פרק 2: נתונים שכל מנהל דף פייסבוק רוצה לדעת

מערכת נתוני הכניסה מספקת מידע רב ומגוון, והיא מחולקת ל-6 מסכים פנימיים שבכל אחד מהם מוצג מידע מסוג שונה. במדריך הזה אכסה בצורה מסודרת את כל המסכים וכל סוגי הנתונים, אבל כעת אני רוצה להתמקד באותם דברים חשובים ומרכזיים.

יש כמה נתונים שכל מנהל דף צריך לדעת, נתונים מהסוג שיכול להפיל לך בשנייה אחת אסימון לגבי הקהל שלך והתוכן שלך וללמד אותך משהו שתוכל ליישם באופן מיידי כדי לשפר את תוצאות הפעילות שלך.

האם התוצאות שלכם בשיפור או בירידה?

לפעמים אין זמן לצלול לתוך הנתונים ואנחנו רק רוצים לדעת במהירות, האם התוצאות שלנו בירידה או בעלייה. מסך הסקירה הראשי של המערכת (Overview) מראה לנו בדיוק את זה. אזור זה נותן לנו סקירה מהירה על מצבנו מבחינת העלייה במספר האוהדים, החשיפה לפוסטים שלנו, וגם כמות האינטראקציות (לייקים, תגובות, וכולי) שהפוסטים שלנו קיבלו בשבוע האחרון:

הסבר רחב יותר על הנתונים בתמונה ועל המסך 'סקירה' במלואו אפשר למצוא בפרק 4 המוקדש למסך זה.

כמה לייקים חדשים נוספים לדף כל יום ומאיפה הם מגיעים?

המסך 'סימוני אהבתי' מציג מידע מפורט על השינוי בכמות הלייקים (כמות האוהדים) של הדף שלנו. 'סימוני אהבתי' הוא התרגום העברי הגרוע של פייסבוק למילה האנגלית Likes. לאורך המדריך הזה אני אשתמש בשתי הצורות כדי להתייחס לאוהדי הדף. הגרף המרכזי במסך זה מציג את השינוי היומי במספר הלייקים בדף, מחלק את הלייקים לכאלו שהגיעו בחינם לעומת כאלו שהגיעו דרך מודעות בתשלום, ואף מציג את מס' האוהדים שלחצו Unlike ועזבו את הדף שלנו:

כניסה למסך הזה היא בלחיצה על 'סימוני אהבתי' בתפריט הפנימי של מערכת נתוני הכניסה, ואני מרחיב עליו ועל המידע המוצג בו בפרק 5.

כמה אנשים רואים את הדף שלכם או תוכן שפרסמתם בו?

במסך 'תפוצה' אנחנו רואים נתונים שונים על מס' האוהדים שנחשפו לדף שלנו ולתכנים שפרסמנו בו.

גולשים רבים, בעיקר בדף פעיל וגדול, נחשפים לתכנים שמפורסמים בדף גם בלי להיות אוהדים שלו. זה קורה דרך חברים שלהם שהם אוהדים הדף ומגיבים או משתפים תכנים מתוכו, דרך פוסטים שאתם מקדמים בתשלום או בדרכים אחרות.

הגרף הבא מתוך המסך 'תפוצה' מציג את מס' הגולשים שנחשפו לדף שלנו או לתכנים שלו בדרך כלשהי, ומחלק את הגולשים הללו לכאלו שנחשפו לתוכן בתשלום (דרך מודעה או פוסט ממומן) וכאלו שנחשפו לתוכן בצורה אורגנית (אוהדי הדף או חברים של אוהדי הדף):

הגרף הזה מופיע בתחתית המסך 'תפוצה', שהכניסה אליו היא דרך התפריט הפנימי של המערכת. אני מרחיב על מסך זה בפרק 6.

כמה אנשים בדיוק רואים כל אחד מהפוסטים שלכם ומגיבים אליו?

המסך 'פרסומים' שבמערכת מוקדש כולו לאספקת מידע מפורט על כל אחד מהפוסטים שפרסמתם. זה אולי המידע שהכי מעניין את מנהלי הדפים, וזה אולי המסך החשוב ביותר במערכת וגם המוצלח ביותר.

המודול המרכזי במסך זה מציג מידע מפורט על כל אחד מהפוסטים האחרונים שפרסמתם. בתמונה אפשר לראות את גודל התפוצה (מס' הגולשים שנחשפו) ואת כמות הלייקים, התגובות והשיתופים על כל אחד מהפוסטים. תוכן הפוסטים טושטש כדי לשמור על פרטיות דף האוהדים שממנו לקוחה התמונה:

מידע מלא על כל פוסט שפרסמתם

אם תלחצו על אחד מהפוסטים שבטבלה, יפתח חלון שמציג מידע רחב ומעניין על הפוסט. ראו לדוגמא את חלון המידע של אחד הפוסטים שפורסמו בדף אשר מכיל סרטון וידאו:

גם כאן אפשר להתרשם שפייסבוק עשתה עבודה לא רעה בכלל, ומנהלי הדפים יכולים לקבל מידע רלוונטי וחשוב על כל אחד מהתכנים שהם פרסמו. אם עבדתם קשה לייצר פוסט מסוים, אתם מן הסתם רוצים לדעת בדיוק כמה חשיפה ואינטראקציות הוא קיבל – ועכשיו אתם גם יכולים.

עוד על הצגת המידע המלא לגבי כל אחד מהפוסטים שלכם אפשר לקרוא בפרק 8.

כמה לייקים, תגובות ושיתופים יש בדף שלכם כל יום?

אחד הדברים שהכי מעניינים אותי כמנהל דפים הוא מס' האינטראקציות המשמעותיות בכל יום: לייקים, תגובות ושיתופים – 3 סוגי המעורבות המרכזיים והחשובים בפייסבוק.

הגרף הבא מתוך המסך 'תפוצה' מציג את מס' הלייקים, התגובות והשיתופים על תכנים שפורסמו בדף בכל יום (כולל אינטראקציות שנעשו על תכנים שפורסמו ביום קודם):

הכניסה למסך זה היא דרך התפריט הפנימי של המערכת. אני מרחיב על מסך זה בפרק 6.

בני כמה האוהדים שלכם ואיפה הם גרים?

עוד חלק חשוב בפאזל המידע על פעילות דף הפייסבוק שלנו הוא המידע הדמוגרפי על האוהדים והגולשים שנחשפים לתכנים שלנו או לוחצים עליהם. החלק הבא מתוך המסך 'אנשים', המסך האחרון במערכת, מציג בדיוק את המידע הזה (בתמונה מוצג מידע לגבי אוהדי הדף):

מה שמעניין במודול המידע הזה הוא שמלבד המידע לגבי האוהדים שלנו, אנחנו רואים גם את המצב הממוצע בפייסבוק כולו, ויכולים לראות אם יש פלח דמוגרפי מיוחד שאנחנו מושכים. מידע מלא על גרף זה ושאר הגרפים במסך 'אנשים' אפשר למצוא בפרק 10.

מתי האוהדים בדף שלכם מחוברים לפייסבוק?

אחד השינויים המרכזיים בשדרוג האחרון של מערכת הסטטיסטיקות הוא מדד שמראה לנו במדויק באילו שעות וימים האוהדים שלנו נמצאים בפייסבוק. המדד מתבסס רק על האוהדים הקיימים בדף, ונותן לנו לראות בבירור מהן השעות בהן רוב הגולשים שלנו נמצאים בפייסבוק – ולדאוג לפרסם את התוכן שלנו בהן.

ככה זה נראה במערכת:

יש סוגים שונים של תוכן שעובדים יותר טוב בשעות שונות של היום. בשעות הבוקר למשל, רוב האנשים נמצאים בעבודה ותוכן קליל או תוכן שעוזר להעביר את הזמן בכיף יעבוד טוב יותר, למשל כרזה, תמונה או כתבה מעניינת. בשעות הערב אנשים נמצאים בבית ויש להם יותר פנאי וזמן לתוכן מעמיק יותר.

למרות כל התיאוריות, אין תחליף להיכרות אמיתית וארוכה עם הקהל שלכם והדרך בה הוא מגיב לתכנים שונים בימים שונים ובשעות שונות.

אזור זה נמצא במסך 'פרסומים' ואני מרחיב עליו בפרק 9.

מה הפוסטים הכי טובים שפרסמו המתחרים שלכם?

אחד הפיצ'רים היותר מעניינים ופחות מוכרים שזמינים למנהלי דפים, הוא האפשרות 'לעקוב' אחרי דפים אחרים שדומים לדף שלנו. לדוגמא, אם אני מנהל דף עבור חנות הבגדים שלי, אני יכול לעקוב אחרי דפים של חנויות בגדים אחרות ולראות איך הן מצליחות.

אני מאמין גדול מאד בלקחת השראה ורעיונות מאחרים וליישם אותם בהתאמה לעסק שלנו, והכלי הזה מאפשר לנו לעשות בדיוק את זה. במערכת התובנות יש אזור שמראה לנו את הפוסט הכי מוצלח שפרסם כל אחד מהדפים אחריהם אנחנו עוקבים:

המידע הזה מאפשר לנו לראות איזה תוכן עובד בשביל המתחרים שלנו.

ברוב המקרים יהיה דמיון רב בין הקהל שלנו לקהל של המתחרים, ודברים שעובדים טוב עם הקהל של המתחרים יכולים לעבוד טוב גם עם הקהל שלנו.

הסבר על הוספת דפים למעקב וצפייה בפוסטים המוצלחים שלהם אפשר למצוא בפרק 9.

סיכום

בפרק הזה השתדלתי לתת הצצה למס' דברים שמעניינים את רוב בעלי הדפים שאני מכיר. לא לכולם יש זמן להתעמק ביותר מדי מידע, ולמען האמת – לא לכולם יש צורך.

כדי לשפר את הפעילות השוטפת שלכם אתם לא חייבים לדעת הכל, מספיק לדעת את מה שחשוב לכם. החכמה היא לדעת מה המידע שרלוונטי בשבילכם ואיפה למצוא אותו.

בפרקים הבאים אני מרחיב על השימוש בכל החלקים השונים של המערכת, למי שרוצה להתעמק בכולה או באחד החלקים שלה.

הפרק הבא מסביר על הדרכים השונות להשתמש במערכת כדי להציג מידע, ופרקים 4-10 מסבירים בהרחבה על כל החלקים השונים במערכת.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט