פייסבוק מתחילה להציג למנהלי דפים נתוני חשיפה לאירועים

אם אתם משתמשים באירועי-פייסבוק בדף שלכם - הנתונים החדשים יספרו לכם כמה אנשים נחשפים לכל אירוע ומגיבים אליו.

זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שבת, 09 אוגוסט 2014 19:14
דירוג הגולשים:

שמתי לב פתאום לפיצ'ר חדש שפייסבוק התקינה לטובת מנהלים של דפי אוהדים. כמובן, משהו שלא ברור איך לא היה קיים עד עכשיו. מישהו שבעבר עבדתי אתו על שיווק בפייסבוק הזמין אותי לאירוע שיצר בדף שלו (אני עדיין מוגדר כמנהל בדף) – וכשנכנסתי שמתי לב לראשונה שפייסבוק מראה לי נתוני חשיפה לאירוע.

עד עכשיו היינו רואים רק כמה אנשים הוזמנו, סימנו Attending / Maybe, וכולי – מעכשיו יש גם נתונים לגבי מס' הנחשפים לאירוע, ועוד – ממש כמו הנתונים במערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים עצמם.

ראו את צילום המסך המצורף של האירוע – טשטשתי את כל הפרטים המזהים של הדף והאירוע עצמו:

תצוגת נתוני חשיפה לאירוע פייסבוק בדף אוהדים

עד עכשיו – לא הייתה שום דרך לדעת כמה חשיפה והשפעה הייתה לאירוע שלנו. במערכת הנתונים של הדף אפשר לראות כמה חשיפה הייתה לפוסט של האירוע בדף שלנו – אבל לא לאירוע עצמו.

יש דפי אוהדים שמריצים לא מעט אירועים באופן קבוע, והנתונים האלה מאד משמעותיים בשבילם. במערכת הנתונים של הדפים עדיין אין מקום מיוחד שמרכז את נתוני החשיפה של כל האירועים בדף, אבל סביר להניח שכעת כשפייסבוק התחילה לאסוף נתונים כאלה – לא רחוק היום שהם גם יוצגו בצורה מסודרת במערכת המרכזית של דף האוהדים.

מה אפשר ללמוד מהנתונים?

תצוגה גדולה: נתוני החשיפה לאירועכרגע פייסבוק מציגה 3 סוגי נתונים:

  1. מס' הגולשים שנחשפו לאירוע (Reached): גולשים שקיבלו הזמנת פייסבוק מחבר/ה, גולשים שראו פוסט שקשור לאירוע (לדוגמא פרסום האירוע בדף האוהדים, או חבר שפרסם על הקיר של האירוע) או גולשים שראו סיפור פייסבוק על חבר/ה שסימן Attending, וכולי.
  2. מס' הגולשים שצפו בדף האירוע(Viewed): מס' הגולשים שנכנסו לדף האירוע עצמו, בין אם סימנו הגעה ובין אם לא.
  3. מס' הגולשים המעורבים (Connected): מס' הגולשים שקיימו אינטראקציה עם האירוע – למשל סימנו הגעה, פרסמו על הקיר, שיתפו את האירוע, וכולי.

הנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014

נזכרתי שרק לפני כמה שבועות דף אוהדים אחר שגם בו אני מוגדר כמנהל הריץ אירוע חזק מאד שהוזמנו אליו מעל 25,000 איש. רציתי לראות איך זה מתרגם לנתוני חשיפה – אבל לצערי נתקלתי בהודעה של פייסבוק על כך שהנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014 – שהופיעה באותו מקום בו אמורים להופיע הנתונים.

הודעת פייסבוק: אין נתונים על אירועים שנפתחו לפני 27/4/2014

עד כמה מס' החשיפות לאירוע משמעותי?

אין ספק שבד"כ נתוני החשיפה פחות חשובים לנו מנתוני ה-Attending, בגלל שבד"כ אנחנו רוצים שאנשים יבואו לאירוע שלנו, ולא יעזרו לנו הרבה חשיפות אם הן לא יובילו להרבה מבקרים באירוע.

ברור גם שיש קשר ישיר בין כמות הנחשפים לאירוע לבין כמות האנשים שיטרחו להגיע. ומובן שככל שיותר אנשים יחשפו לאירוע כך יגדל הסיכוי שיותר אנשים יגיעו.

אם אתם משתמשים באירועי פייסבוק באופן קבוע שווה לנהל מעקב מסודר אחרי מס' החשיפות, מס' ה-Attending ומס' המבקרים בפועל בכל אירוע – כדי להבין אם יש קשר בין המספרים. אולי תגלו שבאופן קבוע מגיעים לאירוע שלכם 5% ממס' הגולשים שנחשפו אליו בפייסבוק באיזושהי צורה.

בנוסף זו הזדמנות לבצע אופטימיזציה לאירועי הפייסבוק שלכם, ולבחון אם שמות שונים לאירוע או דרך שיווק שונה שלו יכולה להביא יותר מבקרים על אותו מס' חשיפות.

לבסוף – חלק משמעותי מה'ערך' של פעילות בפייסבוק הוא הפצת המותג והמסר שלנו בצורה חברתית – בין השאר ע"י זה שגולשים נחשפים לחברי הפייסבוק שלהם שמגיעים לאירועים שלנו. בדף אוהדים גדול שמפרסם מס' אירועים כל שבוע המשמעות יכולה להיות אלפי ועשרות אלפי גולשים שנחשפים לאירועים שפורסמו בדף – מידע שלא היה זמין למנהלי הדף עד היום.

הבנת ההשפעה וכמות התפוצה שיש לאירועים שלנו היא עוד פאזל בהבנת ההשפעה של השיווק שלנו בכלל, ועבור מי שמשתמש באופן קבוע באירועים – עוד דרך חשובה להעריך את תוצאות הפעילות בפייסבוק.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לנו לשפר את המדריכים באתר
-- פרסומת --

השאירו תגובה

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט