פייסבוק מתחילה להציג למנהלי דפים נתוני חשיפה לאירועים

אם אתם משתמשים באירועי-פייסבוק בדף שלכם - הנתונים החדשים יספרו לכם כמה אנשים נחשפים לכל אירוע ומגיבים אליו.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שבת, 09 אוגוסט 2014 19:14
דירוג הגולשים:

שמתי לב פתאום לפיצ'ר חדש שפייסבוק התקינה לטובת מנהלים של דפי אוהדים. כמובן, משהו שלא ברור איך לא היה קיים עד עכשיו. מישהו שבעבר עבדתי אתו על שיווק בפייסבוק הזמין אותי לאירוע שיצר בדף שלו (אני עדיין מוגדר כמנהל בדף) – וכשנכנסתי שמתי לב לראשונה שפייסבוק מראה לי נתוני חשיפה לאירוע.

עד עכשיו היינו רואים רק כמה אנשים הוזמנו, סימנו Attending / Maybe, וכולי – מעכשיו יש גם נתונים לגבי מס' הנחשפים לאירוע, ועוד – ממש כמו הנתונים במערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים עצמם.

ראו את צילום המסך המצורף של האירוע – טשטשתי את כל הפרטים המזהים של הדף והאירוע עצמו:

תצוגת נתוני חשיפה לאירוע פייסבוק בדף אוהדים

עד עכשיו – לא הייתה שום דרך לדעת כמה חשיפה והשפעה הייתה לאירוע שלנו. במערכת הנתונים של הדף אפשר לראות כמה חשיפה הייתה לפוסט של האירוע בדף שלנו – אבל לא לאירוע עצמו.

יש דפי אוהדים שמריצים לא מעט אירועים באופן קבוע, והנתונים האלה מאד משמעותיים בשבילם. במערכת הנתונים של הדפים עדיין אין מקום מיוחד שמרכז את נתוני החשיפה של כל האירועים בדף, אבל סביר להניח שכעת כשפייסבוק התחילה לאסוף נתונים כאלה – לא רחוק היום שהם גם יוצגו בצורה מסודרת במערכת המרכזית של דף האוהדים.

מה אפשר ללמוד מהנתונים?

תצוגה גדולה: נתוני החשיפה לאירועכרגע פייסבוק מציגה 3 סוגי נתונים:

  1. מס' הגולשים שנחשפו לאירוע (Reached): גולשים שקיבלו הזמנת פייסבוק מחבר/ה, גולשים שראו פוסט שקשור לאירוע (לדוגמא פרסום האירוע בדף האוהדים, או חבר שפרסם על הקיר של האירוע) או גולשים שראו סיפור פייסבוק על חבר/ה שסימן Attending, וכולי.
  2. מס' הגולשים שצפו בדף האירוע(Viewed): מס' הגולשים שנכנסו לדף האירוע עצמו, בין אם סימנו הגעה ובין אם לא.
  3. מס' הגולשים המעורבים (Connected): מס' הגולשים שקיימו אינטראקציה עם האירוע – למשל סימנו הגעה, פרסמו על הקיר, שיתפו את האירוע, וכולי.

הנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014

נזכרתי שרק לפני כמה שבועות דף אוהדים אחר שגם בו אני מוגדר כמנהל הריץ אירוע חזק מאד שהוזמנו אליו מעל 25,000 איש. רציתי לראות איך זה מתרגם לנתוני חשיפה – אבל לצערי נתקלתי בהודעה של פייסבוק על כך שהנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014 – שהופיעה באותו מקום בו אמורים להופיע הנתונים.

הודעת פייסבוק: אין נתונים על אירועים שנפתחו לפני 27/4/2014

עד כמה מס' החשיפות לאירוע משמעותי?

אין ספק שבד"כ נתוני החשיפה פחות חשובים לנו מנתוני ה-Attending, בגלל שבד"כ אנחנו רוצים שאנשים יבואו לאירוע שלנו, ולא יעזרו לנו הרבה חשיפות אם הן לא יובילו להרבה מבקרים באירוע.

ברור גם שיש קשר ישיר בין כמות הנחשפים לאירוע לבין כמות האנשים שיטרחו להגיע. ומובן שככל שיותר אנשים יחשפו לאירוע כך יגדל הסיכוי שיותר אנשים יגיעו.

אם אתם משתמשים באירועי פייסבוק באופן קבוע שווה לנהל מעקב מסודר אחרי מס' החשיפות, מס' ה-Attending ומס' המבקרים בפועל בכל אירוע – כדי להבין אם יש קשר בין המספרים. אולי תגלו שבאופן קבוע מגיעים לאירוע שלכם 5% ממס' הגולשים שנחשפו אליו בפייסבוק באיזושהי צורה.

בנוסף זו הזדמנות לבצע אופטימיזציה לאירועי הפייסבוק שלכם, ולבחון אם שמות שונים לאירוע או דרך שיווק שונה שלו יכולה להביא יותר מבקרים על אותו מס' חשיפות.

לבסוף – חלק משמעותי מה'ערך' של פעילות בפייסבוק הוא הפצת המותג והמסר שלנו בצורה חברתית – בין השאר ע"י זה שגולשים נחשפים לחברי הפייסבוק שלהם שמגיעים לאירועים שלנו. בדף אוהדים גדול שמפרסם מס' אירועים כל שבוע המשמעות יכולה להיות אלפי ועשרות אלפי גולשים שנחשפים לאירועים שפורסמו בדף – מידע שלא היה זמין למנהלי הדף עד היום.

הבנת ההשפעה וכמות התפוצה שיש לאירועים שלנו היא עוד פאזל בהבנת ההשפעה של השיווק שלנו בכלל, ועבור מי שמשתמש באופן קבוע באירועים – עוד דרך חשובה להעריך את תוצאות הפעילות בפייסבוק.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט