טריק להגברת התפוצה בפייסבוק: שלבו בפרסומים את אנשי הארגון

גלו דרך פשוטה להגדיל את כמות החשיפה לתוכן שלכם בפייסבוק בצורה משמעותית, בעזרת שילוב אנשי הארגון שלכם בתוכן שמתפרסם.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
ראשון, 02 פברואר 2014 23:45
דירוג הגולשים:

תמונה: דיאגרמת שיווק ויראליבשבוע שעבר קיבלתי תזכורת לכוח של שימוש באנשים אמתיים ש"חיים את המוצר" בכל מה שנוגע לשיווק בפייסבוק.

בדף הפייסבוק הצעיר של אחד מהלקוחות שלי אנחנו מנסים עדיין למצוא את הכיוון הנכון מבחינת התוכן. מפרסמים תכנים מסוגים שונים ו"סופרים לייקים" ושיתופים.

כחלק מהניסיונות התחלנו בפרסום סדרת תוכן פשוטה שמציגה את האנשים המובילים בארגון. הרעיון פשוט והביצוע עוד יותר פשוט: פעם ביום או יומיים מפרסמים תמונה של אחד מהאנשים, מספרים קצת עליו ועל הרזומה שלו, ומסיימים בציטוט שלו שמתאר את העבודה עבור אותו ארגון.

פרסמנו לאורך שבוע 3 תמונות של 3 מהאנשים הבכירים בארגון. התוצאות היו טובות, והפוסטים הפכו להיות בין המצליחים ביותר עד כה.

ואז עשינו צעד פשוט שהכפיל את התפוצה של הפוסטים בתוך כמה שעות: תייגנו את 3 המצולמים בתמונות. התמונות הופיעו פתאום בפרופילים האישיים של המצולמים והתחילו להופיע ב-NewsFeed של מאות החברים שלהם למשך כמה שעות או יותר.

בתוך פחות מיום כמות האינטראקציות על 3 התמונות הוכפלה ואיתה מספר הגולשים שנחשפו לתמונות ולדף שלנו.

Win-win situation

בד"כ לא תהיה בעיה לשלב את אנשי הארגון שלכם בפרסומים. העובדים ו/או המתנדבים שלכם בד"כ שמחים כשכותבים עליהם באתר או בפייסבוק שלכם. והשיווק שלכם ירוויח מזה, כל עוד תעשו זאת בצורה חכמה ותשקיעו קצת מאמץ ויצירתיות.

כשעבדתי עם הפקולטה לניהול ע"ש רקנאטי באונ' ת"א נהגנו לברך מדי שבוע בדף הפייסבוק שלנו בוגרים של הפקולטה שהתמנו לתפקידים בכירים בעולם העסקים. הוספנו תמונות ותייגנו את מי שיכולנו (והסכים לכך).  התוצאות תמיד היו מצוינות (גילוי נאות: בהתחלה חשבתי שזה ישעמם, אבל מישהו שיעדיף שלא אזכיר את שמו התעקש, וצדק).

תחשבו על זה: מי שעשה לייק לדף שלנו מזדהה אתנו ועם המותג שלנו בצורה כלשהי. כשאנחנו מפרסמים אנשים אחרים (ומוצלחים) שמזדהים עם המותג, אנחנו נותנים חיזוק חיובי לכל אותם אנשים שכבר מזדהים אתנו, ומעבירים את התחושה שיש לנו מגוון גדול ורחב של לקוחות / אוהדים / תומכים.

יש 1,000 דרכים לעשות את זה, אבל חייב להיות "היגיון"

קודם תחשבו על המסר – אח"כ על המדיום. המדיום הוא סוג התוכן: תמונה, או וידאו, או סטטוס, או גם וגם, או פוסט בבלוג שלכם. המסר הוא מה שמחבר בין התוכן למותג שלכם. הוא הסיבה (או התירוץ) למה שאתם עושים.

התמונות שפרסמנו בדף הפייסבוק עליו סיפרתי עבדו לטובתנו בגלל שהמצולמים התגאו בהן – הם שמחו להיות מתויגים ושמחו להציג את התמונות לראווה.

כשהפקולטה לניהול מברכת בוגרים שמתמנים למשרות ניהול בכירות – זה מעביר את המסר שלה, שכדאי ללמוד בה אם אתם רוצים להיות מנהלים בכירים.

כשארגון ללא מטרות רווח מפרסם תמונות של המתנדבים שלו זה הגיוני ומעביר את המסר של התנדבות וערכים. זה יעבוד פחות טוב אם מקדונלד'ס תפרסם את התמונות של כל העובדים בני ה-16 בסניפים שלה.

אם הגלידריה שאני אוכל בה תצלם אותי באופן קבוע ותפרסם את התמונות בפייסבוק שלה אני אתעצבן ואולי אתבע אותה – אבל אם היא תציע טעמים חדשים לניסוי בתמורה לזה שאתן ביקורת והיא תפורסם בפייסבוק (ביחד עם תמונה שלי טועם את הגלידה) אני עשוי לזרום.

השורה התחתונה היא שעם קצת יצירתיות אפשר ליצור תוכן שמבוסס על העובדים, המתנדבים ואפילו על התומכים שלכם – תוכן שהם יוכלו להתגאות בו וישמחו להציג בפרופיל שלהם, וכך להפיץ אתכם ואת המסר שלכם לכל החברים שלהם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט