אחד על אחד: איך למצוא את האוהדים הכי טובים שלכם בפייסבוק, ולחזק אתם את הקשר

חזקו את הקשר שלכם עם האוהדים בפייסבוק. ולא סתם אוהדים רנדומאליים, אלא בדיוק עם האוהדים הכי טובים והכי מסורים שלכם.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שני, 10 יוני 2013 14:24
דירוג הגולשים:

כל מי שמנהל דף אוהדים בפייסבוק יותר מחצי שנה כבר הבין: לייקים לא שווים כסף. לייקים לא שווים אהדה. ולייקים לא שווים יחסי ציבור טובים. כי גם אם יש לכם מיליון ליייקים בדף, יכול להיות שהם לא מקדמים את החברה שלכם לשום מקום ולא מכניסים לכם שקל אחד. בפייסבוק, אולי כמו בכל צורה אחרת של קשר אנושי, מה שחשוב הוא האיכות, לא הכמות.

במאמר היום אני אתאר צורה אחת מיני רבות להעלות את איכות הקשר שלכם עם האוהדים בפייסבוק. ולא סתם עם אוהדים רנדומאליים מהדף שלכם, אלא בדיוק עם האוהדים הכי טובים והכי מסורים שלכם.

איך מוצאים את האוהדים הכי טובים שלנו בפייסבוק, מגיעים אליהם ויוצרים אתם קשר חזק, והופכים אותם לאוהדים מסורים עוד יותר ולשגרירי מותג שלנו?

דבר ראשון: אתם חייבים להכיר את האוהדים הפעילים בדף שלכם

יש לי מנהג שעוזר לי להבין מי הם הגולשים הפעילים בדף. זו קצת עבודה שחורה, אבל היא משתלמת מאד. פעם ביומיים או שלושה אני עובר על כל הפוסטים האחרונים בדף ובודק מי הם האנשים שלחצו לייק, הגיבו או שיתפו. זה דבר קל לעשות: לוחצים על מספר הלייקים (לדוגמא: "30 אנשים אוהבים את זה") כדי לראות את שמות הגולשים שלחצו לייק. לוחצים על מספר השיתופים כדי לראות מי שיתף, וכולי...

לאחר שנפתחת רשימת הגולשים, מה שאני עושה הוא לעבור על השמות ולהקריא אותם לעצמי בראש (פעם הייתי מקריא בקול רם... הפסקתי כי זה מביך - אפילו לבד - אבל האמת? זה הרבה יותר אפקטיבי). בהתחלה הייתי עושה את זה מתוך עניין פשוט, אבל די מהר קלטתי שיש למנהג הזה השפעה מדהימה: פתאום זכרתי בעל-פה עשרות, ואח"כ מאות שמות של גולשים בדף שלי שלוחצים לייק, מגיבים או משתפים. פתאום זיהיתי את האנשים הפעילים בדף, וכשראיתי אחד מהם מגיב ידעתי שהוא מ"הגרעין הקשה" שלי.

בדף של עשרות אלפי אוהדים זה יכול להיות יותר מדי – אבל בדף שלא עולה על 5,000 אוהדים נדיר שמספר הגולשים מ"הגרעין הקשה" יעלה על 100-150. בדף קטן של 2,000 אוהדים אפילו פחות. זה משהו שאתם בהחלט יכולים להתמודד אתו.

ועכשיו לעבודה: תתחילו ליצור קשר, או כמו שאומרים באנגלית: Engage

תמונה: אילוסטרציה

השלב הבא הוא מאד פשוט. מתחילים לשלוח הודעות אישיות לחברי הגרעין הקשה שלכם.

קודם כל – למה אנחנו עושים את זה? מה המטרה?

אם אמרתם "להציע את השירות שלנו" או "לגרום להם לספר עלינו לחברים" – אתם טועים. המטרה היא אחת: לחזק את הקשר שלהם אליכם ולמותג שלכם. בתור התחלה – לקבל תשובה, ממנה תוכלו להמשיך וליצור שיחה בעתיד.

תכתבו הודעה פשוטה, כנה ומנומסת. הודעה שמודה לגולשים על הפעילות שלהם בדף שלכם וגורמת להם להבין ששמתם לב לכך, ושתשמחו לקבל מהם פידבק בכל שלב. הודעה שמראה להם כמה הם חשובים לכם (והם באמת חשובים לכם, נכון? אחרי הכל מדובר על הקהל הכי שרוף שלכם בפייסבוק). אל תמכרו כלום ואל תעשו מניפולציות.

לדוגמא, בואו נגיד שאני כותב לאברהם, הגולש הכי מסור בדף של תמנון שיווק באינטרנט. הנה ההודעה שאשלח לו:

הי אברהם, נעים מאד.

קוראים לי יורי רונן ואני מנהל את דף הפייסבוק של "תמנון שיווק באינטרנט".

שמתי לב שאתה פעיל בדף שלנו, ורציתי קודם כל להגיד לך תודה – כשאני רואה שהתוכן והפעילות שלנו מעוררת אנשים כמוך להגיב ולהשתתף אני שמח ומרגיש שאנחנו מצליחים.

בנוסף אני רוצה להגיד שאשמח לשמוע ממך ולקבל פידבק על כל דבר עליו יהיה לך מה לומר... המטרה של "תמנון" היא לעזור לעצמאים ובעלי עסקים לעשות שיווק איכותי באינטרנט, ללמד ולתמוך כמה שאפשר. אבל אני לא באמת יכול לדעת אם אנחנו מצליחים לעזור - רק אתה וגולשים אחרים יכולים להגיד לי את זה. לכן אשמח (על אמת) לשמוע ממך הערות, הארות ורעיונות.

בבקשה תרגיש חופשי לכתוב לי כאן בהודעה פרטית או למייל האישי שלי: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

אשמח אם תוכל לכתוב לי כמה מילים על עצמך ותחום העיסוק שלך, שאוכל לדעת טוב יותר מי הקהל שלי ומה מעניין אותו!

בברכה ותודה,

יורי רונן

תמנון שיווק באינטרנט

שלחתי 500 הודעות לאוהדים השרופים שלי. מה עכשיו?

קודם כל – לא כדאי לשלוח 500 הודעות. תסתפקו ב-10 בתור התחלה. גם כדי למנוע מפייסבוק לחשוב שאתם שולחים הודעות-זבל ולחסום אתכם, אבל גם כדי לראות את תגובות הגולשים וללמוד מהן לקראת סבב ההודעות הבא.

המשיכו בשלכם וחכו לראות כיצד הגולשים מגיבים. רבים מהם לא יענו בכלל. חלק יכתבו משהו פשוט וגנרי בתשובה. חלק ישמחו וישלחו תשובה מפורטת, עם הערות, הארות ואפילו בקשות.

רובם הגדול, גם אם לא יענו, יזכרו את הפניה שלכם לטובה ויעריכו אותה. בפעם הבאה שישמעו את שם המותג שלכם הם יחשבו עליו כעל משהו פחות מרוחק ויותר אנושי. יזכרו שיש מאחוריו אנשים אמתיים. נחמדים ואדיבים. כאלה ששמים לב לפרטים, ושמחים להציע עזרה. והם ישמחו לספר על כך לחברים שלהם.

כשאתם מתחילים לקבל תשובות, המשיכו בשיחה (במידת הצורך והאפשר) ובנו את הקשר האישי עם האוהדים, שהם הלקוחות הפוטנציאליים או הקיימים שלכם.

בעתיד תוכלו לפנות אליהם ולהזמין אותם לראות ראשונים את המוצר החדש שלכם ולחוות עליו דעה, לספר להם שאתם יוצאים במבצע הנחות ולהציע להם הנחה אישית מיוחדת לאוהדים השרופים, או סתם לשאול את דעתם לגבי משהו שעשיתם או שאתם חושבים לעשות. תתפלאו כמה מהם ישמחו לכתוב לכם את דעתם.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

1 הגיב/ה

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט