עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה? 
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שלישי, 05 נובמבר 2013 06:47
דירוג הגולשים:

עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

עוד חידוש שיווקי מבית הרשת החברתית שמוצג כעזרה למנהלי דפי אוהדים, אבל נראה יותר כמו עוד ניסיון לסחוט מהמשווקים באתר כסף ולהניע אותם לפרסם מודעות.

הכל התחיל כשפייסבוק הציעה לי לעקוב אחרי דפים אחרים מתוך הדף שלי

פתאום הופיע בפאנל הניהול שלי בדף של "תמנון שיווק באינטרנט" מודול חדש (ראו מסומן בריבוע כתום בתמונה), שהציע לי "להסתכל" (באנגלית To Watch) על דפים אחרים.

 תמונה: המודל החדש שהופיע בפאנל הניהול בדף שלי 

הנה זה מקרוב יותר:

תמונה: המודול החדש מקרוב

הטקסט השיווקי (ואל תטעו – כמעט כל טקסט שפייסבוק מראה לכם, מנהלי הדפים, הוא שיווקי) שמופיע במודול הזה נשמע מבטיח מאד: "Track the progress on any Pages you want to watch". פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה?

מה המשמעות של המילה "התקדמות" כאן? בואו נראה איזה מידע המודול הזה באמת מספק... הנה צילום מסך לאחר שהוספתי כמה דפים:

תמונה: דפי אוהדים שנוספו למעקב

כמו שאפשר לראות – המידע היחיד שמוצג הוא מספר הלייקים של אותם דפים, והאם המספר הזה גדל או קטן בימים האחרונים.

אין כאן שום מידע משמעותי

מספר הלייקים של דף אוהדים בפני עצמו לא אומר שום דבר. הוא יכול להצביע על דף מדהים שפועל ברמה גבוהה מאד, אבל הוא יכול גם להצביע על מנהל דף שהשקיע הרבה כסף בקניית ליייקים (מי יודע מאיפה) וזהו.

המודול הקודם (שהתחלף במודול הזה) שהציג תקציר סטטיסטי של ביצועי הדף שלנו בזמן האחרון, היה הרבה יותר יעיל והרבה יותר טוב מבחינת המידע שהוא מספק לנו באופן מיידי.

אבל את פייסבוק כנראה לא מעניין "לחנך" מנהלי דפים בעזרת מידע מפורט ואמין, כדי שינהלו פעילות מעניינת וחכמה יותר. יותר מעניין את קברניטי הרשת החברתית לגרום לכם לקנא בדפים של מתחרים ולהרגיש שאתם עושים משהו פחות טוב מהם – כשבעצם ההבדל היחיד ביניכם יכול להיות בתקציב הפרסום –  וברלוונטיות של הלייקים שאתם רוצים (למקרה שעוד לא ניסיתם להביא לייקים לא רלוונטיים בכלל רק כדי להגדיל את מספר האוהדים, זה זול מאד).

מה אני מציע לעשות עם זה

בואו נתחיל ממה שאני מציע לכם לא לעשות עם המודול החדש הזה: אני מציע לכם לא להתייחס יותר מדי ברצינות אליו ולמידע שהוא מספק. מי שרוצה להצליח בפייסבוק צריך להשקיע זמן בלהכיר את הקהל בדף שלו, ולפתח פעילויות ותוכן מעניין שקשור אליו, ולא לעסוק ב"מדידת לייקים" מתמדת.

זה יכול להיות נחמד לדעת כמה לייקים יש לדף מסוים שמעניין אתכם בלי להיכנס אליו – וזה יכול להיות מאד שימושי בסיטואציות כמו קמפיין פוליטי שבו אתם רוצים לעקוב בקלות ובמקום אחד אחרי הדפים של כל המועמדים, לדוגמא.

אבל אל תפלו למלכודת של ספירת הלייקים האינסופית – לייקים זה רק מספר, שבפני עצמו לא אומר כלום.

רוצים ללמוד על המתחרים שלכם? היכנסו לדף שלהם וקראו את כל הפוסטים שהם פרסמו בחודש האחרון. אולי אפילו תלמדו משהו מעניין על תוכן או על שיווק בפייסבוק – לשם שינוי משהו שבאמת יעזור לכם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט

איך ניתן לשלוח מסנג'ר מהדף העסקי (0 תשובות)
איך ניתן ליזום הודעה ולשלוח אותה מהדף העסקי ולא מהפרופיל הפרטי?

דף עיסקי בפייסבוק איך למצוא אותו בגוגל (תשובה 1)
יש לי דף עיסקי  ויש לי חשבון אישי  מסיבה לא ידועה לא יכולה לשתף מהדף עיסקי על ציר הזמן שלי ולהפך    ובעיה שניה לא מופיע לי שם העסק בגוגל כמו כל עסק אחר שרושמים מופיע אתר ודף הפייסבוק  מה לא נכון בהגדרות אצלי ?? עברתי...התרעות מהדף העסקי (0 תשובות)
היי, תודה רבה על האתר האינפורמטיבי. אשמח לעזרה- יש לי דף עסקי שמקושר לפרופיל האישי שלי. עמיתים לעבודה ציינו בפניי שכאשר אני מעלה פוסט, הם לא מקבלים התרעה אלא רואים אותו רק אם הם משוטטים בפייסבוק. האם ניתן להגדיר שליחת התרעות לחברי הדף העסקי בעת...
שיחות מסנג׳ר מנווטות פעם לפרופיל העסקי ופעם לאישי. למה? (תשובה 1)
מה שיותר מציק, מדוע אין אפשרות ליצור הודעה חדשה מהדף העסקי. מדוע ניתן רק לענות לאלה הפונים אלינו?מה שקורה, שיש לך שתי תיבות מסנג׳ר, ההודעות נכנסות לפה או לשם, באופן שאינו נהיר לי, ואינך יכול להתנהל כפי שאתה רוצה.מצורף בזה צילום מסך של התפריט.


קישורים חיצוניים לחנות בפייסבוק (תשובה 1)
שלום, כיצד ניתן להשיג קישור חיצוני לחנות בפייסבוק? אני רוצה לדוגמא לשלוח באימייל קישור לחנות שפתחתי בדף העסק שלי. תודה

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

צריך עזרה בשינוי קטגוריה בדף העיסקי בפייסבוק (תשובה 1)
שלום שבוע טוב לך... נכנסתי לאתר שלכם בעקבות קושי רציני בשינוי קטגורית דף העיסקי של העסק של אבא שלי. לצערי מזה חודש ימים אני מנהל את הדף העיסקי שלו ולא מצליח לשנות קטגוריה. בטעות בתחילת דרכי בדף רשמתי אותו כעסק מקומי במקום חברה ואני מרגיש שזה משפיע...
איך אפשר לקבל במקם אחד הודעות והתראות מהפרופיל האישי ומהדף העסקי? (תשובה 1)
שלום רב אני רוצה יעוץ והכונה בתפעול של חשבון פיסבוק. לביתי היה חשבון פיסבוק אישי, לאחרונה היא החלה בפיתוח קריירת שירה ואף הוציא מספר שירים. הרקע שלי הוא מתחום הסייבר ובשלב זה אני מנהל לה את כל ענייני המדיה, פרסום ותחום המוזיקה. מאחר והיא...

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (תשובה 1)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט