הדפסת עמוד זה

טריק להגברת התפוצה בפייסבוק: שלבו בפרסומים את אנשי הארגון

גלו דרך פשוטה להגדיל את כמות החשיפה לתוכן שלכם בפייסבוק בצורה משמעותית, בעזרת שילוב אנשי הארגון שלכם בתוכן שמתפרסם.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
ראשון, 02 פברואר 2014 23:45
דירוג הגולשים:

תמונה: דיאגרמת שיווק ויראליבשבוע שעבר קיבלתי תזכורת לכוח של שימוש באנשים אמתיים ש"חיים את המוצר" בכל מה שנוגע לשיווק בפייסבוק.

בדף הפייסבוק הצעיר של אחד מהלקוחות שלי אנחנו מנסים עדיין למצוא את הכיוון הנכון מבחינת התוכן. מפרסמים תכנים מסוגים שונים ו"סופרים לייקים" ושיתופים.

כחלק מהניסיונות התחלנו בפרסום סדרת תוכן פשוטה שמציגה את האנשים המובילים בארגון. הרעיון פשוט והביצוע עוד יותר פשוט: פעם ביום או יומיים מפרסמים תמונה של אחד מהאנשים, מספרים קצת עליו ועל הרזומה שלו, ומסיימים בציטוט שלו שמתאר את העבודה עבור אותו ארגון.

פרסמנו לאורך שבוע 3 תמונות של 3 מהאנשים הבכירים בארגון. התוצאות היו טובות, והפוסטים הפכו להיות בין המצליחים ביותר עד כה.

ואז עשינו צעד פשוט שהכפיל את התפוצה של הפוסטים בתוך כמה שעות: תייגנו את 3 המצולמים בתמונות. התמונות הופיעו פתאום בפרופילים האישיים של המצולמים והתחילו להופיע ב-NewsFeed של מאות החברים שלהם למשך כמה שעות או יותר.

בתוך פחות מיום כמות האינטראקציות על 3 התמונות הוכפלה ואיתה מספר הגולשים שנחשפו לתמונות ולדף שלנו.

Win-win situation

בד"כ לא תהיה בעיה לשלב את אנשי הארגון שלכם בפרסומים. העובדים ו/או המתנדבים שלכם בד"כ שמחים כשכותבים עליהם באתר או בפייסבוק שלכם. והשיווק שלכם ירוויח מזה, כל עוד תעשו זאת בצורה חכמה ותשקיעו קצת מאמץ ויצירתיות.

כשעבדתי עם הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי באונ' ת"א נהגנו לברך מדי שבוע בדף הפייסבוק שלנו בוגרים של הפקולטה שהתמנו לתפקידים בכירים בעולם העסקים. הוספנו תמונות ותייגנו את מי שיכולנו (והסכים לכך).  התוצאות תמיד היו מצוינות (גילוי נאות: בהתחלה חשבתי שזה ישעמם, אבל מישהו שיעדיף שלא אזכיר את שמו התעקש, וצדק).

תחשבו על זה: מי שעשה לייק לדף שלנו מזדהה אתנו ועם המותג שלנו בצורה כלשהי. כשאנחנו מפרסמים אנשים אחרים (ומוצלחים) שמזדהים עם המותג, אנחנו נותנים חיזוק חיובי לכל אותם אנשים שכבר מזדהים אתנו, ומעבירים את התחושה שיש לנו מגוון גדול ורחב של לקוחות / אוהדים / תומכים.

יש 1,000 דרכים לעשות את זה, אבל חייב להיות "היגיון"

קודם תחשבו על המסר – אח"כ על המדיום. המדיום הוא סוג התוכן: תמונה, או וידאו, או סטטוס, או גם וגם, או פוסט בבלוג שלכם. המסר הוא מה שמחבר בין התוכן למותג שלכם. הוא הסיבה (או התירוץ) למה שאתם עושים.

התמונות שפרסמנו בדף הפייסבוק עליו סיפרתי עבדו לטובתנו בגלל שהמצולמים התגאו בהן – הם שמחו להיות מתויגים ושמחו להציג את התמונות לראווה.

כשהפקולטה לניהול מברכת בוגרים שמתמנים למשרות ניהול בכירות – זה מעביר את המסר שלה, שכדאי ללמוד בה אם אתם רוצים להיות מנהלים בכירים.

כשארגון ללא מטרות רווח מפרסם תמונות של המתנדבים שלו זה הגיוני ומעביר את המסר של התנדבות וערכים. זה יעבוד פחות טוב אם מקדונלד'ס תפרסם את התמונות של כל העובדים בני ה-16 בסניפים שלה.

אם הגלידריה שאני אוכל בה תצלם אותי באופן קבוע ותפרסם את התמונות בפייסבוק שלה אני אתעצבן ואולי אתבע אותה – אבל אם היא תציע טעמים חדשים לניסוי בתמורה לזה שאתן ביקורת והיא תפורסם בפייסבוק (ביחד עם תמונה שלי טועם את הגלידה) אני עשוי לזרום.

השורה התחתונה היא שעם קצת יצירתיות אפשר ליצור תוכן שמבוסס על העובדים, המתנדבים ואפילו על התומכים שלכם – תוכן שהם יוכלו להתגאות בו וישמחו להציג בפרופיל שלהם, וכך להפיץ אתכם ואת המסר שלכם לכל החברים שלהם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר