שיתוף פעולה היסטורי בין פייסבוק וגוגל בתחום הפרסום

פייסבוק תאפשר לרשת הפרסום של גוגל - Double Click - לפרסם מודעות בתוך פייסבוק, בניגוד גמור למדיניות הנוכחית של הרשת.
זמן קריאה: 4 6 דקות
שבת, 26 אוקטובר 2013 05:40
דירוג הגולשים:

הרשת החברתית פייסבוק ומפלצת האינטרנט גוגל תמיד היו "יריבות מרות". גוגל היא האחות הגדולה והמוצלחת יותר – היא גדולה יותר, מרוויחה יותר, מנוסה יותר, שולחת ידיים ליותר תחומים, ובסה"כ הרבה יותר טובה בלספק חוויה איכותית למשתמשים שלה. מצד שני, פייסבוק היא זו שפיצחה ובגדול את "קוד" הרשתות החברתיות, קוד שגוגל עדיין מתקשה לפצח.

פייסבוק לא אוהבת את גוגל. היא חתמה על שיתופי פעולה עם Bing – מנוע החיפוש של מייקרוסופט – המתחרה הגדולה (אם אפשר לקרוא למה שקורה שם תחרות) של גוגל בתחום החיפוש. פייסבוק גם חסמה חלקים גדולים מהאתר מהרובוטים של גוגל ולא מאפשרת להם להישמר באינדקס המידע הענק של גוגל.

ויש עוד משהו שפייסבוק לא הסכימה לגוגל לעשות, עד ממש לאחרונה. היא לא הסכימה לרשת הפרסום של גוגל – Double Click – לפרסם מודעות בתוך הפייסבוק.

רשת הפרסום של גוגל

הרבה אנשים חושבים שפרסום בגוגל הוא רק פרסום במנוע החיפוש של החברה. אם לדוגמא אני רוצה לקדם את דגם האופנועים החדש שאני מייבא לארץ, אני אצור מודעות ואומר לגוגל להציג אותן לגולשים שביצעו חיפושים כמו "אופנוע", "אופנוע חדש", "קניית אופנוע" או שמות של דגמי אופנועים קיימים.

אבל לגוגל יש גם רשת פרסום שנקראת Google Display Netwok שפרוסה בכל האינטרנט, ומאפשרת למפרסמים להציג את המודעות שלהם גם במקומות נוספים – למשל אתרים ששייכים לגוגל כמו YouTube או Blogger, אבל גם המון אתרים אחרים שאינם שייכים לגול. את זה היא עושה בשיתוף עם רשת נוספת בבעלות גוגל שנקראת Double Click.

גוגל מאפשרת לבעלי אתרים להטמיע באתר שלהם מודעות שנוצרו דרך המערכת שלה, באמצעות שירות שנקרא Google AdSense. בעזרת מודל תשלום גאוני שמחלק את ההכנסות מהפרסום בין גוגל לבין בעלי האתרים, גוגל הגיע כבר לפריסה של מיליוני אתרים ברשת, בכל נושא שאתם רק יכולים לדמיין.

זו פרקטיקה נפוצה וסביבה קמו הרבה "רשתות פרסום", או Exchange Networks – כלומר רשתות שמחברות הרבה אתרים ו"מחליפות" מידע כדי לאפשר מיקוד של מודעות לקהל ספציפי לרוחב כל אותם אתרים.

אלו בעצם שירותים דרכם אתה יוצר מודעות ומפרסם במספר רב של אתרים ביחד, במקום ליצור את המודעות שלך שוב ושוב עבור כל אתר שבו אתה רוצה לפרסם. במובן הזה גוגל אינה שונה מהרבה רשתות פרסום אחרות, רק שהיא גדולה יותר ומכילה גם את מנועה החיפוש שלה, על אין-סוף החיפושים שמתבצעים בו כל חודש.

הנה למשל דוגמא להצגת של מודעה מסוג כזה באתר Mashable – אחד האתרים הגדולים בעולם בנושא טכנולוגיה, גאדג'טים והייטק (2 המודעות מסומנות בריבוע כתום):

תצוגת מודעות מרשת פרסום באתר 'מאשבל'

בעלי אתרים נרשמים לשירותים מהסוג הזה כי הם מאפשר להם להרוויח כסף מהמבקרים באתר שלהם, והמפרסמים שמשתמשים בשירות הפרסום של גוגל (וברשתות פרסום אחרות) עושים זאת כדי להרחיב את טווח הפרסום שלהם ולהגיע לקהל היעד שלהם גם כשהוא לא מבצע חיפוש אקטיבי בגוגל.

כשאתם מקימים קמפיין מודעות בגוגל, אתם יכולים לחבור אם להשתמש ברשת הפרסום, ולציין את מילות המפתח והנושאים של האתרים בהם אתם רוצים שהמודעות שלכם יוצגו.

לגוגל הייתה חסרה זירת פרסום משמעותית אחת

עד לאחרונה, לא יכולתם להגיש מודעות לקהל שלכם בפייסבוק באמצעות רשת הפרסום של גוגל. הרשת החברתית הגדולה בעולם סגרה את שעריה בפני גוגל, כחלק מה"ברוגז" הגדול בין השתיים.

אלא שלאחרונה, ככל הנראה כחלק ממאמציה של פייסבוק למקסם רווחים (שהובילו בין השאר לשמועות על פגיעה מכוונות בתפוצת התוכן האורגני בפייסבוק), היא פתחה את שעריה גם למפרסמים שמשתמשים ברשת הפרסום של גוגל.

ליצור מודעות במקום אחד, להציג אותן בכל מקום

המשמעות הגדולה של המהלך הזה מצד פייסבוק היא שמעכשיו נוכל לנהל את הפרסום הדיגיטלי שלנו מתוך המערכת של גוגל (שהיא הרבה יותר מתקדמת ונוחה מזו של פייסבוק, כמעט מכל בחינה), ועדיין להציג את הדמודעות שלנו גם בפייסבוק.

למי מכם שמנהלים קמפיינים מורכבים ו/או בתקציבים גדולים – המשמעות היא יכולת גבוהה הרבה יותר לנתח את ביצועי המודעות שלכם ולהבין האם הכסף שאתם מוציאים עליהן מביא תוצאות, וגם יכולת ליצור ולנהל אותן במרוכז, גם בזמן שהם מופיעות במגוון רחב של אתרים בכל האינטרנט – ומעכשיו – כולל בפייסבוק.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט