פרק 5: לייקים - איך קהילת האוהדים שלנו גדלה

למרות שהתרגום שפייסבוק בחרה למילה הפשוטה Likes הוא כל כך מגושם – 'סימוני אהבתי' – זה עדיין אחד המדדים הכי חשובים לכל מנהל דף, ולא פחות מכך לבוס של כל מנהל דף. אנחנו רוצים לדעת, ובצדק, כמה לייקים נוספים לדף שלנו בכל יום ומאיפה הם מגיעים.

רבים מהמפרסמים בפייסבוק גם משתמשים בפרסום ממומן כדי לקדם את הדף שלהם ולהביא לייקים חדשים, ולמרות שאחרי נתוני הפרסום עדיף לעקוב מתוך מערכת המודעות של פייסבוק, כאן תראו את ההבדל בין הלייקים שאתם 'קונים' לאלו שאתם מקבלים בחינם.

היום כבר כולם יודעים שלייקים זה לא הכל. לייקים חשובים, לפעמים מאד, אבל הבנה אמיתית של השפעת הפעילות שלכם בפייסבוק מגיעה רק מבחינת נתוני החשיפות והאינטראקציות לתכנים שאתם מפרסמים.

המסך הזה במערכת הסטטיסטיקות מציג את העלייה במספר הלייקים (האוהדים בדף) לפי ימים, את הסוגים השונים של הלייקים (בתשלום / בחינם), ואת המקורות השונים מהם מגיעים אותם אוהדים חדשים לדף שלכם.

זהו פרק חשוב אם אתם רוצים להתמקד בבניית דף פייסבוק גדול עם עשרות אלפי אוהדים.

הכניסה למסך זה היא ע"י לחיצה על 'סימוני אהבתי' בתפריט העליון של מערכת התובנות (מסומן בשחור בתמונה):

התפריט הפנימי של מערכת נתוני הכניסה

בחירת טווח הזמן

כאן לראשונה אתם נתקלים באפשרות לבחור את טווח הזמן שלגביו מוצגים הנתונים.

בכל מסכי הסטטיסטיקות, מלבד המסך הראשי 'סקירה, תופיע התיבה שנראית בתמונה למעלה מתחת לתפריט העליון. בכל פעם שתשנו את טווח הזמן הנבחר, המידע שמוצג יתעדכן באופן אוטומטי.

השימוש בכלי לבחירת טווח הזמן הוא פשוט ודי אינטואיטיבי כך שאני לא אכנס כאן להסבר מפורט על השימוש בו. הסבר מדויק ומפורט יותר על הכלי הזה נמצא בפרק 3: טיפים לשימוש מתקדם במערכת.

מס' האוהדים (לייקים) בדף, והשינוי לאורך זמן

המודול הראשון במסך זה מציג את מס' האוהדים הנוכחי בדף שלכם, ואת השינוי לאורך זמן בטווח הזמן שבחרתם. הגרף המוצג מראה את מס' האוהדים בכל יום או פרק זמן.

הגרף הוא דינמי וכשתעברו מעליו עם העכבר או תלחצו על נקודה כלשהי, המערכת תציג מידע נוסף. בתמונה הבאה, אני עובר עם העכבר מעל נקודה מסוימת בגרף והמערכת מציגה את מס' האוהדים המעודכן לאותו יום.

העלייה במספר הלייקים (האוהדים) לאורך זמן

כל הגרפים במערכת נתוני הכניסה עם דינמיים – ותמיד אפשר ללחוץ עליהם או לעבור עליהם עם העכבר כדי לקבל מידע נוסף על הנתונים המוצגים.

השוואה בין התקופה האחרונה לתקופה הקודמת

במודול המידע הזה, ובכל האחרים הדומים לו, מוצגת בצד שמאל רשימה של מדדים שונים אשר מוצגים בגרף (מסומן בריבוע כתום בתמונה הבאה). במקרה הזה מוצג רק מדד אחד – מס' הלייקים הכללי בפרק זמן מסוים – אבל במודולים הבאים תראו מס' גדול יותר של מדדים שונים.

מה שחשוב לדעת על הרשימה הזאת, שמופיעה תמיד ליד הגרף, הוא שלחיצה על כל אחד מהמדדים תציג על הגרף את הממוצע של אותו מדד בתקופת הזמן שבחרתם, לעומת הממוצע בתקופה המקבילה הקודמת.

הצגת הממוצע לתקופת הזמן המוצגת לעומת התקופה הקודמת

המדד היחיד שמוצג כאן הוא 'סה"כ סימוני אהבתי בדף'. לאחר שלחצתי עליו מופיע לידו סימן 'וי' קטן, והמידע על הגרף מציג את הממוצע לתקופה הנבחרת לעומת הממוצע בתקופה הקודמת. טשטשתי את המספרים, אבל ניתן להבין איזה מידע מוצג.

החלק הבא במסך זה מציג פירוט גדול יותר של השינוי במס' הלייקים בכל יום.

כמה אוהדים נוספים או עוזבים את הדף בכל יום?

החלק הבא במסך הנתונים 'סימוני אהבתי' מציג פירוט גדול יותר של השינוי במס' הלייקים בכל יום: כמה לייקים חדשים יש לנו, האם הם הגיעו בתשלום או בחינם, ולא פחות חשוב: כמה אנשים לחצו Unlike ואמרו לדף שלנו שלום...

את התמונות לפרק הזה של המדריך לקחתי במיוחד מדף אוהדים גדול שמבצע לא מעט קמפיינים ממומנים לקידום ו'קניית לייקים'. השילוב של נתונים על ליייקים שהגיעו בעקבות פרסומות בתשלום לבין לייקים חינמיים (או בשפה של פייסבוק 'אורגניים'), מאפשר להציג את כל מגוון הנתונים שהמסך הזה מאפשר להציג.

עלייה יומית במספר האוהדים וחלוקה למקורות

גם כאן ניתן לעבור עם העכבר מעל כל נקודה בגרף כדי לראות פירוט נוסף.

כמה אוהדים חדשים יש לכם בכל יום

בניגוד למודול המידע הקודם, כאן כבר מוצגים 3 מדדים, או בעצם 4:

  1. כמות האוהדים החדשים שהגיעו בעקבות פרסום ממומן
  2. כמות האוהדים החדשים שהגיעו בצורה אורגנית
  3. כמות האוהדים שלחצו Unlike ועזבו את הדף
  4. סה"כ אוהדים חדשים (כולל בתשלום ולא בתשלום)

הגרף האדום התחתון מציג את מס' האוהדים שלחצו Unlike.

אם לא יצא לכם לנהל דף גדול מאד זה כנראה נראה לכם הרבה – אבל מספרים כאלה (6-10 Unlikes ביום) הם נפוצים וכשחושבים על זה הגיוניים בדפים עם עשרות אלפי אוהדים.

הגרף הכחול הבהיר מציג את מס' האוהדים החדשים שנוספו בצורה אורגנית, למשל הזמנה מחבר או חשיפה לתוכן ב-NewsFeed, והגרף הכחול הכהה מציג את מס' האוהדים שנוספו בעקבות מודעות בתשלום.

הפס הכחול העליון, עם הנקודות עליו, מציג את מס' האוהדים החדשים שנוספו בכל יום (סה"כ של אורגני ומודעות בתשלום).

פירוט מלא לגבי יום מסוים

אפשר ללחוץ על כל נקודת זמן בגרף כדי לפתוח תיבת Pop-Up עם מידע על מקורות הלייקים או האן-לייקים בכל יום. זה קצת מבלבל, כיוון שהמידע המוצג מערב מדדים מאזורים שונים של מסך הנתונים.

בתמונה הבאה לחצתי בגרף על התאריך 16 באוגוסט, ראו את ה-Pop-Up שנפתח ומציג את המקורות של הלייקים החדשים באותו יום. חשוב לומר כי זה המידע שיוצג לאחר לחיצה על כל אחד מהגרפים במסך זה. קצת מבלבל כמו שאמרתי.

הצגה של מקורות הלייקים ליום מסוים

כפי שניתן לראות, בפופ-אפ יש תפריט פנימי (מתחת לתאריך). לחיצה על האייטם השמאלי, 'מקורות לסימני לא אוהב' תציג את המקומות שמהם אוהדים קיימים לוחצים Un-Like.

מקורות מהם אוהדים עוזבים את הדף בתקופת הזמן המוצגת

השוואה בין התקופה האחרונה לתקופה הקודמת

גם כאן אפשר ללחוץ על כל אחד מהמדדים המפורטים בתפריט מצד שמאל, כדי להציג ממוצע של אותו מדד בתקופה הנבחרת לעומת התקופה הקודמת לה.

בתמונה הבאה, לחצתי על המדד 'סימוני אהבתי אורגניים' כדי להציג את ממוצע המצטרפים החינמיים לדף לעומת הממוצע בתקופה הקודמת:

השוואה בין ממוצע העלייה היומי בתקופה המוצגת לבין התקופה הקודמת

במקרה זה האופציה הזו מאד שימושית כדי לבדוק איזה שינוי יש לאורך זמן במס' הגולשים שהופכים לאוהדים שלכם, או בכמות האוהדים שבוחרים לעזוב את הדף.

החלק הבא במסך זה מציג פירוט נרחב עוד יותר של המקומות מהם מגיעים האוהדים החדשים שלכם.

מאיפה מגיעים האוהדים החדשים של הדף?

האזור האחרון במסך זה מציג את המקורות השונים שדרכם אוהדים חדשים מגיעים לעמוד שלכם. פייסבוק מבדיל בין מס' מקורות שונים, ולא מדובר על מקורות כמו ב-Google Anlytics, כלומר אתרים שונים ששולחים אליכם מבקרים, אלא בסוגים שונים של פעולות פייסבוק.

בין המדדים הקיימים תמצאו את 'הצעות לדפים' שמציין אוהדים חדשים שהגיעו בעקבות הזמנה מחבר (גולשים יכולים להזמין חברים לדף שהם אוהבים), את המדד בעל השם המוזר 'בדף שלך' שבעצם מתייחס לגולשים שלחצו לייק מתוך הדף עצמו, לאחר שהגיעו אליו (למשל אחרי שראו פוסט שלו ששותף ב-NewsFeed ואז לחצו על שם הדף כדי לראות במה מדובר), וכמובן את המדד 'מודעות ועדכונים ממונים' שמייצג את הפרסום הממומן שלכם.

גרף המקורות מהם מגיעים אוהדים חדשים (לייקים) לדף

השוואה בין התקופה האחרונה לתקופה הקודמת

בתמונה הבאה לחצתי ברשימת המדדים על המדד 'בדף שלך' כדי להציג את ממוצע האוהדים החדשים שהצטרפו לאחר שהגיעו לדף עצמו:

ממוצע האוהדים החדשים שהגיעו דרך הדף עצמו בתקופה האחרונה לעומת התקופה הקודמת

המדדים האלו יכולים להיות שימושיים בלא מעט מקרים. כמו שכבר אמרתי, את הנתונים על הלייקים מפרסום ממומן עדיף לראות במערכת הפרסום עצמה, אבל גם מס' האוהדים החדשים שמצטרפים בעקבות ביקור בדף או הזמנה מחבר הם מדדים חשובים מאד, ומשקפים צורות שונות של ויראליות וגולשים שמפיצים או מגיעם אל הדף שלכם באופן עצמאי.

סיכום

לייקים הם לא הכל. אבל לפעמים הם לא מעט, בעיקר אם לכם או לארגון שלכם חשוב מאד שיהיה לו דף פייסבוק גדול.

החלק הזה במערכת הנתונים של הדף מציג את כל הנתונים הרלוונטיים על צמיחת הדף שלכם לאורך זמן, על הויראליות שהדף שלכם צובר וגם על כמות הגולשים שהחליטו שמספיק להם, ובחרו לעזוב.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט