הכנת הדף לפעילות: הגדרות, הרשאות ומידע חשוב

כדי להבטיח שהדף שלכם יעבוד בצורה הטובה ביותר, כדאי להקדיש שעה עכשיו ולעבור על כל ההגדרות האפשריות בדף. חלקן חשובות יותר וחלקן פחות, לא את כולן אתם באמת צריכים להכיר, אבל יש כאלו שאתם פשוט חייבים (למשל – לאפשר לגולשים להעלות פרסומים לקיר שלכם או לשלוח לכם הודעות פרטיות).

בשלב הזה כדאי שכבר תהיה לכם איזושהי תכנית פעילות לדף שלכם, לפחות קווים מנחים ורעיון בקשר לתוכן שאתם הולכים לפרסם, ולתוצאות שאתם רוצים לראות בטווח הקצר והארוך. חלק מן ההגדרות הללו קובעות את אופי הדף שלכם וישפיעו על אופי התכנים שיתפרסמו בו והפעילות שתהיה בו.

בנוסף – אם אתם מתכננים להפעיל את הדף שלכם ברצינות חשוב שתכירו את ה"מערכת" שמאחוריו, כמו בכל תחום שאליו אתם נכנסים.

אם אתם עוד לא בטוחים שאתם מוכנים להתחיל בפעילות – אתם יכולים להעביר את הדף שלכם למצב 'לא מפורסם' (Unpublished) כך שתוכלו לערוך אותו ולמלא אותו בתוכן בזמן שהגולשים לא יכולים למצוא אותו – ורק כשאר תרגישו שאתם מוכנים 'לעלות לאוויר' תפרסמו את הדף לקהל הרחב. עשו זאת דרך מסך ההגדרות הכלליות.

הפרק הזה הולך להתמקד במה שהכי חשוב

ישנן עשרות הגדרות שונות ומגוונות בדף שלכם, ויותר מכך – הגדרות נוספות עשויות להופיע או להיעלם בהתאם לסוג הדף שבחרתם. למשל, בדף שמוגדר כדף אמן (מוזיקאלי לדוגמא) יהיו שדות מידע והגדרות אחרות מאשר בדף של חברת היי-טק או ארגון ממשלתי.

יהיה מייגע ומיותר להסביר כאן בפירוט את המשמעות של כל אחת ואחת מן ההגדרות, ולכן אני אתן תיאור כללי על מה שניתן למצוא, ואפרט קצת יותר על הגדרות שהן חשובות יותר בעיני. ישנם אזורים שלמים שאינם רלוונטיים יותר מדי למתחילים – ואני אסתפק בהצגה פשוטה שלהם.

מסכי העריכה של ההגדרות וההרשאות בדפי אוהדים

כניסה למסך העריכה של הדף

היכנסו למסך העריכה של הדף ע"י לחיצה על 'הגדרות' בתפריט הרוחבי העליון, שתמיד מופיע מעל דף האוהדים שלכם:

כניסה למסך עריכת ההגדרות של הדף

כל ההגדרות ושדות המידע מחולקים בסה"כ למספר מסכי עריכה שונים, ביניהם תוכלו לנווט בעזרת התפריט הצדדי (ראו תמונות בהמשך). כפי שכתבתי, אציג כאן את כל מסכי העריכה אבל אפרט רק על החשובים מביניהם.

1 – הגדרות כלליות

זה אולי המסך החשוב ביותר מבין כל מסכי ההגדרות, וכדאי להקדיש תשומת לב לכל אחד מהשדות שמופיעים בו. במסך זה נמצא את רוב ההגדרות שקובעות את יכולת האינטראקציה של גולשים עם הדף שלנו – ואינטראקציה עם גולשים היא הרי הסיבה שמלכתחילה פתחנו דף אוהדים.

במסך זה נמצא את האפשרות שהזכרתי למעלה – 'חשיפת הדף', להעביר את הדף למצב Unpublished עד שנסיים להכין אותו.

עריכת הגדרות כלליות

בנוסף, נמצא כאן את השדות 'יכולת פרסום' ו'חשיפת הפרסום' שקובעים את היכולת של אוהדים לפרסם תכנים על הקיר של הדף, ואת הנראות של אותם תכנים.

עוד שדות שמשפיעים על אפשרות הגולשים לקיים אינטראקציה עם הדף הם 'יכולת תיוג' שקובע האם אוהדים יוכלו לתייג תמונות שאנחנו פרסמנו בדף, 'תשובות' שקובע את אופי ההצגה של תגובות לפרסומים בדף, ואת 'פיקוח על דף' ו'מסנן מילים גסות' שמאפשרים לסנן מילים מסוימות מפרסום על קיר הדף שלנו או בתגובות.

כאן נוכל גם להגביל את החשיפה לדף רק לגולשים מעל גיל מסוים ('הגבלות גיל') או רק לגולשים מארצות מסוימות ('הגבלה לארצות'). לבסוף – דרך כאן נוכל למחוק את הדף בעתיד אם נרצה, דרך האפשרות התחתונה ביותר, 'הסר דף'.

2 – פרטי דף

כאן נוכל להזין (וחשוב מכך – לערוך) את שדות המידע המרכזיים של הדף שלנו, כמו השם, כתובת האינטרנט, הקטגוריה, ועוד.

שדה חשוב (ובעל שם מוזר...) שמופיע כאן נקרא 'פרטי התחלה' ובאמצעותו אנו מציינים מתי העסק / ארגון שלנו הוקם. כיוון שפייסבוק מודעת לכך שדפים שונים מייצגים ישויות מסוגים שונים, ישנם מספק סוגים שונים של 'התחלה' שניתן לבחור בהם: נולד, נוסד, החל, נפתח, נוצר, הושק. כך, אם הדף שלי נועד לקדם ספר חדש שכתבתי, אבחר באופציה 'הושק'. אם הדף שלי נועד לקדם את הארגון שהקמתי, אבחר באופציה 'נוסד'. אם אני מייצג חנות, 'נפתח', וכך הלאה.

לאחר בחירת סוג ההתחלה בחרו את התאריך. התאריך שתבחרו 'יסומן' בציר הזמן של הדף שלכם בפוסט בולט שמציין את מועד ההקמה.

מסך עריכת פרטי הדף

שימו לב למשהו מעניין ומתסכל: למרות שבעת יצירת הדף בחרתי בקטגוריה 'חברות וארגונים' ובקטגורית המשנה 'ייעוץ / שירותים פיננסיים' (ואם קראתם את הפרק הקודם – אתם עדים שאכן כך עשיתי), הקטגוריה שמופיעה כעת עבור הדף שלי היא אחר -> קהילה.

אני פשוט אכנס ל'עריכה' של שדה הקטגוריה ואבחר מחדש בקטגוריות הנכונות – אבל שימו לב לתמונה הבאה, כיצד המסך הזה משתנה לאחר שאני בוחר מחדש בקטגוריה הנכונה.

מסך עריכת פרטי הדף לאחר שינוי קטגוריה

העריכה שביצעתי בקטגורית הדף, שהיא בעצם שינוי בסוג הדף המוגדר – שינתה לגמרי את השדות המוצגים במסך העריכה הזה. נוספו שדות כמו 'כתובת', 'טלפון', 'מוצרים', ועוד שדות מידע שמאפיינים חברה שנותנת שירותים מקצועיים או שירותי ייעוץ, ונועדו לאפשר לי להוסיף מידע רלוונטי שישמש את האוהדים בדף.

3 – התראות

פייסבוק מאפשרת לנו לקבל התראות על פעילות שקורית בדף שלנו בזמן אמת. אם אתם רוצים לדעת מיד כשמישהו עושה לייק על פוסט שפרסמתם, שולח לכם הודעה או מפרסם לכם משהו על הקיר – בחרו במסך הזה באופציה העליונה 'קבל התראה בכל פעם שיש פעילות בדף שלך או עדכון דף חשוב'. אפשר גם לבחור לקבל התראה 1 מרוכזת עם כל הפעילות כל 12 או 24 שעות, או לבטל את האופציה הזו בכלל.

תוכלו גם לבטל את ההתראות עבור סוגים מסוימים של תוכן, וגם לבחור אם להפעיל או לבטל את ההתראות לדואר האלקטרוני שלכן (אותן התראות).

ההתראות של פייסבוק לדוא"ל שלכם יכולות לשגע. לכן, אני ממליץ לכבות את ההתראות לדוא"ל ולהסתפק בהתראות מיידיות לפייסבוק שלכם על הפעילות בדף.

מסך עריכת ההתראות

4 – תפקידים בדף

במסך זה ניתן להוסיף מנהלים לדף בדרגות שונות (לכל דרגה הרשאות עריכה / צפייה שונות), או לערוך הרשאות של מנהלים קיימים.

כתבתי בעבר על הרמות השונות וההרשאות השונות שבאות אתן, ועל החשיבות של שימוש באפשרות זו במאמר בנושא אבטחה בדף הפייסבוק.

מסך עריכת תפקידי הניהול בדף

באופן כללי אני תמיד ממליץ 2 דברים בהקשר של התפקידים בדף:

    1. גולש שיש לו הרשאת 'מנהל' יכול לסגור את הדף ו/או להעיף ממנו מנהלים אחרים, כלומר להשתלט עליו. לכן לעולם אל תתנו למישהו שהוא לא אתם הרשאת 'מנהל' אלא רק הרשאה מדרגה נמוכה יותר.
    2. תמיד כדאי שיהיה לכם פרופיל פייסבוק נוסף, פיקטיבי, שתתנו לו הרשאה כלשהי בדף שלכם (למשל 'יוצר תוכן', הדרגה ה-2 אחרי 'מנהל') כך שאם במקרה תאבדו את הגישה לפרופיל האישי שלכם תוכלו להמשיך ולנהל את הדף.

5 - יישומים

יישומים (או אפליקציות) הם תוספות שמותקנות בדף שלכם ומקנות לו פונקציות כמו פרסום אירועים, סרטוני וידאו, ועוד. עם יצירת הדף תמצאו 3 יישומים בסיסיים שכבר מותקנים בו: סרטונים (כדי לפרסם בדף סרטי וידאו ולנהל אותם), אירועים, ו'פתקים'. באחרון כמעט ולא נעשה שימוש בד"כ.

מסך ערכית היישומים בדף

היישומים יכולים להופיע כלשוניות בדף הפייסבוק שלכם (מתחת לתמונת הקאבר של הדף), כך שמבקרים בדף יכולים להיכנס אליהן כדי לראות, לדוגמא, את כל הסרטונים שפורסמוב דף. לחצו על הכפתור 'Add App' כדי להוסיף לדף שלכם לשונית של יישום כלשהו.

אפשר להוסיף לדף שלכם עוד הרבה יישומים נוספים ומתקדמים מאד ולמעשה, שוק היישומים לדפי פייסבוק הוא גדול מאד ומגלגל לא מעט כסף. חפשו בגוגל Facebook Page Aplications ותראו בעצמכם.

6 – עריכות מוצעות

פייסבוק מאפשרת לעתים לגולשים להציע 'הצעות עריכה' לדף שלכם. במידה ותקבלו כאלה, הן יופיעו במרוכז במסך זה. כיוון שהדף שפתחנו חדש, כרגע כמובן שאין הצעות.

מסך עריכה של העריכות המוצעות

7 – פריטים נבחרים

גם התרגום הזה מבלבל מאד. אתם בטח חושבים שמדובר בריכוז של הפוסטים הכי טובים שפרסמתם בדף, או אולי פוסטים שאתם בעצמכם סימנתם כנבחרים מסיבות שונות. אבל לא. הדרך שבה פייסבוק קוראת לאזור הזה באנגלית היא Featured – ולמרות ש'פריטים נבחרים' זה תרגום נכון מבחינה לשונית, הוא לגמרי לא מעביר את המסר במקרה הזה.

מסך עריכת הפריטים הנבחרים

האזור הזה בעצם מאפשר לנו להציג לגולשים שמבקרים בדף שני דברים: דפי אוהדים אחרים שאנחנו רוצים להיות משויכים אליהם בצורה כלשהי, וחלק ממנהלי הדף שאנחנו רוצים שהגולשים יכירו (למשל – אנחנו).

'פריטים שאהבתי' זה בעצם דפי אוהדים שעשיתם עליהם לייק בתור הדף שלכם. בעצם פייסבוק מאפשרת לכם לסמן לייק ('אהבתי' בעברית) על דפי אוהדים אחרים באמצעות דף האוהדים שלכם, ממש כאילו היה פרופיל של אדם פרטי, וכך להראות שאתם תומכים / קשורים לדפי אוהדים אחרים.

כאן תוכלו לבחור איזה מדפי האוהדים האלה יוצגו בהבלטה למבקרים בדף שלכם.

באזור 'בעליה דפים' תוכלו לבחור חלק ממנהלי הדף שיוצגו באופן פומבי למבקרים.

בחרו באופציה זו רק אם אתם רוצים שגולשים יוכלו לפנות אליכם ישירות לפרופיל האישי.

8 – טלפון נייד

במסך זה תוכלו לבחור באפשרויות מתקדמות הקשורות לעדכון הדף שלכם באמצעות טלפון נייד. למען האמת – אני מעולם לא עשיתי שימוש באופציות האלה, בעיקר מאז שפייסבוק השיקה את אפליקציית המובייל Facebook Pages שמיועדת לניהול דפי אוהדים מהטלפון הנייד.

מסך ערכית ההגדות לטלפון נייד

9 – משתמשים אסורים

כחלק מן הפעילות השוטפת בדף אוהדים, ובעיקר באחד מצליח ומלא פעילות, לא מן הנמנע שתאלצו להרחיק מאפשרות להגיב ולפרסם בדף חלק קטן מן המבקרים.

טרולים, ספאמרים, או סתם גולשים מציקים ועקשניים. פייסבוק הוא אמנם מקום פתוח אבל לכם יש זכות להחליט מי יכול להשתתף בשיחה בדף שלכם.

במסך זה תראו בצורה מרוכזת את כל הגולשים שחסמתם בעבר, ותוכלו לבטל את החסימה עבור חלקם אם תרצו.

מסך עריכת הגולשים החסומים

10 – יומן פעילות

כאשר תתחילו לפרסם תוכן בדף ואוהדים יתחילו להגיב לתוכן שלכם, תוכלו למצוא במסך זה ריכוז מסודר (עד כמה שמשהו בפייסבוק יכול להיות מסודר) של הפעילות האחרונה בדף.

כמתחילים, זה אחד המקומות שאתם לא צריכים להקדיש להם יותר מדי תשומת לב.

יומן הפעילות של הדף

סיכום: חשוב לשים לב, אבל לא הרבה יותר

בחירת הגדרות נכונות תספק לכם את התשתית לפעילות נכונה ומצליחה ולשיווק טוב.

עם פתיחת הדף החדש שלכם, חשוב להקדיש קצת זמן בפעם הראשונה, לעבור על כל האפשרויות ולבחור בהגדרות המתאימות לכם.

עם זאת חשוב לזכור ששיווק בפייסבוק לא תלוי באמת בהגדרות הדף שלכם – הוא תלוי בתוכן ובפעילות שאתם מייצרים. עוד על כך בפרק הבא.

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט