פייסבוק מתחילה להציג למנהלי דפים נתוני חשיפה לאירועים

אם אתם משתמשים באירועי-פייסבוק בדף שלכם - הנתונים החדשים יספרו לכם כמה אנשים נחשפים לכל אירוע ומגיבים אליו.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שבת, 09 אוגוסט 2014 19:14
דירוג הגולשים:

שמתי לב פתאום לפיצ'ר חדש שפייסבוק התקינה לטובת מנהלים של דפי אוהדים. כמובן, משהו שלא ברור איך לא היה קיים עד עכשיו. מישהו שבעבר עבדתי אתו על שיווק בפייסבוק הזמין אותי לאירוע שיצר בדף שלו (אני עדיין מוגדר כמנהל בדף) – וכשנכנסתי שמתי לב לראשונה שפייסבוק מראה לי נתוני חשיפה לאירוע.

עד עכשיו היינו רואים רק כמה אנשים הוזמנו, סימנו Attending / Maybe, וכולי – מעכשיו יש גם נתונים לגבי מס' הנחשפים לאירוע, ועוד – ממש כמו הנתונים במערכת הסטטיסטיקות של דפי האוהדים עצמם.

ראו את צילום המסך המצורף של האירוע – טשטשתי את כל הפרטים המזהים של הדף והאירוע עצמו:

תצוגת נתוני חשיפה לאירוע פייסבוק בדף אוהדים

עד עכשיו – לא הייתה שום דרך לדעת כמה חשיפה והשפעה הייתה לאירוע שלנו. במערכת הנתונים של הדף אפשר לראות כמה חשיפה הייתה לפוסט של האירוע בדף שלנו – אבל לא לאירוע עצמו.

יש דפי אוהדים שמריצים לא מעט אירועים באופן קבוע, והנתונים האלה מאד משמעותיים בשבילם. במערכת הנתונים של הדפים עדיין אין מקום מיוחד שמרכז את נתוני החשיפה של כל האירועים בדף, אבל סביר להניח שכעת כשפייסבוק התחילה לאסוף נתונים כאלה – לא רחוק היום שהם גם יוצגו בצורה מסודרת במערכת המרכזית של דף האוהדים.

מה אפשר ללמוד מהנתונים?

תצוגה גדולה: נתוני החשיפה לאירועכרגע פייסבוק מציגה 3 סוגי נתונים:

  1. מס' הגולשים שנחשפו לאירוע (Reached): גולשים שקיבלו הזמנת פייסבוק מחבר/ה, גולשים שראו פוסט שקשור לאירוע (לדוגמא פרסום האירוע בדף האוהדים, או חבר שפרסם על הקיר של האירוע) או גולשים שראו סיפור פייסבוק על חבר/ה שסימן Attending, וכולי.
  2. מס' הגולשים שצפו בדף האירוע(Viewed): מס' הגולשים שנכנסו לדף האירוע עצמו, בין אם סימנו הגעה ובין אם לא.
  3. מס' הגולשים המעורבים (Connected): מס' הגולשים שקיימו אינטראקציה עם האירוע – למשל סימנו הגעה, פרסמו על הקיר, שיתפו את האירוע, וכולי.

הנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014

נזכרתי שרק לפני כמה שבועות דף אוהדים אחר שגם בו אני מוגדר כמנהל הריץ אירוע חזק מאד שהוזמנו אליו מעל 25,000 איש. רציתי לראות איך זה מתרגם לנתוני חשיפה – אבל לצערי נתקלתי בהודעה של פייסבוק על כך שהנתונים זמינים רק לאירועים שנפתחו לאחר ה-24/7/2014 – שהופיעה באותו מקום בו אמורים להופיע הנתונים.

הודעת פייסבוק: אין נתונים על אירועים שנפתחו לפני 27/4/2014

עד כמה מס' החשיפות לאירוע משמעותי?

אין ספק שבד"כ נתוני החשיפה פחות חשובים לנו מנתוני ה-Attending, בגלל שבד"כ אנחנו רוצים שאנשים יבואו לאירוע שלנו, ולא יעזרו לנו הרבה חשיפות אם הן לא יובילו להרבה מבקרים באירוע.

ברור גם שיש קשר ישיר בין כמות הנחשפים לאירוע לבין כמות האנשים שיטרחו להגיע. ומובן שככל שיותר אנשים יחשפו לאירוע כך יגדל הסיכוי שיותר אנשים יגיעו.

אם אתם משתמשים באירועי פייסבוק באופן קבוע שווה לנהל מעקב מסודר אחרי מס' החשיפות, מס' ה-Attending ומס' המבקרים בפועל בכל אירוע – כדי להבין אם יש קשר בין המספרים. אולי תגלו שבאופן קבוע מגיעים לאירוע שלכם 5% ממס' הגולשים שנחשפו אליו בפייסבוק באיזושהי צורה.

בנוסף זו הזדמנות לבצע אופטימיזציה לאירועי הפייסבוק שלכם, ולבחון אם שמות שונים לאירוע או דרך שיווק שונה שלו יכולה להביא יותר מבקרים על אותו מס' חשיפות.

לבסוף – חלק משמעותי מה'ערך' של פעילות בפייסבוק הוא הפצת המותג והמסר שלנו בצורה חברתית – בין השאר ע"י זה שגולשים נחשפים לחברי הפייסבוק שלהם שמגיעים לאירועים שלנו. בדף אוהדים גדול שמפרסם מס' אירועים כל שבוע המשמעות יכולה להיות אלפי ועשרות אלפי גולשים שנחשפים לאירועים שפורסמו בדף – מידע שלא היה זמין למנהלי הדף עד היום.

הבנת ההשפעה וכמות התפוצה שיש לאירועים שלנו היא עוד פאזל בהבנת ההשפעה של השיווק שלנו בכלל, ועבור מי שמשתמש באופן קבוע באירועים – עוד דרך חשובה להעריך את תוצאות הפעילות בפייסבוק.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט

איך ניתן לשלוח מסנג'ר מהדף העסקי (0 תשובות)
איך ניתן ליזום הודעה ולשלוח אותה מהדף העסקי ולא מהפרופיל הפרטי?

דף עיסקי בפייסבוק איך למצוא אותו בגוגל (תשובה 1)
יש לי דף עיסקי  ויש לי חשבון אישי  מסיבה לא ידועה לא יכולה לשתף מהדף עיסקי על ציר הזמן שלי ולהפך    ובעיה שניה לא מופיע לי שם העסק בגוגל כמו כל עסק אחר שרושמים מופיע אתר ודף הפייסבוק  מה לא נכון בהגדרות אצלי ?? עברתי...התרעות מהדף העסקי (0 תשובות)
היי, תודה רבה על האתר האינפורמטיבי. אשמח לעזרה- יש לי דף עסקי שמקושר לפרופיל האישי שלי. עמיתים לעבודה ציינו בפניי שכאשר אני מעלה פוסט, הם לא מקבלים התרעה אלא רואים אותו רק אם הם משוטטים בפייסבוק. האם ניתן להגדיר שליחת התרעות לחברי הדף העסקי בעת...
שיחות מסנג׳ר מנווטות פעם לפרופיל העסקי ופעם לאישי. למה? (תשובה 1)
מה שיותר מציק, מדוע אין אפשרות ליצור הודעה חדשה מהדף העסקי. מדוע ניתן רק לענות לאלה הפונים אלינו?מה שקורה, שיש לך שתי תיבות מסנג׳ר, ההודעות נכנסות לפה או לשם, באופן שאינו נהיר לי, ואינך יכול להתנהל כפי שאתה רוצה.מצורף בזה צילום מסך של התפריט.


קישורים חיצוניים לחנות בפייסבוק (תשובה 1)
שלום, כיצד ניתן להשיג קישור חיצוני לחנות בפייסבוק? אני רוצה לדוגמא לשלוח באימייל קישור לחנות שפתחתי בדף העסק שלי. תודה

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

צריך עזרה בשינוי קטגוריה בדף העיסקי בפייסבוק (תשובה 1)
שלום שבוע טוב לך... נכנסתי לאתר שלכם בעקבות קושי רציני בשינוי קטגורית דף העיסקי של העסק של אבא שלי. לצערי מזה חודש ימים אני מנהל את הדף העיסקי שלו ולא מצליח לשנות קטגוריה. בטעות בתחילת דרכי בדף רשמתי אותו כעסק מקומי במקום חברה ואני מרגיש שזה משפיע...
איך אפשר לקבל במקם אחד הודעות והתראות מהפרופיל האישי ומהדף העסקי? (תשובה 1)
שלום רב אני רוצה יעוץ והכונה בתפעול של חשבון פיסבוק. לביתי היה חשבון פיסבוק אישי, לאחרונה היא החלה בפיתוח קריירת שירה ואף הוציא מספר שירים. הרקע שלי הוא מתחום הסייבר ובשלב זה אני מנהל לה את כל ענייני המדיה, פרסום ותחום המוזיקה. מאחר והיא...

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (תשובה 1)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט