הדפסת עמוד זה

עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה? 
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שלישי, 05 נובמבר 2013 06:47
דירוג הגולשים:

עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

עוד חידוש שיווקי מבית הרשת החברתית שמוצג כעזרה למנהלי דפי אוהדים, אבל נראה יותר כמו עוד ניסיון לסחוט מהמשווקים באתר כסף ולהניע אותם לפרסם מודעות.

הכל התחיל כשפייסבוק הציעה לי לעקוב אחרי דפים אחרים מתוך הדף שלי

פתאום הופיע בפאנל הניהול שלי בדף של "תמנון שיווק באינטרנט" מודול חדש (ראו מסומן בריבוע כתום בתמונה), שהציע לי "להסתכל" (באנגלית To Watch) על דפים אחרים.

 תמונה: המודל החדש שהופיע בפאנל הניהול בדף שלי 

הנה זה מקרוב יותר:

תמונה: המודול החדש מקרוב

הטקסט השיווקי (ואל תטעו – כמעט כל טקסט שפייסבוק מראה לכם, מנהלי הדפים, הוא שיווקי) שמופיע במודול הזה נשמע מבטיח מאד: "Track the progress on any Pages you want to watch". פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה?

מה המשמעות של המילה "התקדמות" כאן? בואו נראה איזה מידע המודול הזה באמת מספק... הנה צילום מסך לאחר שהוספתי כמה דפים:

תמונה: דפי אוהדים שנוספו למעקב

כמו שאפשר לראות – המידע היחיד שמוצג הוא מספר הלייקים של אותם דפים, והאם המספר הזה גדל או קטן בימים האחרונים.

אין כאן שום מידע משמעותי

מספר הלייקים של דף אוהדים בפני עצמו לא אומר שום דבר. הוא יכול להצביע על דף מדהים שפועל ברמה גבוהה מאד, אבל הוא יכול גם להצביע על מנהל דף שהשקיע הרבה כסף בקניית ליייקים (מי יודע מאיפה) וזהו.

המודול הקודם (שהתחלף במודול הזה) שהציג תקציר סטטיסטי של ביצועי הדף שלנו בזמן האחרון, היה הרבה יותר יעיל והרבה יותר טוב מבחינת המידע שהוא מספק לנו באופן מיידי.

אבל את פייסבוק כנראה לא מעניין "לחנך" מנהלי דפים בעזרת מידע מפורט ואמין, כדי שינהלו פעילות מעניינת וחכמה יותר. יותר מעניין את קברניטי הרשת החברתית לגרום לכם לקנא בדפים של מתחרים ולהרגיש שאתם עושים משהו פחות טוב מהם – כשבעצם ההבדל היחיד ביניכם יכול להיות בתקציב הפרסום –  וברלוונטיות של הלייקים שאתם רוצים (למקרה שעוד לא ניסיתם להביא לייקים לא רלוונטיים בכלל רק כדי להגדיל את מספר האוהדים, זה זול מאד).

מה אני מציע לעשות עם זה

בואו נתחיל ממה שאני מציע לכם לא לעשות עם המודול החדש הזה: אני מציע לכם לא להתייחס יותר מדי ברצינות אליו ולמידע שהוא מספק. מי שרוצה להצליח בפייסבוק צריך להשקיע זמן בלהכיר את הקהל בדף שלו, ולפתח פעילויות ותוכן מעניין שקשור אליו, ולא לעסוק ב"מדידת לייקים" מתמדת.

זה יכול להיות נחמד לדעת כמה לייקים יש לדף מסוים שמעניין אתכם בלי להיכנס אליו – וזה יכול להיות מאד שימושי בסיטואציות כמו קמפיין פוליטי שבו אתם רוצים לעקוב בקלות ובמקום אחד אחרי הדפים של כל המועמדים, לדוגמא.

אבל אל תפלו למלכודת של ספירת הלייקים האינסופית – לייקים זה רק מספר, שבפני עצמו לא אומר כלום.

רוצים ללמוד על המתחרים שלכם? היכנסו לדף שלהם וקראו את כל הפוסטים שהם פרסמו בחודש האחרון. אולי אפילו תלמדו משהו מעניין על תוכן או על שיווק בפייסבוק – לשם שינוי משהו שבאמת יעזור לכם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר