עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה? 
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שלישי, 05 נובמבר 2013 06:47
דירוג הגולשים:

עוד חידוש לא משמעותי מפייסבוק למנהלי דפים: עקבו אחרי דפים של מתחרים מתוך הדף שלכם

עוד חידוש שיווקי מבית הרשת החברתית שמוצג כעזרה למנהלי דפי אוהדים, אבל נראה יותר כמו עוד ניסיון לסחוט מהמשווקים באתר כסף ולהניע אותם לפרסם מודעות.

הכל התחיל כשפייסבוק הציעה לי לעקוב אחרי דפים אחרים מתוך הדף שלי

פתאום הופיע בפאנל הניהול שלי בדף של "תמנון שיווק באינטרנט" מודול חדש (ראו מסומן בריבוע כתום בתמונה), שהציע לי "להסתכל" (באנגלית To Watch) על דפים אחרים.

 תמונה: המודל החדש שהופיע בפאנל הניהול בדף שלי 

הנה זה מקרוב יותר:

תמונה: המודול החדש מקרוב

הטקסט השיווקי (ואל תטעו – כמעט כל טקסט שפייסבוק מראה לכם, מנהלי הדפים, הוא שיווקי) שמופיע במודול הזה נשמע מבטיח מאד: "Track the progress on any Pages you want to watch". פייסבוק מציעה לנו להוסיף דפים של מתחרים או דפים שדומים לנו, ולעקוב אחרי "ההתקדמות" שלהם. אבל מה אנחנו הולכים לקבל מזה?

מה המשמעות של המילה "התקדמות" כאן? בואו נראה איזה מידע המודול הזה באמת מספק... הנה צילום מסך לאחר שהוספתי כמה דפים:

תמונה: דפי אוהדים שנוספו למעקב

כמו שאפשר לראות – המידע היחיד שמוצג הוא מספר הלייקים של אותם דפים, והאם המספר הזה גדל או קטן בימים האחרונים.

אין כאן שום מידע משמעותי

מספר הלייקים של דף אוהדים בפני עצמו לא אומר שום דבר. הוא יכול להצביע על דף מדהים שפועל ברמה גבוהה מאד, אבל הוא יכול גם להצביע על מנהל דף שהשקיע הרבה כסף בקניית ליייקים (מי יודע מאיפה) וזהו.

המודול הקודם (שהתחלף במודול הזה) שהציג תקציר סטטיסטי של ביצועי הדף שלנו בזמן האחרון, היה הרבה יותר יעיל והרבה יותר טוב מבחינת המידע שהוא מספק לנו באופן מיידי.

אבל את פייסבוק כנראה לא מעניין "לחנך" מנהלי דפים בעזרת מידע מפורט ואמין, כדי שינהלו פעילות מעניינת וחכמה יותר. יותר מעניין את קברניטי הרשת החברתית לגרום לכם לקנא בדפים של מתחרים ולהרגיש שאתם עושים משהו פחות טוב מהם – כשבעצם ההבדל היחיד ביניכם יכול להיות בתקציב הפרסום –  וברלוונטיות של הלייקים שאתם רוצים (למקרה שעוד לא ניסיתם להביא לייקים לא רלוונטיים בכלל רק כדי להגדיל את מספר האוהדים, זה זול מאד).

מה אני מציע לעשות עם זה

בואו נתחיל ממה שאני מציע לכם לא לעשות עם המודול החדש הזה: אני מציע לכם לא להתייחס יותר מדי ברצינות אליו ולמידע שהוא מספק. מי שרוצה להצליח בפייסבוק צריך להשקיע זמן בלהכיר את הקהל בדף שלו, ולפתח פעילויות ותוכן מעניין שקשור אליו, ולא לעסוק ב"מדידת לייקים" מתמדת.

זה יכול להיות נחמד לדעת כמה לייקים יש לדף מסוים שמעניין אתכם בלי להיכנס אליו – וזה יכול להיות מאד שימושי בסיטואציות כמו קמפיין פוליטי שבו אתם רוצים לעקוב בקלות ובמקום אחד אחרי הדפים של כל המועמדים, לדוגמא.

אבל אל תפלו למלכודת של ספירת הלייקים האינסופית – לייקים זה רק מספר, שבפני עצמו לא אומר כלום.

רוצים ללמוד על המתחרים שלכם? היכנסו לדף שלהם וקראו את כל הפוסטים שהם פרסמו בחודש האחרון. אולי אפילו תלמדו משהו מעניין על תוכן או על שיווק בפייסבוק – לשם שינוי משהו שבאמת יעזור לכם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט