תזמון פוסטים לפרסום עתידי בדף פייסבוק

חסכו לעצמכם זמן וכאב ראש - ותזמנו מראש את הפוסטים בדף הפייסבוק שלכם, ככל שניתן. קראו את המאמר ללמוד כיצד.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
רביעי, 20 אוגוסט 2014 10:31
דירוג הגולשים:

הפעם אני רוצה לכתוב על אפשרות חשובה שכל מנהל תוכן בפייסבוק צריך להכיר. האמת שהיא כל כך בסיסית וטבעית למי שמנהל דף לאורך זמן, שעד עכשיו לא חשבתי בכלל לכתוב עליה. אבל מס' שיחות שעשיתי בזמן האחרון לימדו אותי שיש לא מעט אנשים שמחזיקים דף אוהדים ודווקא לא מכירים אותה. אז זה לטובתם.

אפשר לפרסם הרבה תוכן בדף שלכם גם בלי להיות כל היום בפייסבוק

בפייסבוק יש חשיבות גדולה לתזמון (היום והשעה) שבה מתפרסמים תכנים. תוכן טוב יכול שלא לקבל את החשיפה שמגיעה לו בגלל שפורסם ביום או בשעה לא נכונה, וההפך.

אבל לא תמיד אנחנו יכולים להיות מול המחשב או מול הפייסבוק בדיוק בזמן המתאים, בעיקר אם מדובר בפרסום פוסט שדורש מאיתנו קצת יותר ריכוז וזמן. שלא לדבר על זה שלא תמיד יש לנו השראה או בכלל בא לנו לכתוב משהו.

רבים מבעלי העסקים שמחזיקים דף משלהם עושים את זה 'על הדרך', בין משימות אחרות, ובעצם כמשהו שהם לוקחים על עצמם בנוסף להרבה מחויבויות אחרות. מעטים יכולים באמת להיות זמינים בדיוק בימים ובשעות שצריך להיות, או לשכור מישהו שיעשה את זה בשבילם.

תזמון פוסטים עושה לנו חיים קלים יותר

כל אחד מאיתנו שמנהל עמוד אוהדים מכיר את הקהל שלו, ויודע או לומד עם הזמן את הימים והשעות הכי מתאימים לפרסום בדף. פייסבוק גם מציגה לכל מנהל דף מתי האוהדים שלו מחוברים לפייסבוק.

פייסבוק מאפשרת לנו להעלות תכנים אבל לתזמן את מועד הפרסום שלהם לזמן מאוחר יותר בצורה פשוטה. ככה שאם אתם עסוקים כל היום מעל הראש אבל יודעים שיש לכם 3 תמונות להעלות היום לדף או כמה לינקים למאמרים חדשים באתר שלכם שאתם רוצים לפרסם – אתם יכולים להקדיש כמה דקות מרוכזות, להעלות את כל התוכן המוכן שיש לכם ולתזמן אותו בדיוק ליום והשעה שאתם רוצים.

אני מאמין גדול בעבודה עם סדרות תוכן בפייסבוק, וכשיש לך סדרות תוכן היכולת הזו מאפשרת לך להעלות בבת אחת עשרות פוסטים לדף שלך, ולדאוג שהוא יהיה מלא בתוכן כל השבוע בלי שתצטרך לפתוח את הפייסבוק כל כמה שעות.

איך לתזמן פוסטים בפייסבוק למועד מאוחר יותר

לצורך המאמר אני אתזמן פוסט לפרסום עתידי בדף הפייסבוק שלי, ואציג לכם את התהליך עם צילומי מסך.

בדיוק היום קראתי שפייסבוק החליטה לבטל את האפשרות, בה השתמשו מנהלי דפים רבים בארץ ובעולם, להשתמש באפליקציות ובלשוניות בדף כדי להציג תוכן שונה למי שכבר עשה לייק ולמי שלא (למשל כשאתם לוחצים על מודעה ששולחת אתכם לדף אוהדים ואתם רואים תמונה שכתוב בה "לחצו לייק כדי לראות את הסרטון / להשתתף בתחרות").

המאמר שקראתי פורסם ב-Search Engine Journal, ומכיוון שהנושא חשוב ללא מעט משווקים בפייסבוק אני אפרסם אותו בדף שלי, לידיעת העוקבים.

צעד 1: מכינים את הפוסט לפרסום כרגיל

קודם כל, אכניס את הקישור למאמר ואת הטקסט שלי, כמו שעושים תמיד.

העלאת תוכן לפרסום בדף

צעד 2: - בחירת 'פרסום עתידי' ותזמון

במקום ללחוץ על Post כמו בפרסום רגיל, לוחצים על הסימן הקטן של השעון שמופיע בפינה השמאלית התחתונה של התמונה (שימו לב שאם אתם בעברית, הכפתור הכחול יהיה בצד שמאל והסמל של השעון בצד ימין).

לחיצה על השעון תפתח תיבת קטנה בתחתית הפוסט, ובה שדות לבחירת התאריך והשעה. שימו לב שהטקסט בכפתור הכחול התחלף מ-Post ל-Schedule.

בחירת התזמון העתידי של הפוסט

ברגע שתלחצו על התאריך שמוצג יפתח לוח שנה קטן, שבו תוכלו לבחור תאריך עד 6 חודשים קדימה.

את השעה בה אתם רוצים לפרסם הזינו בשדה השעה (איפה שכתוב Add a Time) בצורה הזו: 19:00 עבור השעה 7 בערב, 06:30 עבור 6 וחצי בבוקר, וכולי... אחרי שתזינו את השעה יפתח תפריט Drop-Down קטן עם אפשרויות שדומות לשעה שהזנתם. בחרו בזו שאתם רוצים.

השעה עכשיו 7 בבוקר ואני רוצה לפרסם את הפוסט הזה בדף שלי במהלך היום. מכיוון שכבר תזמנתי פוסט ל-10:30 (אני חושב...) אני אתזמן את זה ל-15:00.

לאחר שבחרתי בתאריך ובשעה אני לוחץ על Schedule – וזהו – הפוסט שלי יתפרסם בתזמון המתאים לי ובלי שאצטרך 'להיות שם' בעצמי.

צעד 3: (אופציונאלי) – מעקב ועריכה ב-Activity Log

אחד ממסכי הניהול של דפי האוהדים נקרא Activity Log והוא מרכז את כל הפעילות שנעשית בדף ע"י אוהדים או ע"י מנהלי הדף.

כאשר אתם מתזמנים פוסטים לפרסום עתידי הם ירוכזו במסך הזה, ובו תוכלו גם לערוך את התוכן שלהם או לשנות את תאריך ושעת הפרסום.

לאחר שתזמנתי את הפוסט – כשאני אצפה בדף שלי אני אראה תזכורת לכך שיש לי פוסטים מתוזמנים לעתיד. התזכורת תופיע מתחת לקופסת הפרסום (ה-Publisher) של הדף. ראו את ההודעה מסומנת בריבוע כתום בתמונה:

כניסה ל-Activity Log של הדף

לחיצה על "View Posts" תוביל אותי ל-Activity Log של הדף.

ה-Activity Log של הדף

מסך ה-Activity Log הוא אחד ממסכי הניהול השוטף של הדף, ביחד עם מסך ההתראות ומסך ההודעות הפרטיות (ניתן לראות ששניהם נגישים מהתפריט שמופיע בצד שמאל למעלה בתמונה הבאה).

התכנים שתזמנתי לפרסום עתידי מופיעים בראש, כאשר הקרוב ביותר לפרסום מופיע ראשון.

כיוון שתזמנתי פוסט ל-10:30 בבוקר הוא מופיע מעל הפוסט שתזמנתי עכשיו "ביחד אתכם" לשעה 15:00. הסתכלו בתמונה ואח"כ אסביר כיצד עורכים את הפוסט.

ה-Activity Log של הדף

בפינה הימנית העליונה של כל אחד מהפוסטים מופיע משולש קטן שלחיצה עליו תפתח את התפריט שמופיע בתמונה. בתפריט זה 4 אפשריות:

 1. Reschedule: תזמון מחדש של תאריך ושעת הפרסום.
 2. Edit: עריכה של התוכן עצמו.
 3. Publish Now: פרסום הפוסט ברגע זה במקום במועד שנקבע.
 4. Delete Post: מחיקת הפוסט וביטול הפרסום העתידי שלו.

סיכום מהיר

כדי להצליח בשיווק בפייסבוק צריך לפרסם תוכן מעניין, ולא מעט ממנו.

משווקים מצליחים יודעים לתכנן ולהכין מראש את התוכן שלהם. למעשה כשיש לך תוכן טוב אתה בכלל לא צריך לשבת על הפייסבוק כל היום. הוא עובד בשבילך.

אפשרות התזמון של הפוסטים שלנו חשובה ביותר למי שמפרסם הרבה תכנים, ורוצה לחסוך בזמן היקר והרב שזה יכול לקחת.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

4 תגובות

 • היי
  תודה על המדריך:)
  רציתי לדעת האם ניתן לתזמן פרסום של אלבום תמונות בדף עסקי?

  תודה
  אור

  פורסם על ידי אור רביעי, 24 ינואר 2018 12:16 קישור לתגובה זו
 • שלום,
  ההסבר מקיף וטוב, אבל אצלי בפייסבוק אין חץ מימין ל"פרסם" מה צריך לעשות ?
  תודה

  פורסם על ידי שחר רביעי, 16 אוקטובר 2019 13:33 קישור לתגובה זו
 • הכי מעצבן במדריכים כאלה הוא שמה שקורה אצלך במחשב, פשוט לא דומה בכלל למה שמראים לך בהדרכה. כשאני מכין פוסט לפרסום, אין שום שעון ולא בדומה לכך.

  איך אני יכול לגרום לכך שגם אצלי יופיע השעון??

  פורסם על ידי שקד רביעי, 27 נובמבר 2019 14:28 קישור לתגובה זו
 • Keflex Pediatrics semPaush buy cialis online reviews Wedyassell Levitra With Dapoxetine

  פורסם על ידי Excerne חמישי, 24 דצמבר 2020 05:23 קישור לתגובה זו

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט