מציג את % הגולשים שנקטו פעולה כלשהי מבין הגולשים שנחשפו לכל פוסט.

לעתים פוסט שתפרסמו יכול לקבל מעט מאד חשיפות מסיבות שאינן קשורות אליכם או לתוכן הפוסט, כך שגם פוסט איכותי יכול לקבל מעט חשיפות ובעקבות זאת מעט אינטראקציות. אתם רוצים להבין באמת מה הפוסטים המוצלחים ביותר שלכם, לא רק ע"ב מס' הלייקים הסופי שהפוסט קיבל אלא ע"ב התמונה המלאה שכוללת גם את נתוני החשיפה וגם את נתוני המעורבות.

בואו נראה איך נראית הטבלה כאשר היא מציגה נתוני מעורבות עבור הפוסטים:

הצגת שיעור המעורבות עבור הפוסטים בטבלה

העמודה 'מעורבות' מציגה את % המעורבות. כדי להבין באמת מה המשמעות של % המעורבות, בוא נקח כדוגמא את הפוסט ה-3 מלמעלה (תוכן הפוסטים טושטש) שקיבל 5% מעורבות.

ניתן לראות שהפוסט נחשף ל-1,700 גולשים. כלומר, המשמעות של 5% מעורבות היא ש-85 גולשים (5% מתוך 1,700) נקטו פעולה כלשהי שקשורה לפוסט הזה.

שימו לב שגם הפוסט העליון וגם התחתון שניהם זכו ל-7% מעורבות, למרות שהעליון נחשף ל-1,000 גולשים בלבד בעוד התחתון ל-2,200. בפועל, הפוסט התחתון קיבל יותר לייקים ושיתופים, אבל זה רק בגלל שהוא נחשף ליותר אנשים – ו-2 הפוסטים היו בעצם, אפשר לומר, "באותה רמת איכות".

נתוני מעורבות שלילית על כל פוסט

מעורבות שלילית, או אינטראקציות שליליות על תוכן בדף האוהדים שלכם, יכולה להתבטא במס' צורות: הגולש יכול להסתיר (לעשות Hide) לפוסט שפרסמתם ומופיע ב-NewsFeed שלו, ובאותה הזדמנות הוא יכול גם לבחור להסתיר את כל הפוסטים שאתם מפרסמים. הגולש יכול לדווח על התוכן שלכם כ-Spam או כתוכן לא ראוי, והוא יכול לבחור להוריד את הלייק שעשה לדף שלכם ולעזוב את קהילת העוקבים שלכם.

פייסבוק, כמיטב המסורת שלה, נתנה לכל אחד מהסוגים האלה שם עברי גרוע ולא ברור. שימו לב בתמונה הבאה (מסומן בכתום) לשמות שנתנו לסוגי המעורבות:

  • -          הסתרת פרסומים
  • -          הסתרת כל הפרסומים
  • -          דו"חות על דואר זבל
  • -          'לא אוהב' בדף

שימו לב שהטבלה לא מציגה חלוקה לסוגים השונים של הפידבק השלילי עבור כל פוסט, אלא רק את המספר הכולל:

נתוני מעורבות שלילית בטבלה

לא צריך להיבהל מפידבק שלילי – פידבק שלילי מסוים הוא הכרח המציאות כאשר אתם עובדים במספרים גדולים. עם זאת חשוב לעקוב אחרי הנתון הזה ולראות אם יש פרסומים שמקבלים פידבק שלילי גבוה מהממוצע.

הצגת נתונים מלאים ומפורטים עבור כל פוסט ופוסט

הטבלה היא כלי נוח לראות מגמות לאורך זמן ולהשוות בין פוסטים שונים ותקופות שונות, אבל הנתונים שמוצגים בה הם מוגבלים.

כדי להציג את כל הנתונים הזמינים לגבי פוסט מסוים, חפשו אותו ברשימת הפוסטים בטבלה ולחצו עליו. בחלון הנפתח יוצג מידע מגוון ומעניין על הפוסט שלכם, בהתאם לסוג התוכן ולחשיפות והאינטראקציות שהוא קיבל.

ראו לדוגמא את הנתונים לגבי אחד הפוסטים בטבלה המוצגת למעלה. תוכן הפוסט ונתונים מזהים של דף האוהדים טושטשו. מצד ימין מוצג הפוסט כפי שהוא נראה למנהלי הדף ב-Timeline, כולל מס' האוהדים הכללי שנחשפו אליו ומלכודת הפרסום של פייסבוק 'קידום פרסום'.

מתחת לתמונה אסביר על הנתונים המוצגים.

תצוגת נתונים מלאה עבור פוסט מסוים מהטבלה

בואו נסתכל על הנתונים שמוצגים פה, יש כאן משהו אחד שלא נוכל למצוא בשום מקום אחר במערכת. בחלק העליון (מצד שמאל) אנחנו רואים קודם כל את מס' הגולשים שנחשפו לפוסט (כולל אוהדים ולא אוהדים) ואת מס' האינטראקציות המשמעותיות (לייקים, תגובות ושיתופים) שהוא קיבל.

מתחת אנחנו רואים כמה לייקים, תגובות ושיתופים היו על הפוסט – וכאן אנחנו נחשפים למשהו מעניין וחשוב בפעם הראשונה.

אינטראקציות עם הפוסט מול אינטראקציות עם שיתופים של הפוסט

בואו נאמר שאתם מפרסמים בדף שלכם תמונה. הפוסט שפרסמתם הוא 'סיפור פייסבוק', אובייקט שגולשים יכולים להגיב לו, לשתף אותו או ללחוץ עליו.

כשמישהו משתף את התמונה מהדף שלכם לפרופיל שלו, השיתוף שלו יוצר 'סיפור פייסבוק' חדש.

לדוגמא, אם לדף שלכם קוראים 'פיצה יוסי' והגולש שמשתף הוא 'ישראל ישראלי', בתרחיש הזה יהיו 2 סיפורי פייסבוק: הראשון יהיה 'פיצה יוסי שיתף תמונה' והשני יהיה 'ישראל ישראלי שיתף תמונה של פיצה יוסי'. אתם בטח מכירים את המבנה הזה של הטקסט מהפייסבוק.

חברים של 'ישראל ישראלי' יכולים ללחוץ לייק על השיתוף שהוא עשה ולא על התמונה המקורית.

 הלייקים האלה לא נעשו בדף ולא על התמונה שפורסמה בדף, אבל הם בכל זאת הונעו מהתמונה שפורסמה בדף (לאחר ששותפה ע"י מישהו), וחשוב לנו לדעת שהם קיימים.

ההבדל בין סוגי הלייקים (או התגובות והשיתופים) מוצג בטבלה ע"י המלים 'בפוסט' ו'בשיתופים':

פירוט מספר הלייקים, התגובות והשיתופים על הפוסט

כפי שניתן לראות – מס' הלייקים הכללי על הפוסט שבתמונה הוא 108. 98 מתוכם 'בפוסט' ו-10 'בשיתופים'. המשמעות היא ש-98 גולשים לחצו לייק על הפוסט מהדף, ועוד 10 לחצו לייק על פוסטים שיצרו גולשים ששיתפו את הפוסט המקורי מהדף.

בטבלה הראשית שראינו בתחילת הפרק, מס' הלייקים המוצג הוא המספר הכולל. לדוגמא, עבור הפוסט הזה יוצג המספר 108. זכרו זאת כשאתם מסתכלים על הנתונים שבה, ולא מבינים לעתים למה הם שונים מהמספרים שאתם רואים ב-Timeline. הסתכלו שוב על התמונה והפעם שימו לב להבדל בין מס' הלייקים על הפוסט לבין מס' הלייקים הכולל שמוצג בנתונים – ההבדל הוא 10 הלייקים שנעשו על שיתופים של הפוסט.

הסבר נוסף על הצגת המידע עבור פוסט מסוים

לחיצות על הפרסום ואינטראקציות שליליות

בחלק התחתון של הנתונים מצד שמאל אנחנו רואים פירוט לגבי האינטראקציות שאינן לייק, תגובה או שיתוף. לפי סוג הפוסט, נראה כאן חלוקה לסוגים שונים של לחיצות, למשל 'צפיות בתמונה', 'ניגוני סרטון', 'לחיצות על קישור', וכמובן – 'לחיצות אחרות' שמכיל בתוכו לחיצות מסוגים שונים, למשל גולשים שלוחצים על שרשור התגובות של הפוסט.

בנוסף, תראו נתונים על 4 סוגי המשוב השלילי שקיימים ועליהם הסברתי בחלק הקודם של הפרק:

מספר הלחיצות והאינטראקציות הנוספות על הפוסט

וידאו: רמות חדשות של מידע זמינות עכשיו למנהלים

כחלק מהניסיון של פייסבוק להגביר את כמות הוידאו שמתפרסמת בה ולהתחרות ב-Youtube, החברה מנסה לשפר כל הזמן את יכולות הוידאו באתר וכחלק מהן גם את הנתונים שמוצגים למנהלים.

סביר להניח שנראה בעתיד עוד שיפורים רבים, למשל מקום מרוכז במערכת נתוני הכניסה שיוקדש לריכוז מידע על כל סרטוני הוידאו שפורסמו בדף, יכולת ליצור רשימות-צפייה (play-lists) ועוד. בינתיים אפשר להסתפק במס' נתונים מעניינים.

הנתונים האלו יהיו זמינים לכם רק על סרטונים שפרסמתם בדף (לא כאלה ששיתפתם אחרי שפורסמו במקום אחר). אתם תראו אותם לאחר שתלחצו על הפוסט שמכיל את הוידאו מהרשימה, שימו לב לתפריט החדש שנוסף בחלק העליון של חלון הנתונים:

תפריט פנימי בתוך תצוגת מידע עבור סרטון וידאו

לאחר שתלחצו על הכותרת 'סרטון' הנתונים במסך יתחלפו ויוצגו נתונים רבים ומעניינים על הצפיות בסרטון שלכם (תמונת הסרטון טושטשה):

תצוגת מידע מלאה עבור סרטון וידאו שפורסם בדף

בואו נסתכל על הנתונים כאן ונבין מה הם אומרים – ונתחיל מהחלק העליון: שמירת קהל.

שמירת קהל: מתי הסרטונים מפסיקים לעניין את הצופים?

לגרום לאנשים להתחיל לצפות בסרטים שלכם זו משימה לא פשוטה, אבל לגרום להם לצפות בהם עד הסוף (או כמעט...) זו משימה אחרת וגם היא לא פשוטה בכלל...

שמירת קהל (באנגלית Audience Retention) היא מדד חשוב מאד שמתייחס למשך הזמן שבו הצופים שלכם ממשיכים לצפות בוידאו. בעצם, מתי לאורך הסרטון הם מפסיקים לצפות.

ידוע שצופי הוידאו היום משתעממים מהר, והמדד החשוב הזה מראה לכם בדיוק כמה מהר זה קורה, וכמה הסרטונים שלכם טובים בלשמור עניין לאורך זמן ולגרום לצופים להמשיך עד הסוף. נשירה של אחוז מסוים מהצופים לאורך הוידאו היא טבעית ושגרתית – ההגדרה המדויקת של 'נמוך' או 'גבוה' בהקשר הזה היא מאד יחסית, אבל כמובן שתמיד צריף לשאוף להשתפר.

אם אתם רואים שרוב גדול של הצופים שלכם עוזב את הצפייה בשלב מוקדם – שקלו לעשות את הסרטונים שלכם קצרים יותר. וההפך – אם אתם רואים שסרטונים מסוימים מצליחים לשמור את הקהל לזמן ארוך במיוחד, למדו אותם והטמיעו את החלקים הטובים שבהם גם בסרטונים הבאים שלכם.

מידע על 'שמירת הקהל' של הסרטון

הגרף של שמירת הקהל יושב על 2 צירים: הזמן כפונקציה של אורך הסרט (למשל 2 דקות כ-50% מאורך הסרט, לסרט של 4 דקות), ו-% הצופים שהמשיכו לצפות. הזמן מוצג מתחת לטבלה, ה-% מאורך הסרט מעליה, ו-% הצופים מוצג בטור משמאל לטבלה.

לדוגמא – בתמונה ניתן לראות כי לאחר 25% מהסרט, קצת אחרי אמצע הדקה השנייה, 33% מהצופים המשיכו לצפות. 23% בערך צפו עד לסוף הסרט.

מצד שמאל למעלה אנו רואים את הממוצע – במקרה זה 2:38 דקות – כ-41.81% מאורך הסרטון.

נתוני צפייה: צופים ייחודים ו'צופים איכותיים'

הנתונים הנוספים שמוצגים במסך הזה, מספקים לנו עוד מידע על הצופים בסרטון, בדגש על מס' הצופים הייחודי. מספר הצופים הייחודי הוא מספר הגולשים שצפו בסרטון פעם אחת או יותר, והוא נבדל ממספר הצפיות בכך שכל צופה נספר רק פעם אחת, גם אם צפה בסרטון מאה פעמים.

מידע על כמות הצופים והצופים היחודיים בסרטון

קודם כל אנחנו רואים כאן חלוקה של כל הצפיות (כפי שמוסבר בתמונה, נספרים רק גולשים שצפו בסרטון למשך 3 שניות לפחות) לסה"כ הצפיות, מול מס' הצופים הייחודי.

בנוסף, בתוך כל אחד מהחתכים הנ"ל (סה"כ צפיות ומס' צופים ייחודי) יש חלוקה לצפיות אורגניות (חינמיות) אל מול צפיות בתשלום. על ההבדל בין 2 סוגי החשיפה האלו הסברתי בתחילת הפרק.

בחלק התחתון של התמונה אנחנו רואים מידע מעניין על מה שאני קורא לו 'צופים איכותיים' – גולשים שצפו ב-95% מהסרטון או יותר. כלומר – גולשים שהסרטון שלנו כנראה באמת עניין אותם, או שאהבו אותו מסיבה אחרת.

גם כאן אנחנו רואים חלוקה לסה"כ הצפיות אל מול מס' הצופים הייחודיים, וחלוקה פנימית לצפיות חינמיות מול צפיות בתשלום.

סיכום

זהו אולי אחד החלקים החשובים והמעניינים ביותר במערכת נתוני הכניסה של הדפים.

אם אתם 'אנשי תוכן', כאלו שעובדים קשה ומשקיעים הרבה בתוכן שלהם, אוהבים אותו ותולים בו ציפיות ותקוות – אתם תמצאו כאן הרבה מאד מידע מעניין וחשוב, שיכול לכוון אתכם ולעזור לכם בשיפור ואופטימיזציה לתוכן העתידי שאתם יוצרים.

בין אם זה ברמת הפוסט הבודד או ברמה כללית של שיפור לאורך זמן, מכאן תוכלו לקבל מושג רחב מאד על המצב שלכם.

בפרק הבא אסביר על החלק השני של המסך 'פרסומים' שגם בו יש מידע מעניין שיכול לעזור לכם לשפר את פעילות התוכן בדף. למדו כיצד לראות מתי האוהדים שלכם מחוברים לפייסבוק, ואילו סוגי תוכן עובדים באופן כללי.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט