שינויים חשובים במערכת נתוני הכניסה של דפי האוהדים בפייסבוק

פייסבוק ממשיכה לשדרג את מערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים, הנה סקירה של כמה שינויים משמעותיים שכדאי להכיר.
זמן קריאה: 7 עד 10 דקות
שבת, 31 אוגוסט 2013 18:37
דירוג הגולשים:

מנהלים של דפי אוהדים בפייסבוק (והבוסים שלהם) רוצים לדעת מה ההשפעה של הפעילות שלהם, ומה ההחזר שהם מקבלים על ההשקעה שלהם בדף. בשביל לספק את המידע הזה פייסבוק פיתחה וממשיכה לשדרג את מערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים, שמספקת למנהלים מידע אנונימי על האוהדים בדף, על החשיפה של התוכן שפורסם בדף, ועל האינטראקציות שגולשים מקיימים עם התוכן ועם הדף עצמו.

המערכת שודרגה ע"י פייסבוק כבר מספר פעמים במהלך ההיסטוריה הקצרה שלה, ולמרות שאינה מושלמת בכלל, היא מספקת הרבה מידע חשוב שיכול לעזור למנהלי הדפים להבין כיצד קהל מי הם האוהדים בדף שלהם, וכיצד הם מגיבים לתוכן שמתפרסם בדף ולפעילויות שנעשות בו.

עבור מי שלוקחים ברצינות את הפעילות השיווקית שהם מנהלים בפייסבוק, פשוט חובה להכיר את המערכת ולדעת איך לקרוא את הנתונים המוצגים בה, ואיך לעשות בהם שימוש כדי לשפר את הפעילות בכללותה.

כעת פייסבוק שוב משנה את המערכת שינוי משמעותי. לא רק שהיא עיצבה את כל הממשק מחדש מבחינה גרפית, אלא גם עשתה הרבה שינויים לא קטנים במידע שהיא בוחרת להציג או להבליט, ובחלוקה של סוגי המידע השונים לחלקים השונים של ממשק הסטטיסטיקות בדף שלכם. היא גם ביטלה ושינתה לא מעט מונחים.

בגדול, מה שפייסבוק מנסה לעשות הוא להפוך את המערכת ליותר פשוטה לתפעול והבנה, וזו מטרה מבורכת שתעזור לכל מי שמנהל דף אוהדים. מצד שני, יהיו כאלה שיטענו שפייסבוק קצת הרסה עם השדרוג האחרון שהיא הכניסה במערכת.

כחלק תכנית התוכן של האתר הזה אני מתכנן לפרסם הרבה מדריכים בנושאי שיווק באינטרנט, והמדריך הראשון שכבר פורסם עוסק בדיוק בנושא הזה - מערכת נתוני הכניסה של דפי האוהדים בפייסבוק. נכון לעכשיו המדריך מעודכן למערכת הישנה, אך בימים אלו אני עובד על עדכון שלו.

בינתיים, אספתי כאן מספר שינויים חשובים שפייסבוק עושה במעבר הזה, ואנסה להסביר מה המשמעות שלהם עבור מנהלי הדפים.

שינויים חשובים שפייסבוק הכניסה במערכת נתוני הכניסה

כמה מהדברים החדשים והמעניינים שתוכלו למצוא במערכת התובנות המשודרגת (לאו דווקא לפי סדר החשיבות):

אפשרות צפייה משופרת לפי טווח זמן ספציפי

ברוב החלקים של המערכת אפשר עכשיו לבחור את טווח הזמנים ממנו נשאב המידע בקלות גדולה הרבה יותר מאשר קודם. הממשק החדש מאפשר לבחור טווח זמן בצורה אינטואיטיבית ע"י גלילת כפתור על ציר זמן, או בצורה מדויקת ע"י בחירת תאריכי התחלה וסיום:

בחירת טווח הזמן להצגת המידע במערכת נתוני הכניסה החדשה

פייסבוק מעלימה (כמעט) את מדד החשיפה הויראלית

עד עכשיו פייסבוק חילקה את החשיפה שהתוכן שלכם מקבל ל-3:

  1. חשיפה אורגנית (אוהדים שנחשפים לפרסומים שלכם בגלל שהם אוהדים).
  2. חשיפה ויראלית (חברים של אוהדים שלכם שנחשפים לתוכן שלכם לאחר שהחברים קיימו אתו אינטראקציה).
  3. חשיפה ממומנת (גולשים שנחשפו למודעות בתשלום או פוסטים ממומנים שפרסמתם).

עכשיו פייסבוק איחדה את 2 הסוגים הראשונים תחת שם הסוג הראשון – "חשיפה אורגנית" – ובעצם ביטלה את המונח "חשיפה ויראלית", אבל היא לא ביטלה את המדידה של סוג החשיפה הזה.

במקום – היא מאפשרת לחלק את המידע המוצג על החשיפה של כפוסט ופוסט ולהפריד בין אוהדים ולא-אוהדים, כך שעדיין אפשר לראות כמה גולשים שאינם אוהדים נחשפו לתוכן שלנו, רק שלא ממש ניתן להבין איך המדד הזה משתנה לאורך זמן, כיוון שהוא נעלם משאר הגרפים במערכת.

חלוקה חדשה לאוהדים וללא-אוהדים באזור הצגת המידע על כל פוסט

מדד חדש יגלה לנו סוף סוף באיזה שעות האוהדים שלנו מחוברים לפייסבוק

מדד חדש בשם "מתי האוהדים שלך מחוברים" (באנגלית "When Your Fans Are Online") יספר לכם באילו שעות ביום האוהדים שלכם מחוברים בפייסבוק – כבר לא צריך לנחש מה השעות הכי טובות לפרסום. מדובר כאן בשדרוג חשוב ומשמעותי מאד, כמו שיודע כל מי שמנהל דף אוהדים אחד הנושאים החשובים הוא תזמון הפרסומים לשעות הנכונות ובימים הנכונים.

כעת כבר לא צריך לנחש ואפשר לראות בדיוק מתי האוהדים שלנו נמצאים, ולשפר את שגרת הפעילות שלנו כך שהתוכן שלנו יקבל כמה שיותר חשיפות.

המדד החדש מראה כמה מהאוהדים שלנו מחוברים לפייסבוק בכל יום בשבוע, בממוצע:

מדד חדש מציג את השעות והימים בהן האוהדים שלנו מחוברים לפייסבוק

פירוט גדול יותר לגבי האינטראקציות השליליות של גולשים עם התוכן שלנו

אזור חדש יפרט על כמות וסוג האינטראקציות השליליות שאוהדים קיימו עם התוכן שלכם (הסתרה של פוסט שהדף שלכם פרסם, הסתרת כל הפרסומים שלכם, דיווח על תוכן שלכם כספאם (תוכן-זבל) או לחיצת "לא אהבתי" (Unlike) דף האוהדים שלכם.

עד עכשיו המידע הזה היה זמין בצורה מסויימת, אבל לא היה ניתן לראות חלוקה מדויקת לסוגים השונים של האינטראקציות השליליות אלא רק מספר כללי:

תצוגה מפורטת יותר לגבי האינטראקציות השליליות של גולשים עם התוכן שלנו

צפייה בביצועי הפוסטים שלנו לפי סוג התוכן

באזור של המערכת שמוקדש לביצועים של כל פוסט שפרסמנו יש איזור חדש שמציג את ביצועי הסוגים השונים של התוכן זה מול זה. ב"סוגים שונים של תוכן" הכוונה לפרסום תמונה לעומת פרסום וידאו או פרסום קישור לאתר חיצוני, או פרסום סטטוס רגיל, וכולי...

זה מדד חשוב כיוון שהוא מלמד אותנו על סוגי התוכן שהקהל שלנו מעדיף, ומנחה אותנו לכיוון אליו צריכים ללכת מאמצי יצירת התוכן שלנו:

מדד חדש משווה את ביצועי הפוסטים של הדף שלנו לפי סוג הפוסט

המונח "מדברים על זה" (Talking About This) משתנה ומתרחב

עד עכשיו פייסבוק השתמשה במונח "מדברים על כך" (Talking About This) שציין את כל מי שיצר "סיפור פייסבוק" על התוכן שלכם. לדוגמא, אם אני אגיב על תמונה שפרסמתם בדף שלכם, חברים שלי יראו אייטם בפייסבוק בסגנון "יורי רונן הגיב על תמונה בדף של....".

עכשיו פייסבוק זורקת הצידה את המדד הזה, ומחליפה אותו במדד שהוא לדעתי נכון ומתאים יותר. המדד הזה נקרא Engagement Rate או בעברית "אנשים מעורבים" והוא כולל – בנוסף לשיתופים, תגובות ולייקים – גם את הגולשים שלחצו על הפוסט שלכם בצורה כלשהי, למשל גולשים שלחצו על קישור שפרסמתם, גולשים שלחצו על "הצג עוד תגובות" בתיבת התגובות לפוסט, וכולי.

בעצם ההפרדה הקודמת בין מי שלחץ לייק / הגיב / שיתף לבין מי שלחץ לחיצה אחרת הייתה הפרדה לא נכונה – הרי גם מי שמדפדף בין התגובות בפוסט שלכם מקיים אתו אינטראקציה, אפילו שהוא לא מגיב או משתף.

הסיבה להפרדה הקודמת היא שרק מי שמשתף / מגיב / לוחץ לייק בעצם "מייצר סיפור פייסבוק" מהתוכן שלכם. אבל החלוקה הנוכחית שמכילה בתוכה גם את מי שרק לחץ נכונה יותר, ונותנת לנו תמונה מלאה יותר על מעורבות הגולשים שהתוכן שלנו מייצר. ובסך הכל – יש הרבה יותר אנשים שלוחצים על התוכן שלכם אבל לא מייצרים שום סיפור פייסבוק מאשר אנשים שמייצרים סיפור כזה, וחשוב מאד שנוכל לקחת את האנשים האלה בחשבון:

הצגת המדד החדש "משתמשים מעורבים"

בדומה למדד החשיפה הויראלית שהזכרתי במאמר הזה, גם את מדד ה"מדברים על זה" פייסבוק עדיין משמרת בצורה מסוימת. באזור של המערכת שנקרא "פרסומים" (Posts) המציג נתונים מפורטים לכל פוסט שפרסמתם אפשר לראות את כמות הלייקים, התגובות והשיתופים על כל פוסט שלכם.

המדד "מדברים על זה" הכיל גם גולשים שביצעו פעולות נוספות כמו לאשר הגעה לאירוע בדף שלכם או ללחוץ לייק על הדף עצמו, כך שלא באמת מדובר בשימור של המדד, אבל מה שחשוב הוא שעדיין ניתן לראות כמה שיתופים, לייקים ותגובות קיבל כל פוסט שפירסמנו:

תצוגה חדשה וברורה יותר של סוג האינטראקציות שגולשים קיימו עם כל פוסט שלנו

הצגה מפורטת יותר של תפוצה ומעורבות הגולשים על כל פוסט בדף

אזור ה"פרסומים" מציג מספר נתונים לגבי כל פוסט שפרסמנו בדף. מלבד זמן הפרסום, המערכת מציגה גם את סוג הפוסט (לינק / תמונה / וידאו / וכולי), את המיקוד של הפוסט (במידה ומיקדנו את הפוסט רק לחלק מהאוהדים בדף), ו-2 טורים נוספים שנקראים "תפוצה" ו"מעורבות".

אנו יכולים לסנן את המידע שמוצג ב-2 הטורים האלו, כדי להבין טוב יותר את חלוקת החשיפות שהתוכן שלנו מקבל, ואת סוג המעורבות שהוא מעורר.

את הסינון עושים בעזרת לחיצה על החצץ הקטן (ראו בתמונה) שפותחת תפריטי עם סוגי הסינון האפשריים:

אפשרויות חדשות לסנן את סוגי המידע שמוצגים בנוגע לכל פוסט שפרסמנו

איך לעבור למערכת נתוני הכניסה החדשה של הדפים

הממשק הישן של המערכת עדיין זמין ובעצם הוא ממשק ברירת המחדל, אך פייסבוק (כמנהגה בקודש) מציעה למנהלי הדפים לעבור לממשק החדש כעת, ובעוד מספר שבועות תעביר בצורה אוטומטית את כולם. הסיבה העיקרית לתהליך המעבר הזה (לדעתי) היא הרצון של פייסבוק לאסוף פידבק מהגולשים ממנהלי הדפים לפני שהיא מכריחה אותם לעבור למערכת החדש. מהלך מבורך בסה"כ, שאומר גם כי ניתן לצפות לשינויים נוספים בחודשים הקרובים.

הנה הבאנר שפייסבוק מציגה למי שעדיין משתמש במערכת הישנה:

הבאנר של פייסבוק שמעודד את מנהלי הדפים לנסות את מערכת נתוני הכניסה החדשה

אם תבחרו "לנסות את הגרסה החדשה" של מערכת נתוני הכניסה, תוכלו לעבור "הדרכה מזורזת" ואוטומטית של פייסבוק, שתכיר לכם את החלקים המרכזיים במערכת. ראו את הבאנר שמוצג למנהלי הדפים עם כניסתם הראשונית למערכת החדשה. לחיצה על הכפתור "התחל סיור" תוביל להדרכה אוטומטית וקצרה שמומלץ מאד לעבור:

הסיור האוטומטי שפייסבוק מציעה למנהלי במערכת החדשה

להתקדם עם פייסבוק

נכון שפייסבוק הוא אתר מתסכל, מהבחינה הזו שהוא משתנה כל הזמן, ועד שמתרגלים למשהו מסוים כבר צריך להתרגל למשהו אחר.

עם זאת, "ההיסטוריה מלמדת" שכדאי פשוט לזרום עם השינויים של פייסבוק, ושבטווח הארוך רובם הם לטובה.

וגם, צריך להגיד, המערכת החדשה באמת הרבה יותר נוחה מהקודמת.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט