מתי האוהדים שלך מחוברים לפייסבוק?

מערכת הנתונים של דפי הפייסבוק מראה לנו באילו ימים ושעות האוהדים שלנו מחוברים, כדי שנדע מתי כדאי לנו לפרסם.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שלישי, 03 דצמבר 2013 20:08
דירוג הגולשים:

כשיש לך פיסת תוכן ממש טובה לפרסם בדף שלך, אחד השיקולים המרכזיים שמנחים אותך הוא בחירת היום והשעה לפרסום. יצא לי כבר לנהל דיוני צוות של 3-4 שעות, שעסקו רק בשעת הפרסום של סרט או פוסטר מסוים, בו תלינו תקוות שיצליח ויהפך לויראלי.

תחושת הבטן של כולנו היא שבשעות הבוקר-צהריים ובשעות הערב הפייסבוק הכי עמוס, וכך רובנו מפרסמים בשעות האלו את רוב התוכן שלנו.

אבל לכל דף אוהדים יש קהל אוהדים שונה, ויכולים להיות הבדלים משמעותיים בין דף לדף. מספיק להסתכל על דף הפייסבוק הפעיל מאד של תכנית הטלויזיה 'צינור לילה': התכנית משודרת באופן קבוע בחצות, והחל מכמה שעות לפני הדף מתחיל לפרסם תוכן קשור לתכנית, שמגיע לשיאו עם תחילתה ובמהלכה.

כמות האינטראקציות של האוהדים בדף מראה שהם בהחלט נמצאים בפייסבוק בשעות הלילה הקטנות... כלומר, "השעות החזקות" לפרסום תוכן משתנות מדף אוהדים אחד לאחר.

עכשיו פייסבוק מאפשרת לכל מנהל דף לראות באילו שעות וימים האוהדים שלו מחוברים

לאחרונה הכניסה פייסבוק סדרה משמעותית של שינויים במערכת התובנות של דפי האוהדים – אותה מערכת שמספקת למנהלי הדף מידע סטטיסטי על האוהדים שלו והתוכן שהוא פרסם.

כתבתי לפני כמה שבועות על השדרוגים הבולטים במערכת, והפעם אפרט על אחד מהם: יכולת חדשה וחשובה לראות בדיוק באילו שעות וימים האוהדים שלנו מחוברים לפייסבוק. הנתונים שמתגלים הם מעניינים, וסותרים חלק מההנחות המוקדמות של רובנו.

כך לדוגמא נראה המדד באחד הדפים שלי:

תמונה: גרף המציג את ממוצע האוהדים המחוברים לפייסבוק לפי שעה

הגרף בתמונה מראה את מספר האוהדים הממוצע (מתוך האוהדים בדף שלי) שמחבורים לפייסבוק בכל שעה ביממה. כשעוברים עם העכבר מעל הגרף מופיע המספר המדויק.

כך למשל אפשר לראות ששעת השיא באותו דף היא השעה 17:00 אחר הצהריים – שעה שנחשבת לגרועה לפרסום בד"כ.

בגדול אפשר לראות שלארוך רוב היום נשמר מספר דומה פחות או יותר של אוהדים מחוברים – ואני יכול לאשר כי זה גם המצב בדפים אחרים בהם בדקתי את הנתונים.

נדמה כי מלבד שעות הלילה, ברוב הדפים אין הבדל משמעותי בין שעות היום השונות – אך – צריך בהחלט לבדוק ולראות אם אוהדי הדף שלכם מתנהגים בצורה שונה.

כדי לצפות בנתונים היכנסו למערכת הסטטיסטיקות של הדף שלכם.

פירוט הממוצע לפי יום בשבוע

בנוסף לתצוגת הממוצע הכללי לפי שעה, אפשר גם לבדוק את ממוצע האוהדים המחוברים לפי שעה בכל יום של השבוע. כלומר – כמה בממוצע מחוברים ביום ראשון בשעה 5 בבוקר, ביום שישי לפנות ערב, ביום שבת ב-23:00 בלילה, וכולי.

כדי לעשות זאת, עברו עם העכבר מעל אחד הימים אשר מוצגים בחלק העליון של הגרף. כעת יוצג בגרף התחתון קו נוסף המציג את הממוצע לאותו יום, לעומת הממוצע הכללי:

תמונה: גרף המציג את ממוצע האוהדים המחוברים לפי יום ושעה

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

1 הגיב/ה

  • בכנות? פוסט ממש מעצבן, אני שעה מנסה להבין מהפוסט איך אני עושה את זה.
    "כדי לצפות בנתונים היכנסו למערכת הסטטיסטיקות של הדף שלכם"
    לא מצאתי שום דבר כזה....

    פורסם על ידי מוטי חמישי, 06 אפריל 2017 18:04 קישור לתגובה זו

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט