פרק 1: שיווק בפייסבוק כמדע מדויק

מנהלים של דפי אוהדים בפייסבוק (והבוסים שלהם) רוצים להבין את השפעת השיווק והפעילות שלהם ואת ההחזר שהם מקבלים על ההשקעה בתוכן ובניהול הדף, השקעה שמגיעה לפעמים להרבה מאד זמן, כסף, משאבים מקצועיים אחרים ואפילו משאבים רגשיים ונפשיים.

ולא מדובר רק על משאבים אלא גם על מקצועיות. שיווק בפייסבוק זו משימה קשה ומורכבת, וכדי להצליח בה אנו צריכים נתונים שילמדו אותנו מי הקהל שאליו אנחנו מדברים, מה עובד ומה לא עובד, לכמה אנשים אנחנו מגיעים, מי אוהב את התוכן שלנו, ועוד ועוד...

בשביל לספק את המידע הזה פייסבוק פיתחה וממשיכה לשדרג את מערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים, שמספקת למנהלים מידע אנונימי על האוהדים בדף, על החשיפה של התוכן שפורסם בדף ועל האינטראקציות שגולשים מקיימים עם התוכן ועם הדף עצמו.

כתבתי את המדריך הזה כדי לעזור לכם להבין את הנתונים ולהשתמש בהם.

לאורך המדריך הזה אני אציג את פייסבוק כפי שהוא בעברית. השם העברי שפייסבוק נתנה למערכת הוא 'מערכת נתוני הכניסה' ולכן כך גם אני אשתדל לקרוא לה לאורך המדריך הזה.

איך המידע שאקבל על תוצאות הפעילות שלי יעזור לי להשתפר?

מערכת נתוני הכניסה מראה למנהלי הדפים נתונים רלוונטיים מאד ובצורה איכותית.

אנחנו יכולים לראות האם התוצאות שלנו השתפרו או התדרדרו בשבוע האחרון, והאם יש תחום מסוים שהיה טוב או גרוע במיוחד לאחרונה – למשל העלייה במספר הלייקים או החשיפה לתכנים שאנחנו מפרסמים.

אנחנו יכולים ללמוד בדיוק כמה חשיפות וכמה אינטראקציות קיבל כל אחד מהפוסטים שלנו, וכך להבין מה התוכן שהקהל שלנו הכי אוהב ולייצר עוד תוכן דומה. אנחנו יכולים ללמוד בני כמה האוהדים שלנו, ואיפה הם גרים – וכך ללמוד מי הקהל שלנו ולהתאים את תכניות הפעילות והשיווק אליו.

ועוד הרבה.

עבור מי שלוקחים ברצינות את הפעילות השיווקית שהם מנהלים בפייסבוק, פשוט חובה להכיר את המערכת ולדעת איך לקרוא את הנתונים המוצגים בה, ואיך לעשות בהם שימוש כדי לשפר את הפעילות בדף.

מה יש במדריך הזה ואיך לקרוא אותו?

המדריך הזה מיועד גם למתחילים וגם למתקדמים. מטרתו היא לעשות היכרות ראשונית אך מקיפה מאד עם מערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים, וללמד מנהלי דפים כיצד להשתמש בה כדי לשפר את פעילות הדף שלהם.

המדריך מתאים למנהלי דפים חדשים שמחפשים היכרות ראשונה ולעתים לא מעמיקה, והוא מתאים גם למנהלי דפים ותיקים שטרם "צללו" לתוך המערכת, או שלא יצא להם להכיר חלקים ממנה.

עשיתי מאמץ לאפשר לקוראים לקבל מצד אחד מידע תמציתי ומרוכז, ומצד שני לקבל גם מידע מלא ומעמיק ככל הניתן. כדי לעשות זאת התוכן במדריך משלב היכרות עם החלקים השונים ומשמעות המידע שמוצג ביחד עם תובנות מעמיקות יותר, דוגמאות והסברים והמלצות לגבי הדרכים בהן כדאי להשתמש במידע כדי לשפר את השיווק שלכם.

למי שיש זמן רק לפרק 1: הפרק הבא מציג מס' נתונים מרכזיים אותם רוב מנהלי הדפים רוצים לדעת ומראה כיצד למצוא אותם במערכת. אם אתם קצרים בזמן ויש לכם זמן רק לפרק 1 – קראו אותו: פרק 2 – נתונים מרכזיים שכל מנהל דף רוצה לדעת.

למי שמחפש להיות מומחה: המודולים השונים של המידע במערכת הם דינמיים, ויכולים להציג מידע בצורות שונות (למשל לתקופת זמן מסוימת, ממוצעים, השוואה לתקופה קודמת, ועוד). פרק 3 במדריך מציג את כל הדרכים המגוונות שבהן ניתן "לשחק" עם המערכת כדי להציג מידע שמעניין אתכם.

לכל חלק במערכת יש פרק נפרד: פרקים 4-10 מציגים בצורה מלאה את כל המסכים והמודולים של המידע במערכת. יש 6 כאלה, וכל אחד מהם קיבל פרק 1 מלבד 1 שקיבל 2 (המסך שמציג נתוני תפוצה ומעורבות לפוסטים שפורסמו).

מה המידע שאתם מחפשים?

לאנשים שונים ועסקים שונים יש מטרות שונות בפעילות בפייסבוק, וכל משווק או מנהל דף יראה חשיבות גדולה יותר בסוג אחר של מידע. חלק ירצו לדעת כמה אנשים צופים בסרטונים שהם מפרסמים, אחרים ירצו לדעת דווקא כמה מגיבים על הפוסטים, ואחרים יתעניינו יותר בכמות האוהדים בדף ובמקום המגורים שלהם.

כדי שתוכלו לעשות שימוש נכון בנתונים שהמערכת מציגה כדי לשפר את השיווק שלכם, עליכם קודם כל לדעת כיצד להשתמש במערכת, לקרוא את הנתונים ולהבין מה משמעותם לגבי התוכן והפעילות שמתנהלת בדף שלכם. אז תוכלו להתחיל לעקוב אחרי ביצועי הדף שלכם, ועם הזמן והניסיון תזהו בעצמכם את הנתונים שחשובים עבורכם.

אם אתם חדשים למערכת או חדשים לשיווק בפייסבוק בכלל, אני ממליץ לקרוא את המדריך הזה מתחילתו ועד סופו. אבל אם יש לכם כבר ניסיון במערכת או שפשוט מעניין אתכם נושא ספציפי, אתם יכולים לגלוש במהירות לפרק הרלוונטי לכם. שמות הפרקים ברורים ומעידים על החלק במערכת שאליו הם מוקדשים.

שינויים ושדרוגים במערכת נתוני הכניסה לאורך הזמן

למרות שפייסבוק כל הזמן מוסיפה פיצ'רים חדשים ומשנה קיימים, סביר להניח כי רובם הגדול של הנתונים המרכזיים, ודרך הצגתם, יישארו כפי שהם גם בעתיד.

עם צמיחת הפעילות השיווקית של עסקים גדולים וקטנים בפייסבוק, החברה רוצה לספק להם 'חווית שימוש' טובה ואיכותית, וחוויה כזו כוללת גם אספקת נתונים מפורטים ורלוונטיים על תוצאות הפעילות ולא פחות חשוב: עקביות בנתונים הללו, כך שבעלי עסקים יוכלו להבין את השינוי בתוצאות שלהם לאורך זמן ולבצע שיפורים.

בראש כל אחד מהפרקים במדריך הזה (ובשאר המדריכים באתר) מופיע תאריך העדכון האחרון שלו. אם אתם רואים הבדל בין מה שמוצג במדריך לבין המצב בפועל – יתכן בהחלט שפייסבוק שינתה משהו מאז העדכון האחרון שנעשה. אגב, בכל מה שנוגע לפייסבוק יתכן גם שמדובר בבאג. אני משתדל לעדכן את המדריכים באתר מדי כמה חודשים.

השדרוג הגדול האחרון למערכת בוצע לפני יותר משנה, בקיץ 2013. אז פייסבוק לא רק עיצבה את כל הממשק מחדש מבחינה גרפית, אלא גם עשתה הרבה שינויים לא קטנים במידע שהיא בוחרת להציג או להבליט.

בזמנו פרסמתי מאמר בבלוג כמה מהדברים החדשים והמעניינים שהשתנו או נוספו במהלך השדרוג הגדול שפייסבוק עשתה למערכת, והוא זמין בבלוג שלי.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט