פרק 7: ביקורים בדף שלכם

המסך הבא במערכת הנתונים של דפי האוהדים הוא מסך ה'ביקורים'. מסך זה מציג מידע לגבי גולשים שנכנסו לדף שלכם, ועבור הרוב המוחלט של מנהלי הדפים הוא למעשה חסר משמעות או בעל משמעות קטנה ביותר.

כמעט כל החשיפות של גולשים לתוכן שלכם יעשו ב-NewsFeed – זרם העדכונים של פייסבוק, ולא בכך שהגולש יכנס לדף שלכם באופן אקטיבי. אחוז הגולשים שנכנסים לדף הוא קטן מאד לעומת מס' האוהדים או מס' הגולשים שנחשפים לתכנים שלכם.

המסך הזה יראה לנו כמה גולשים נכנסו לדף האוהדים שלנו, ובאילו לשוניות הם צפו (למשל ציר הזמן, לשונית האירועים, לשונית התמונות, וכולי). בנוסף, נלמד כאן מאיזה מקורות שונים מגיעים הגולשים לדף שלנו.

כדי להיכנס למסך זה נלחץ על הכפתור 'ביקורים' בתפריט הפנימי של מערכת נתוני הכניסה.

התפריט הפנימי של מערכת התובנות

בחירת טווח הזמן

גם כאן, כמו בשאר מסכי הנתונים שאינם המסך הראשי, ניתן לבחור את טווח הזמן שממנו ישאבו הנתונים המוצגים. בכל פעם שתשנו את טווח הזמן הנבחר, המידע שמוצג יתעדכן באופן אוטומטי.

השימוש בכלי לבחירת טווח הזמן הוא פשוט ודי אינטואיטיבי כך שאני לא אכנס כאן להסבר מפורט על השימוש בו. הסבר מדויק ומפורט יותר על הכלי הזה נמצא בפרק 3.

ביקורים בדף ובלשוניות – כמה אנשים נכנסים לדף שלכם ומה הם רואים בו?

'לשוניות' (באנגלית Tabs) הן בעצם החלקים השונים של דף הפייסבוק שלכם, כאשר המרכזית שבהן היא כמובן 'ציר הזמן'. הניווט בין הלשוניות (או בעצם כניסה ללשונית שאינה ציר הזמן) נעשה ע"י הגולשים באופן ידני. ניתן גם לפרסם מודעות פייסבוק בתשלום שישלחו את הגולשים ללשונית מסוימת בדף שלכם.

ראו לדוגמא את הלשוניות השונות שזמינות בדף של 'תמנון שיווק באינטרנט' (מסומנות בריבוע כתום בתמונה):

הלשוניות המוצגות בדף אוהדים בפייסבוק

בואו נראה כיצד המידע אודות הביקורים בלשוניות השונות מוצג במערכת:

גרף מספר הביקורים בדף האוהדים ובלשוניות שלו בכל יום עבור התקופה המוצגת

באופן טבעי, רוב הצפיות יהיו ב'ציר הזמן' ומעט מאד יהיו בלשוניות האחרות. פייסבוק פשוט לא בנוי לשיווק בעזרת לשוניות וגם לא על גולשים שנכנסים לדף שלכם. פייסבוק בנוי על שיווק תוכן – תוכן איכותי ומעניין שרץ ב-NewdFeed של הגולשים ועובר מאחד לשני.

אבל לפעמים כן יהיה חשוב לנו לדעת כמה גולשים נכנסים ללשוניות בדף שלנו. בתפריט השמאלי, יוצגו כל הלשוניות שקיבלו מס' משמעותי (בד"כ יותר ממס' בודד) של צפיות. כל האחרות (שקיבלו מעט מאד צפיות) יוצגו יחד תחת המילה 'אחרות'.

גם כאן תוכלו להשתמש בכל הכלים הדינמיים של המערכת. במעבר עם העכבר על כל נקודה בגרף תראו מידע מפורט יותר, ובלחיצה על כל אחד מהפריטים בתפריט השמאלי תראו ממוצע של אותו נתון לתקופה המוצגת, לעומת התקופה הקודמת.

הבדל חשוב הוא במידע המוצג כאשר לוחצים על נקודת זמן כלשהי בגרף. אם במסך הקודם ('תפוצה') לחצנו על תאריך מסוים וראינו את כל הפוסטים שזכו לתפוצה וחשיפות באותו תאריך – כאן בלחיצה על תאריך מסוים או בבחירת טווח תאריכים נראה את מס' הביקורים בכל לשונית לתאריך / טווח הזמן הנבחר.

למשל, ראו את המידע שמוצג לאחר שלחצתי על התאריך 3.9.14:

טבלת כניסות ללשוניות עבור יום נבחר מתוך הגרף

בעוד בגרף עצמו חלק מן הלשוניות מוצג ביחד תחת המילה 'אחרות', כאן אנחנו רואים פירוט מלא על כל אחת ואחת מן הלשוניות בדף. המערכת מציגה את מס' הביקורים בכל לשונית, ואת ה-% ממס' הביקורים הכללי בלשוניות של הדף באותו יום.

המודול הבא מציג את מקורות התנועה (החיצוניים לפייסבוק) מהם גולשים מגיעים לדף שלנו.

גורמים מפנים חיצוניים – אתרים אחרים שמפנים לדף שלכם

הכוונה כאן היא לגולשים שהגיעו לדף שלכם ממקור חיצוני לפייסבוק ולא לגולשים שלחצו לייק לדף. מידע על הגולשים שלחצו לייק ומקורות הלייקים  מוצג במסך 'סימוני אהבתי' (לייקים) שעליו הרחבתי בפרק 5.

כאן אנו רואים כמה גולשים הגיעו לדף שלנו מחוץ לפייסבוק, ומאילו אתרים הם הגיעו:

גרף הפניות חיצוניות של גולשים לדף בכל יום עבור התקופה המוצגת

בצד שמאל נראה רשימה של מקורות התנועה המובילים לדף (מחוץ לפייסבוק). השתמשו בכלים שלמדתם כדי להציג על הגרף מידע נוסף – עברו עם העכבר כדי לראות מידע פרטני לכל יום, לחצו על נקודת זמן לראות פירוט מלא או לחצו על הפריטים בתפריט השמאלי כדי לראות את הממוצע לתקופה זו, ולהשוות לתקופה קודמת.

סיכום

ביותר מ-5 שנים בהן ניהלתי דפי אוהדים בפייסבוק, אני יכול בקושי להיזכר בפעם או פעמיים שבהן פניתי למסך זה כדי לקבל מידע שהיה חשוב לי. למעשה חלוקת המידע למסכים משתנה מפעם לפעם, אבל המידע עצמו – מקורות הפנייה חיצוניים לדף שלי – בד"כ לא חשוב לי.

עם זאת, אם אתם מצפים לקבל לדף שלכם תנועה ממקור חיצוני או רוצים ללמוד באיזה לשוניות האוהדים שלכם צופים, זה המקום בשבילכם.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט