עשו לכם מנהג לפרגן לאוהדים בפייסבוק

מנהלי דפים חכמים יודעים להשתמש בתוכן גולשים, וכך (בין השאר) לפרגן ולהעצים את הגולשים שפרסמו את התוכן. נסו ולא תצטערו!
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
ראשון, 07 אפריל 2013 01:47
דירוג הגולשים:

דפי פייסבוק מצליחים הם לרוב קהילה תוססת של גולשים עם תחום עניין או מטרה משותפת. בעמודים של כמה אלפי גולשים ומעלה, ניתן למצוא פעילות רחבה שמתרחשת על ציר-הזמן של הדף בין הגולשים, עם או בלי קשר לתוכן הרשמי שמנהלי הדף מפרסמים. לעתים (במקרים טובים...) הדף שלכם משמש כמקום מפגש לאנשים בעלי תחום עניין משותף ואותם אנשים משתמשים בדף שלכם כפלטפורמה לשיחה ויצירת קשר עם אחרים סביב אותו נושא.

הפעילות העצמאית הזאת של הגולשים היא בעלת ערך רב בשבילנו, מנהלי הדפים. השיחה האותנטית בין הגולשים יוצרת קשרים קהילתיים שהולכים ומתרחבים סביב הדף שלנו, ומחזקת מאד את הקשר של הגולשים לדף שלנו ולמותג שלנו באופן כללי.

ויש עוד דבר בעל ערך רב שהפעילות הזאת מייצרת: תוכן. הגולשים שפעילים בעמוד שלנו בד"כ יוצרים הרבה מאד תוכן, וחלק ממנו יכול להיות איכותי, מקורי ויצירתי ברמות ובצורות שעליהן מעולם לא חשבנו.

מנהלי דפים חכמים יודעים להשתמש בתוכן הזה ולפרסם אותו בזמנים הנכונים כדי לפרגן ולהעצים את הגולשים שפרסמו את התוכן. זה ייתן להם תחושת קירבה אליכם (הרי ראיתם בעצמכם את התוכן שהם פרסמו והתייחסתם אליו, עד כדי שפרסמתם אותו אצלכם), ויחזק אותם להמשיך ולהיות פעילים אצלכם בדף, מה שיגרור עוד הפצה שלכם וגדילה בחשיפה של התכנים שלכם.

הבסיס למציאת התוכן הטוב שיוצרים הגולשים (וזה ממש בסיס של כל פעילות פייסבוק) הוא להיות באמת קשובים וזמינים. להשקיע זמן בקריאת הפוסטים שהם מפרסמים ובקריאת התגובות שלהם.

איך להשתמש בתוכן העצמאי של הגולשים כדי לקדם את הפעילות בדף?

להרים מהרצפה את התוכן הקיים

אם אתם פוליטיקאים או אנשי ציבור מובילים בתחום העיסוק שלכם, ויש לכם עמוד פייסבוק פעיל, אני מהמר שיש אינספור שיחות עצמאיות של גולשים על הקיר שלכם – והשיחות האלו מכילות רעיונות בנושא התחום שבו אתם עוסקים, דעות חדשות, סרטונים, ועוד ועוד... אז אם אתם קוראים תגובה מוצלחת במיוחד של גולש – פרסמו אותה. אפשר פשוט לכתוב: "קראתי את התגובה של הגולשת תמי כהן לפוסט הקודם שלי והתרגשתי – ואני רוצה לפרסם כאן את התגובה כלשונה: ... (תגובתה המרגשת של תמי כהן) ...".

אפשר גם לפרגן לתמי אם היא הביאה לידיעתכם סרטון מעניין שמקדם את האג'נדה שלכם: "תודה לתמי שפרסמה אצלי את הסרטון. אני חושב שכדאי שכולם יראו אותו – ולכן אני מפרסם....". אתם תופתעו ממידת השמחה והכרת התודה של הגולשים. הפכו את זה לפינה קבועה (למשל – "התגובה הטובה של השבוע"), ותראו אוהדים חוזרים באופן קבוע להשתתף ולקרוא.

אותו דבר יעבור בכל תחום כמעט. תשאלו את בעלי הדף "סטטוסים מצייצים" שבנוי כולו על הטכניקה הזאת. 100% תוכן גולשים, וזה אולי דף האוהדים הישראלי המצליח בפייסבוק. עוד דוגמא: בדף של ההתאחדות הישראלית לכדורגל, לדוגמא, התחילה פעילות גולשים מעניינת: לאחר שמשחקים בליגת העל הסתיימו, גולשים היו נכנסים לדף של ההתאחדות וכותבים על הקיר פרשנות עצמאית למשחק. מנהלי הדף, במהלך מוצלח מאד לדעתי, הרימו את הכפפה, והתחילו לפרסם פינה קבועה של פרשנות אוהדים, בה היו מפרסמים פרשנות של גולש/ת ביחד עם שמו. כמובן שבעקבות הפעילות של מנהלי הדף, גולשים נוספים התחילו לכתוב את דעתם על ציר הזמן של ההתאחדות, מה שיצר עוד פעילות ועוד תוכן גולשים.

לקיים פעילות שבנויה על תוכן גולשים

הזמינו את האוהדים שלכם לכתוב לכם על הקיר. תנו להם סיבה.

אתם יכולים להציע מתנה צנועה לכל מי שיפרסם משהו שירגש אתכם, ולשתף את מה שהוא או היא פרסמו לכל האוהדים בדף שלכם. אתם יכולים להודיע שמעכשיו תפרסמו בכל יום תגובה נבחרת של אחד הגולשים, ולהזמין את הגולשים להיות יצירתיים וחדים בתגובות.

מסעדות יכולות להזמין את הגולשים להמציא מנה חדשה שהיו רוצים ולפרסם אותה. חברת צעצועים יכולה לערוך תחרות בה ילדים ידמיינו את הצעצוע המושלם ויפרסמו תיאור שלו בדף של החברה. את הצעצוע שהכי ירגש את בעלי החברה ייצרו במהדורה מוגבלת ויחלקו לאוהדים בדף.

האפשרויות באמת כמעט אינסופיות.

חשוב שהתוכן של הגולשים בו אתם משתמשים (בין אם בפעילות שיווקית יזומה ומתוכננת או כמעשה ספונטני) ישמור על כבודם ויעצים אותם, כדי שהחוויה שלהם תהיה טובה ותשאיר טעם של עוד. וחשוב כמובן שהוא יהיה מעניין, ויספק ערך לאוהדים בדף. החכמה האמיתית, היא למצוא תוכן גולשים שמספק לאוהדים בדף שלכם ערך שאתם בעצמכם לא יכולים לספק.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט