איך בלוג יכול לקדם את השיווק שלך באינטרנט

בלוג הוא לא רק מקום להתבטא. בלוג מושך לאתר שלך תנועה ולקוחות, יוצר מיתוג חזק ויכול לתת ערך מוסף שאין למתחרים.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שבת, 12 יולי 2014 02:46
דירוג הגולשים:

הדמיה: בלוג - ערוץ תקשורת אישירוב בעלי העסקים מניחים שנוכחות שיווקית ברשת מסתכמת בבניית אתר שמכיל כמה עמודי תוכן וטופס ליצירת קשר ופתיחת דף פייסבוק, אליו מעלים מדי פעם כמה תמונות או מודעה שיווקית. חשיבה כזאת היא מתכון בטוח לבזבוז כסף וזמן.

המציאות היא שבתקופה שבה, יותר מאי-פעם, יש באינטרנט כל כך הרבה עסקים ואתרים שמתחרים על תשומת הלב של הצרכנים – צריך משהו הרבה יותר מעניין כדי לגרום לאנשים להגיע דווקא לאתר שלך, להירשם דווקא לרשימה שלך או לעשות לייק דווקא לדף שלך.

נכון, בהרבה מקרים אפשר לקנות את זה בכסף.

ונכון, (כמעט) כל פעילות עדיפה על אפס פעילות. שעון מקולקל צודק פעמיים ביום וגם אתר מכוער שאין בו כלום מלבד עמוד 'אודותינו' וטופס ליצירת קשר יביא פניות של לקוחות מדי פעם.

אבל מי שרוצה שיווק אינטרנטי שבאמת מביא לקוחות, חייב למצוא לפחות דרך אחת לבלוט ולמשוך אליו את תשומת הלב. אפשר לעשות את זה בעזרת כסף, ואפשר גם לעשות את זה בעזרת תוכן.

תוכן ככלי למשיכת תשומת לב

תוכן הוא מה שמזיז את הגולשים באינטרנט, ואם יהיה לכם תוכן טוב ומעניין הם יזוזו לכיוון שלכם. זה עד כדי כך פשוט.

שיווק תוכן הוא תחום רחב שכבר כתבתי עליו בעבר (למשל המאמר 'מה טרולים יודעים על שיווק תוכן'). זה תחום שהפירות שלו מגיעים בטווח הארוך – מה שגורם לרבים (אגב, בישראל יותר מבעולם) שלא לבחור בדרך הזאת, ובמקומה לבחור בדרך מהירה ויקרה יותר.

והפעם אני רוצה להתמקד בדרך אחת ליישם שיווק תוכן טוב, דרך שאני בעצמי מיישם ויישמתי וראיתי ממנה הצלחה במספר מקומות – כולל האתר הזה ממש. והדרך הזאת היא לפתוח בלוג.

איך בלוג באתר מושך אלייך לקוחות

כשיש לך אתר 'רגיל', כלומר אתר תדמית פשוט עם כמה עמודי מידע, מגיעים אלייך רק אנשים שמחפשים ישירות אותך. פשוט בגלל שאין סיבה אחרת להגיע לאתר שלך (נכון שאולי אתה מפרסם בגוגל ומביא תנועה נוספת, אבל אני מדבר רק על תנועה חינמית שמגיעה לאתר).

כשאתה פותח בלוג ומתחיל לכתוב על תחום העיסוק שלך, מתחילים להגיע לאתר שלך הרבה יותר אנשים ומסיבות הרבה יותר מגוונות.

באתרים שאני בונה ומקדם (אלו שיש בהם בלוג), התוכן בבלוג אחראי ליותר מ-85% מהתנועה לאתר. תנועה שלא הייתה מגיעה בלי הבלוג.

אלו אנשים שמגיעים בשביל התוכן, ואז מגלים את החברה והשירות העסקי שמוצע באתר. העיקרון מאחורי שיווק בעזרת בלוג הוא פשוט ועובד כמעט תמיד: האנשים שיתעניינו במאמרים מקצועיים על תחום העיסוק שלך, הרבה פעמים יתעניינו גם בשירותים שאתה יכול להציע. התוכן החינמי הוא מה שמביא אותם לאתר שלך וחושף אותם למה שיש לך להציע, ומה שאתה יודע לעשות.

מהאתר שלי אני מקבל פניות מלקוחות פוטנציאליים שקוראים את המאמרים, למרות שאין באתר אפילו טופס יצירת קשר אלא רק פירוט של מס' הטלפון שלי.

אם התוכן בבלוג שלך בנוי בצורה נכונה (וזה נושא לכמה מאמרים אחרים), הוא גם ימשוך את הקהל המדויק שאתה מחפש. אבל באופן כללי – תוכן שקשור לתחום המקצועי שלך ימשוך את האנשים הנכונים.

למה אי אפשר להשוות פוסט בבלוג לפוסט בפייסבוק

הרבה עסקים וארגונים שאין להם בלוג, מרגישים שהם יכולים להסתפק בדף אוהדים בפייסבוק כדי לעדכן את הקהל שלהם ולפרסם תוכן שהם יוצרים. זאת טעות, ולמעשה תכנים באיכות גבוהה (בעיקר תכנים כתובים) יכולים להתבזבז בפייסבוק – בעיקר בגלל הזמן הקצר שבו הם רלוונטיים שם.

פוסט בפייסבוק מתחיל להיעלם אחרי כמה שעות, ואחרי יום שלם הוא כבר בקושי מקבל חשיפה. לעומת זאת, פוסט בבלוג באתר שלכם מאונדקס (נרשם) במנועי החיפש ויכול להביא לאתר תנועה גם שנים אחרי שפרסמתם אותו.

הדיון על חלוקת התכנים שלכם בין פייסבוק לאתר יכול להיות מעניין, אבל בגדול תוכן איכותי חייב להיות באתר שלכם מכמה סיבות שעל כל אחת מהן אפשר לפרט ארוכות: השליטה המלאה בעיצוב ומבנה חווית המשתמש שיש לכם באתר ואין לכם בפייסבוק, יכולת למדוד את התנהגות הגולש בצורה מדויקת הרבה יותר באתר לעומת בפייסבוק, ועוד ועוד...

לעומת זאת יש הרבה תכנים שיעבדו בפייסבוק אבל לא יעבדו באתר. תכנים שהם יותר רזים ורגעיים. כתבתי על כמה כאלה במאמר "מוזיקאים בפייסבוק: 12 רעיונות לסדרות תוכן". כשמדברים על מאמרים כתובים – פייסבוק יכול להיות אחלה פלטפורמה לקדם אותם, אבל ה'בית' שלהם חייב להיות האתר שלכם.

הגישה הנכונה לשיווק בעזרת בלוג שבועי

יעד מאתגר אבל ריאלי צריך להיות פרסום מאמר 1 כל שבוע. זה הרבה יותר ממה ש-99% מהמתחרים שלכם עושים, וזו לא כמות שתדרוש מכם להפוך לכותבים מומחים. אבל היא כן תדרוש מכם להתחייב.

שיווק תוכן בכלל ובלוג בפרט הם תהליכים שמביאים תוצאות לאחר לא מעט זמן – אני מדבר על שבועות עד חודשים עד שנים. לכן אם אתם רק מתחילים, לא יהיה נכון מצדכם לבנות על הכנסה שמגיעה ישירות מהכיוון הזה לפני שאתם מתחילים לזוז, לכתוב ולראות תנועה. מצד שני כן יהיה נכון מצדכם לתכנן את ההוצאות – של כסף, זמן ומשאבים – שתצטרכו כדי להמשיך לכתוב באופן שוטף.

למשל, תצטרכו לפנות שעה וחצי בשבוע בשביל לכתוב – או חצי יום בחודש כדי לכתוב מס' מאמרים לחודש כולו.

אם זה גדול עליכם – נסו לתכנן לפי מאמר 1 כל חודש, או כל שבועיים.

כדי שתוכלו להתמיד לאורך זמן ולראות תוצאות, עליכם להכניס את הכתיבה לשגרה שלכם בצורה שלא מעיקה ולא גורעת מהעיסוקים המקצועיים שלכם שכן מניבים לכם הכנסה. אבל לא צריך להיבהל – זה לא בשמיים, ויש סיכוי לא קטן שאפילו תאהבו את זה.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט