טיפים לתחילת הפעילות בדף הפייסבוק החדש

מזל טוב וברכות על יצירת דף הפייסבוק החדש שלכם!

פייסבוק היא זירת שיווק ענקית ופעילה ביותר, ובעזרת חשיבה ועבודה נכונה הדף החדש שלכם יכול להפוך לנכס שיווקי. יצירת הדף היא רק הצעד הראשון בדרך לפעילות שגרתית ומוצלחת. כדי להפעיל את הדף בהצלחה ולראות החזר להשקעה כלשהו להשקעה שלכם, תצטרכו גם ללמוד קצת על שיווק בפייסבוק.

בפרק הזה אני אתן לכם קצת תובנות ורעיונות מהניסיון שלי, ואפנה אתכם למאמרים נוספים שפרסמתי באתר או מקורות מידע באתרים אחרים שבהם אתם יכולים להרחיב את הידע המקצועי שלכם.

בואו נדבר קצת על שיווק בפייסבוק

עד היום, כשמבקשים ממני לתאר שיווק בפייסבוק במשפט אחד, אני אומר משהו כזה:

שיווק בפייסבוק זה כמו שיחה רגילה עם אנשים. אם אני רוצה לשווק משהו בשיחה רגילה עם אנשים אחרים, אני אמצע דרך לדבר אתם על המוצר שלי בצורה מעניינת, צורה שמאפשרת גם להם לקחת חלק בשיחה. כל מה שלא קובל בשיחה רגילה גם לא מקובל בפייסבוק: שיווק אגרסיבי, הצקות, השתלטות על השיח, חוסר רלוונטיות, וכולי. וכל מה שעובד בשיחה רגילה עובד גם בפייסבוק: אנושיות, אותנטיות, אמינות, הומור, יכולת לרגש ולעניין, ועוד...

אם אין לכם זמן ללמוד שום דבר אחר על שיווק בפייסבוק תלמדו רק את זה – לפני שאתם מפרסמים משהו תחשבו לעצמכם: "האם הייתי אומר את זה בשיחה עם חברים?". אם התשובה היא כן, אתם יכולים להמשיך. אם התשובה היא לא, תשנו כיוון.

לפני שאתם מתכננים את הקמפיין שלכם, יוצרים תוכן, אוספים אוהדים ומתחילים לפרסם – כדאי שתכירו את הסביבה שאליה אתם נכנסים.

שימו לב: לפייסבוק יש חוקים והגיון פנימי שקובע את תפוצת התכנים באתר (בחינם או בתשלום), ובעצם קובע את ההצלחה או אי ההצלחה של פעילות השיווק שלכם.

כתבתי בנושא הזה מאמר רחב ב-2 חלקים לפני מס' חודשים. למרות שעבר הזמן, המאמר מתייחס לעמודי התווך של ההיגיון הפייסבוקי, והוא רלוונטי עכשיו כתמיד. קראו להרחבה בנושא:

בשנים האחרונות, ויותר מכך בשנה האחרונה, בעלי עסקים קטנים שמנהלים דפי פייסבוק קטנים מוצאים שנהיה יותר ויותר קשה לקבל חשיפות בפייסבוק. והם לא מרגישים ככה סתם.

שיווק בפייסבוק עבור עסקים קטנים הולך ונהיה קשה יותר ויותר מכמה סיבות:

  • כל הזמן נוספים עוד ועוד עסקים שמפרסמים תוכן משלהם ומגבירים את התחרות על המקום ב-NewsFeed ותשומת הלב של הגולשים.
  • כל הזמן נוספים עוד ועוד עסקים ומפרסמים שמפעילים מודעות פייסבוק בתשלום, שמגבירות גם הן את התחרות על המקום ותשומת הלב.
  • פייסבוק בעצמה עושה מפעם לפעם שינויים באלגוריתם שלה – ליבת המערכת שקובעת איזה תכנים יקבלו חשיפה ואיזה לא – ובשנים האחרונות מורידה יותר ויותר את החשיפה לתכנים שפורסמו בדפים.

כל הנקודות האלה אבל בעיקר האחרונה, ראויות להרחבה נוספת. בשנתיים האחרונות מתרבים בעולם ובארץ דיווחים של בעלי עסקים ובעלי סוכניות פרסום בפייסבוק, שטוענים כי כמות החשיפות האורגניות (החינמיות) שמקבלים התכנים בדפי הפייסבוק שלהם הולכת ויורדת בצורה דרסטית ולא הגיונית.

בעקבות המצב הלכה והתפחתה תיאורית קונספירציה שפייסבוק מורידה בכוונה את החשיפה לתכנים של הדפים, כדי לדחוף את מנהלי הדפים להשקיע כסף בקידום ממומן של התכנים שלהם. פייסבוק כמובן הכחישה את הטענה והצביעה אל 2 הסיבות הראשונות שציינתי, אבל יש לא מעט ראיות שמצביעות לכיוון הזה.

פרסמתי לפני מס' חודשים מאמר בנושא הזה שמפרט יותר על 3 הסיבות לירידת התפוצה האורגנית בדפי אוהדים, ומפנה גם למאמרים ומקורות נוספים בנושא. המאמר נקרא 'האם בעלי העסקים הקטנים צריכים לעזוב את פייסבוק?' (לחצו לקריאה).

אז איך עושים שיווק טוב בפייסבוק?

במילה אחת: תוכן.

בשתי מילים: תוכן איכותי.

בשלוש מילים: הרבה תוכן איכותי.

להמשיך...?

שיווק בפייסבוק (כמו כמעט כל סוג של שיווק באינטרנט) מתבסס על תוכן. באינטרנט, תוכן הוא מה שמביא את הגולשים אליכם. בפייסבוק, תוכן הוא מה שגורם לגולשים לדבר אתכם ועליכם. כדי להצליח בפייסבוק אתם צריכים לדעת איך לייצר או למצוא תוכן מעניין וברמה גבוהה, שהוא רלוונטי גם ללקוחות וללקוחות הפוטנציאליים שלכם, וגם לעסק שלכם ולעולם התוכן שלו.

'שיווק תוכן' הוא תחום שלם וגם תעשיית ענק בפני עצמו. שיווק תוכן מתייחס גם לפייסבוק אבל גם לשיווק באמצעות תוכן באמצעים אחרים – בעיקר אתרים ודואר אלקטרוני. שיווק תוכן הוא חלק מרכזי משיווק בפייסבוק, אבל לא היחיד.

אם תרצו ללמוד עוד בנושא הזה אני ממליץ על מס' מאמרים שפרסמתי באתר:

אם יש לכם תקציבים וכוח אדם, ואתם חולמים לנהל קמפיין פייסבוק גדול מאד, אני ממליץ לכם לקרוא את המאמר 'תוכן, פעילות ורני רהב: איך לנהל קמפיין מחאה ענק בפייסבוק'. המאמר מכסה צדדים שונים חשובים של השיווק בפייסבוק.

באופן כללי, אם אתם הולכים לנהל את השיווק בעצמכם – אין ספק שייקח לכם זמן ללמוד ולמצוא את הדרך שמתאימה לכם. היו סבלניים וסלחניים כלפי עצמכם, והרשו לעצמכם להתנסות ולבדוק – והכי חשוב: אל תפסיקו ללמוד, לקרוא, להסתכל על מה שעושים המתחרים שלכם ודפים מצליחים אחרים.

מספר טיפים קצרים לשיווק בפייסבוק

באתר הזה יש אזור שלם שמוקדש לטיפים קצרים בנושא שיווק באינטרנט, חלקם הגדול בנושא שיווק בפייסבוק. הנה לינקים לכמה מהמומלצים:

מדידת התוצאות של הפעילות השיווקית בדף

יש בפייסבוק מערכת שלמה ולא רע בכלל שאוספת ומציגה נתונים אודות הפעילות בדף שלכם: חשיפה לדף ולתכנים שמתפרסמים בו, לייקים, תגובות, שיתופים ולחיצות על פוסטים, ועוד...

באזור המדריכים באתר יש מדריך שלם שמוקדש למערכת הסטיקיות של פייסבוק – לחצו כאן לקריאה: מערכת הסטטיסטיקות של דפי פייסבוק | מדריך למתחילים

סיכום

יצרתם דף פייסבוק חדש, מילאתם אותו בתוכן, בחרתם בהגדרות הנכונות, והתחלתם ללמוד על שיווק בפייסבוק. בנו תכנית עבודה, וצאו לדרך.

בהצלחה!

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט