פרק 6: תפוצה ומעורבות - מי רואה את התוכן שאתם מפרסמים?

כאן אנחנו 'עולים שלב' בנתונים על תוצאות הפעילות שלכם בפייסבוק, ומתחילים להתעסק במה שבאמת משנה לכם: כמה אנשים רואים את מה שאתם מפרסמים, ולכמה אנשים מה שאתם אומרים משנה. הפרק הזה הוא אולי החשוב ביותר כדי להבין – בפשטות – האם התוכן שאתם מפרסמים עובד או לא?

בפרק הקודם עסקנו בנתוני הלייקים או בכמות האוהדים, נתון שאין בו ערך משמעותי עבורנו בפני עצמו. כמות הלייקים מצביעה רק על פוטנציאל החשיפה שלנו. כמות האנשים האפשרית שיכולה להיחשף לתכנים שלנו – ולבצע פעולה כלשהי בעקבות החשיפה הזו (כמו לקנות משהו, להזמין מקום במסעדה שלנו או לקבוע אתנו פגישת ייעוץ, לספר עלינו לחבר, וכולי...).

זה נכון שיותר לייקים מובילים ליותר פוטנציאל חשיפה – אבל בפייסבוק התוכן הטוב מנצח. אם יש לכם תוכן מעניין ומיוחד באמת, הוא יקבל חשיפה גם אם מס' הליייקים בדף שלכם קטן.

בפרק הזה תלמדו כיצד להבין בדיוק כמה אנשים נחשפו לתכנים שלכם ואיזה פעולות הם נקטו בפייסבוק בעקבות החשיפה הזו.

כדי להיכנס למסך זה לחצו על הכפתור 'תפוצה' בתפריט הפנימי של מערכת נתוני הכניסה (מודגש בשחור בתמונה):

התפריט הפנימי של מערכת התובנות

בחירת טווח הזמן

גם כאן, כמו בשאר מסכי הנתונים שאינם המסך הראשי, ניתן לבחור את טווח הזמן שממנו ישאבו הנתונים המוצגים. בכל פעם שתשנו את טווח הזמן הנבחר, המידע שמוצג יתעדכן באופן אוטומטי.

השימוש בכלי לבחירת טווח הזמן הוא פשוט ודי אינטואיטיבי כך שאני לא אכנס כאן להסבר מפורט על השימוש בו. הסבר מדויק ומפורט יותר על הכלי הזה נמצא בפרק 3: טיפים לשימוש מתקדם במערכת.

תפוצת הפרסום: כמה גולשים נחשפו לתכנים שפרסמתם בדף?

המודל הראשון במסך זה מציג את כמות הגולשים שנחשפו לאחד או יותר מהפוסטים שפרסמתם בכל יום. בנוסף, מודול זה מציג את ההבדל בין החשיפות האורגניות (חשיפות חינמיות) לבין החשיפות הממומנות – בד"כ של פוסטים שקידמתם בתשלום (Promoted Posts).

במידה וקידמתם פוסט אחד או יותר בתשלום במהלך תקופת הזמן המוצגת – ההבדל בין החשיפות החינמיות לחשיפות בתשלום יעשה ע"י שימוש בצבע שונה לגרף. צבע כתום בהיר עבור החשיפות החינמיות, וכתום כהה עבור החשיפות הממומנות:

גרף חשיפות חינמיות לתוכן שפורסם בדף מול חשיפות בתשלום

גרף זה, כמו שאר הגרפים במערכת, הוא דינמי – וכשתעברו עם העכבר מעל כל נקודה בגרף תופיע בועה קטנה עם מידע נוסף ורלוונטי. בתמונה הבאה, עברתי עם העכבר מעל תאריך ה-6.9 בגרף המציג חשיפות בתשלום:

הצגת מספר החשיפות המדויק ליום מסוים

גם כאן מופיעים בצד שמאל סוגי המידע המוצגים בגרף: במקרה זה חשיפות חינמיות (אורגניות) וחשיפות ממומנות. לחיצה על אחד האייטמים ברשימה תציג ממוצע של אותו סוג מידע לתקופה המוצגת, לעומת התקופה הקודמת המקבילה. למשל, כאשר אני לוחץ על המילה 'בתשלום' המייצגת חשיפות בתשלום, יוצג הממוצע היומי של החשיפות בתשלום לעומת הממוצע בתקופה הקודמת. שימו לב למילה 'בתשלום' המסומנת ב'V' כחול בתפריט השמאלי:

ממוצע חשיפות יומי לתקופה המוצגת מול הממוצע בתקופה הקודמת

איזה פוסטים קיבלו חשיפות ואינטראקציות בכל יום? וכמה?

עוד פיצ'ר מעניין וחשוב במודול זה הוא האפשרות לראות את כל הפוסטים שלכם שקיבלו חשיפות ואינטראקציות ביום מסוים. עבור כל יום בטווח הזמן שבחרתם, ניתן לראות את כל הפוסטים מהדף שלכם שקיבלו חשיפות ואינטראקציות, וכמה, באותו יום.

לחצו על כל נקודת זמן בגרף כדי לפתוח תיבה המציגה את כל הפוסטים של אותו יום. למשל, בגרף למעלה לחצתי על תאריך ה-24.8.14. ראו את המידע המוצג בתיבה הנפתחת (תוכן הפוסטים מטושטש כדי לשמור על פרטיות דף האוהדים ממנו הנתונים):

הצגת כל הפוסטים שפורסמו בתאריך מסוים

כפי שניתן לראות – מופיעים כאן גם פוסטים שלא פורסמו ב-24.8. למעשה, במסך המקורי מופיעים קרוב ל-20 פוסטים שונים, אך כאן אני מציג רק 6 כדי לחסוך במקום. הסיבה היא שפוסטים שאתם מפרסמים ממשיכים לקבל חשיפות ואינטראקציות גם מס' ימים לאחר הפרסום – בצורה אורגנית (אוהדים של הדף שלא התחברו מס' ימים ורק כעת נחשפים לתוכן) או בצורה ויראלית (למשל כשאחד האוהדים משתף או לוחץ לייק על תוכן שפורסם לפני מס' ימים ויוצר בכך הפצה ויראלית.

במסך 'פרסומים' של מערכת התובנות מוצג עוד מידע רב על כל אחד מהפוסטים שפרסמתם. המידע שמוצג כאן לקוח מתוך מסך זה. פרק 8 של המדריך הזה מוקדש כולו למסך 'פרסומים' והוא מסביר על כל המידע שזמין על הפוסטים שפרסמנו.

הפוסטים מסודרים לפי סדר הפרסום, ועבור כל אחד מהם ניתן לראות כמה גולשים נחשפו אליו בתאריך המדובר ('תפוצה'), וכמה אינטראקציות היו לו ('מעורבות').

נתוני האינטראקציות ('מעורבות' בשפה של פייסבוק) מחולקים כאן ל-2: אינטראקציות 'עמוקות' (לייקים, תגובות ושיתופים), ושאר הלחיצות על הפוסט (כל סוגי הלחיצות על הפוסט שלכם – החל מלחיצות על לינקים, ועד ללחיצה על מס' הלייקים כדי לראות מי לחץ לייק).

הכפתור התמים לכאורה 'קידום פרסום' או מלכודת-פרסום של פייסבוק, מהסוג שמופיע בכל פינה בדפי אוהדים, וכתמיד גם כאן אני ממליץ לא ללחוץ עליה, ואם אתם בוחרים לקדם פוסט בתשלום לעשות זאת דרך מערכת הפרסום ולא דרך כאן.

המודול הבא לוקח אותנו צעד קדימה מנתוני החשיפה, ומציג את נתוני המעורבות של הגולשים – כמות האינטראקציות העמוקות עם הפוסטים שלנו.

מעורבות גולשים: סימוני אהבתי (לייקים), תגובות ושיתופים

שלושת סוגי האינטראקציה המשמעותיים ביותר בפייסבוק, לכאורה לפחות, הם לייקים, תגובות וכמובן שיתופים. אלו 3 הפעולות שיוצרות את ההפצה הויראלית החזקה ביותר, והן הפעולות המובילות והנפוצות ביותר שגולשים מבצעים בתוך פייסבוק.

כמנהלי דפים אנחנו שואפים לייצר כמה שיותר מעורבות ואינטראקציות של הגולשים עם התוכן שלנו, וחשוב לנו לדעת מה מצב המעורבות בדף שלנו לאורך זמן: מתי יש יותר שיתופים ומתי פחות? ואיזה סוג אינטראקציות אנחנו מעוררים? לייקים או דווקא תגובות?

המודול הבא מציג בדיוק את המידע הזה:

גרף לייקים, תגובות ושיתופים על תכנים בדף בכל יום

שלושת הקווים בגרף מציגים את 3 סוגי המעורבות. גם כאן אפשר להשתמש באפשרויות הדינמיות של הגרף כדי להציג מידע נוסף:

  • עברו עם העכבר מעל כל נקודה בגרף כדי להציג את הנתון המדויק.
  • לחצו על כל נקודת זמן בגרף כדי להציג את כל הפוסטים שקיבלו חשיפות ואינטראקציות באותו יום.
  • השתמשו בתפריט השמאלי כדי להציג את ממוצע הלייקים/תגובות/שיתופים היומי בתקופה המוצגת ולהשוות את המס' לממוצע בתקופה הקודמת.

המודול הבא מציג מידע שאולי יהיה לנו פחות נעים לדעת – אבל לא פחות חשוב. כמה אינטראקציות שליליות התוכן שלנו קיבל?

מעורבות שלילית: הסתרה, דיווח כספאם והסרת הלייק מהדף שלכם

לצערנו, חלק ממעורבות הגולשים בפייסבוק היא שלילית. גולשים יכולים, לדוגמא, לבחור להסתיר את הפרסומים מהדף שלנו או לדווח על התוכן שפרסמנו כתוכן פוגעני או אפילו כספאם... זה לא טוב בשביל המפרסמים ובעלי העסקים, אבל טוב מאד למשתמשים – שצריכים כלי פשוט ונוח להגיד לפייסבוק שתוכן מסוים פשוט לא מעניין אותם או ממש מפריע להם, ולשפר את חוויות השימוש שלהם באתר.

ישנם מס' סוגים של אינטראקציות שליליות עם תוכן בפייסבוק – החלק הזה מציג את אלו שהן מרכזיות ורלוונטיות לכם כמנהלי דפים: הסתרה של פרסום אחד שלכם או של כל הפרסומים מדף שלכם, דיווח על תוכן שלכם כספאם (דואר זבל) או אפילו הסרה של ה'לייק' מהדף שלכם (בעברית השבורה של פייסבוק: סימון 'לא אהבתי').

גרף זה מציג את כמות האינטראקציות מכל סוג שלילי עבור כל יום בתקופה שבחרתם:

גרף אינטראקציות שליליות על תוכן בדף בכל יום מהתקופה המוצגת

גם כאן תוכלו להשתמש בכל אחד מהאפשרויות הדינמיות כדי להציג מידע נוסף, בדומה לגרפים האחרים.

תפוצה כוללת

המודול הבא דומה מאד למודול הראשון במסך זה. למעשה הוא דומה כל כך שרבים מבלבלים ביניהם, ולמעשה לא מבינים לגמרי את המידע שמוצג כאן. בואו נתחיל מלראות את הגרף – הדמיון (או למעשה הזהות המוחלטת) לגרף הראשון במסך זה יכול בהחלט לבלבל:

גרף תפוצה כוללת (חינמית ובתשלום) לכל יום בתקופה המוצגת

כדי להבין את ההבדל בין השניים – בואו נתחיל מלראות את ההבדל בשמות: המודול הראשון נקרא 'תפוצת הפרסומים', בעוד המודול הזה נקרא 'תפוצה כוללת'. המודול הראשון מציג את מס' הגולשים שנחשפו לפוסטים שפרסמתם בדף שלכם, בעוד המודול הזה מציג את מס' הגולשים שנחשפו לדף שלכם בכל צורה שהיא, כולל פוסטים שפרסמתם אבל גם דברים אחרים כמו פוסטים של גולשים על קיר הדף שלכם, תיוגים של הדף שלכם בפוסטים של גולשים או דפים אחרים, ועוד.

כותרת המשנה של פייסבוק למודול זה (כפי שרואים בתמונה) מסבירה אולי בצורה הטובה ביותר מי הם הגולשים שנכללים בספירה: 'מספר האנשים שהוצגה בפניהם פעילות כלשהי מהדף שלך, כולל פוסטים, פוסטים של אנשים אחרים, מודעות של סימוני 'אהבתי' בדף, אזכורים ופעולות צ'ק אין.'

אם אתם מנהלים קמפיין בתשלום להגדלת מספר הלייקים בדף, כדאי לעקוב אחרי התוצאות מתוך הדו"חות של מערכת הפרסום של פייסבוק, ולא מתוך מערכת נתוני החשיפה של הדף.

כפי שניתן לראות – כאן נספרים גם גולשים שנחשפו למודעה בתשלום לקידום הדף שלכם (מה שנקרא 'קניית לייקים') וגם לגולשים שעשו צ'ק-אין בדף שלכם, במידה והוא רשום גם כ'מקום-פייסבוק'.

גם כאן תוכלו להשתמש בכל אחד מהאפשרויות הדינמיות כדי להציג מידע נוסף, בדומה לגרפים האחרים.

סיכום

צדק מי שאמר 'לייקים זה לא הכל'. בפייסבוק, לייקים כבר מזמן לא שווים הרבה. מה שחשוב באמת זה חשיפה ואינטראקציות. כמה גולשים נחשפים לתוכן שלכם? וכמה מעורבים? מסך זה במערכת נתוני הכניסה של דפי פייסבוק עוזר לנו להבין איך התוכן שלנו עובד. כמה אנשים רואים אותו ומתי, ואיזה אינטראקציות הם מקיימים אתו.

מי שרוצה לנהל דף פייסבוק ברצינות ובמקצועיות (ואין דרך אחרת להצליח היום בפייסבוק) צריך להכיר היטב את הנתונים האלו, ולעקוב אחריהם באופן שוטף – במקביל לעבודה שגרתית על אסטרטגיית התוכן והפוסטים שמתפרסמים בדף. כל שיפור או ירידה בתוצאות הפעילות יוצגו בצורה כמעט מיידית בנתונים שבמסך זה.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט