ניהול תוכן מוצלח במספר זירות שיווק במקביל

כיצד לארגן ולנהל את התוכן שלכם, כדי להפעיל בעזרתו מס' זירות שיווק דיגיטליות במקביל, בצורה מוצלחת.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
ראשון, 07 אפריל 2013 00:43
דירוג הגולשים:

טעות נפוצה שמשווקים רבים עושים היא לראות את הפייסבוק או האתר שלהם כזירה נפרדת לגמרי משאר זירות השיווק של העסק. הטעות נובעת מכך שאופי הפעילות השיווקית בכל זירה הוא שונה ולעתים נראה לא קשור לזירות האחרות. הפייסבוק למשל שונה וייחודי מאד. עד כדי כך שלעתים אופי הפעילות השיווקית בפייסבוק אינו שיווקי בכלל... עוד סיבה שהשיווק בפייסבוק שונה מאד היא הצורך הגדול מאד (יחסית לזירות שיווק אחרות) בתוכן; כדי לפרסם מודעה בעיתון מספיקה כרזה אחת. כדי לפרסם פרסומת טלוויזיה מספיק סרטון אחד. אבל כדי להפעיל דף אוהדים מצליח בפייסבוק צריך עשרות, ולאורך הזמן מאות ואלפי פיסות תוכן מעניינות.

למרות זאת – אסור להפריד את הפייסבוק משאר זירות הפעילות, לא בזמן ביצוע הקמפיין ובטח שלא בשלב התכנון. הסיבות לכך הן רבות, אבל הסיבה המרכזית היא פשוטה: הלקוחות שלכם לא רואים את ההבדל. בשביל הלקוח – זה לא משנה אם הוא פוגש אתכם בפייסבוק, ברחוב או בטלוויזיה. בשביל הלקוח אתם נשארים אתם בכל מקום. אם הלקוח נחשף אליכם ביותר מזירת פעילות אחת (למשל, בפייסבוק ובניוזלטר שלכם) ולא רואה עקביות במסרים, בתכנים ובסגנון – הוא נשאר מבולבל לגבי מי ומה שאתם, והאמינות שלכם נפגעת.

תעשו את המעט שהרבה לא עושים

בתחום תכנון התוכן יש כלל שיכול לפעול מאד לטובתכם. אני קורא לכלל הזה "חוק ה-90%" (אגב, הוא נכון בעוד הרבה תחומים). הכלל הזה אומר דבר פשוט: 90% מהאנשים לא יעשו את זה. במקרה שלנו – 90% מבעלי העסקים שפעילים בפייסבוק לא יתכננו מראש את פעילות התוכן שלהם – לפחות לא ברמה שהיא מעבר לכללי ביותר.

לכן, אם אתם כן תעשו את זה תקבלו מיד יתרון משמעותי על 90% מהמתחרים שלכם.

כשתסתכלו על הפעילות שלכם בכל הזירות במבט מלמעלה, תגלו שלא כל התוכן מתאים לפייסבוק. יותר מזה – תוכלו לראות מה זירת השיווק העיקרית שלכם עבור כל מוצר, שירות או אירוע שאתם רוצים לקדם, ותבינו כיצד הזירות השונות יתמכו זו בזו במהלך הפעילות.

כלי פשוט לניהול תוכן במספר זירות פעילות

אני משתמש תמיד בטבלה פשוטה בשביל לסדר את תכנית התוכן. הטבלה (מודפסת על נייר עמיתי) יושבת אצלי על השולחן או בתיק, ובכל פעם שיש לי רעיון אני מוציא אותה ורושם אותו במקום ובזמן הנכון. (באופן אישי, אני מתקשה לעקוב אחרי מסמכים "בענן" כמו google drive או כלים אינטרנטיים אחרים, אבל יכול להיות שעבורכם זה יהיה עדיף. פשוט בחרו את הכלי שהכי נוח לכם אתו).

הטבלה מחולקת אצלי לשבועות (דף אחד עבור כל שבוע). בחלק העליון רשומים הימים של אותו שבוע. בטור הימני רשומות כל זירות הפעילות – כולל המיקום הפיזי של העסק. אך לפני זירות הפעילות אני משאיר 2 שורות נוספות – "אירועים" ו"הערות". תוכן הטור הימני משתנה מן הסתם מעסק לעסק. בואו נגיד לדוגמא, שאני מנהל מסעדה – וזירות הפעילות האינטרנטיות שלי הן האתר שלי, דף הפייסבוק שלי ורשימת הניוזלטר שאני מפעיל. כך תראה הטבלה שלי:

טבלה תכנון תוכן במספר זירות שיווק באינטרנט (ריקה)

אחרי שאתם יוצרים את הטבלה שלכם, מלאו אותה. התחילו מהאירועים והפעילויות שאתם כבר מתכננים לבצע ותנו להם ביטוי מתאים בזירות הפעילות השונות. אח"כ הוסיפו תוכן ייחודי לכל זירה, היכן שצריך ומתאים.

נאמר לדוגמא שהשבוע במסעדה שלי מתוכנן אירוע גדול ללקוחות הקבועים, ביום חמישי בערב. חוץ מזה יש (כרגיל...) מנות מיוחדות שמתחלפות בכל יום, ובנוסף, אני רוצה גם לקדם את מנות הילדים החדשות שהכנסתי לתפריט.

מכיוון שרוב הלקוחות הקבועים שלי כבר רשומים לניוזלטר שלי (לאחר שעשיתי עבודה כל כך טובה בצירופם לרשימה...), אני בונה בעיקר על הניוזלטר כדי שיעזור לי למלא את האירוע בלקוחות שמחים. כמובן שאספר על כך גם בפייסבוק, אבל לא בצורה אגרסיבית. בפייסבוק אמשיך עם דברים שכבר הוכיחו את עצמם כמעניינים לגולשים וגם מועילים לי – למשל פרסום תמונה יומית של המנות המיוחדות.

לאחר תכנון התוכן הטבלה שלי תראה כך:

טבלה תכנון תוכן במספר זירות שיווק באינטרנט

תראו איך בעזרת תכנון נכון שמבוסס על לא יותר מאשר האירועים ופעילות השיווק שאני כבר מקיים, הצלחתי למלא שבוע שלם של פעילות במספר זירות אינטרנט. וכל זה עוד לפני שהשקעתי מאמץ בתוכן או פעילות ייחודית לפייסבוק או לזירה אחרת.

עכשיו רק צריך לשמור שהפעילות עצמה תהיה ברמה גבוהה (למשל – לדאוג לצלם כל יום תמונה יפהפייה של המנות המיוחדות בשביל הפייסבוק), ואתם בדרך הנכונה להצלחה.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט