הדפסת עמוד זה

פייסבוק מתחילה להראות למנהלי דפים איזה פוסטים שלהם הכי ויראלים

שדרוג קטן אך משמעותי של פייסבוק מציג למנהלי הדפים בזמן אמת פוסטים שזוכים לחשיפה וכמות תגובות גדולה מהממוצע.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שני, 21 אוקטובר 2013 12:14
דירוג הגולשים:

שמתי לב לפני כמה ימים למשהו חדש שעוד לא ראיתי בפייסבוק. בזמן שעברתי על אחד העמודים שלי והסתכלתי בפאנל הניהול שמתי לב לסמל מוזר של כוכב, שהופיע לצד אחד הפוסטים האחרונים שהתפרסמו בדף. ראו מסומן באדום בתמונה:

הבלטה של פוסט ויראלי במיוחד בפאנל הניהול של הדף

למי מכם שלא מבינים בדיוק מה אתם רואים (ולא בגלל שטשטשתי את כל המידע הפרטי) – זהו פאנל הניהול של דפי האוהדים בפייסבוק, והוא מספק למנהלי הדף "הצצה" לנתוני תפוצה ואינטראקציה של הפוסטים האחרונים, גישה להודעות הפרטיות, ועוד...

בחלק השמאלי של התמונה מופיעים ברשימה כל הפוסטים האחרונים שפורסמו בדף, ולצידם נתונים על תפוצה, אינטראקציה, וכולי. הדבר המעניין כאן  הוא הטור השמאלי, שבו מופיע בד"כ סמל שמציין באיזה סוג של פוסט מדובר. בצילום המסך ניתן לראות את הסמליל הקטן של התמונה (מופיע 3 פעמים) אשר מציין כי פוסט זה הוא בעצם תמונה.

אבל אני מכיר את הסמלים של סוגי הפוסטים בפייסבוק, והכוכב הזה הוא לא אחד מהם. אז עברתי עם העכבר מעליו, והנה ההודעה שקיבלתי:

ההודעה של פייסבוק על כך שהפוסט ויראלי יחסית לשאר הפוסטים בדף

בתרגום חופשי שלי: "הפוסט הזה ייצר יותר אינטראקציות גולשים מרוב הפוסטים שלך. אתה יכול לקדם אותו בתשלום כדי לקבל עוד יותר לייקים ותגובות".

עכשיו, זה לא חדש שפייסבוק "מעודדת" אותנו לקנות מודעות ולהוציא כסף באתר. אבל זה כן חדש שהיא ממש ממליצה לנו איזה פוסטים כדאי לנו לקדם.

איך פייסבוק קובעת מה מומלץ לקידום?

לכל סרטון, תמונה או סטטוס שפרסמתם אפשר לתת "ציון ויראליות" שמורכב (בפשטות) ממספר האנשים שקיימו אתו אינטראקציה, כאחוז ממספר האנשים שראו אותו. כמה שהפוסט מקבל יותר אינטראקציות, סביר להניח שהוא יותר מעניין.

ככל הנראה, המערכת של האתר בוחרת את הפוסטים עם "ציון הויראליות" הכי גבוהה, וממליצה עליהם לקידום.

מה עושים עם זה?

האמת שמבדיקה שעשיתי ב-2 דפי אוהדים, הפוסטים שהיו מומלצים דווקא לא היו הכי ויראלים. אבל זה פיצ'ר חדש באתר וסביר להניח שהוא עוד ישתפר ויהיה יותר אמין.

למי מאיתנו שמקדמים באופן קבוע פוסטים של הדף שלהם, או שרוצים להתחיל, זה יכול לחסוך הרבה עבודה והתלבטות בשאלה: איפה לשים את הכסף?

גם מי שלא מוציאים כסף בפייסבוק (בגלל מחסור בתקציב או אידיאולוגיה) יכולים להשתמש בכלי החדש הזה כדי לראות במהירות איזה פוסטים שלהם הכי מוצלחים, ולעדכן ולשפר את אסטרטגית התוכן שלהם בהתאם.

עוד בנושא מדד הויראליות

כתבתי כאן לפני כמה שבועות על איך לחשב את מדד הויראליות של דף האוהדים שלכם, ולהסיק ממנו מסקנות לגבי מידת ההצלחה שלכם – אני ממליץ לכל מנהלי הדפים להכיר את המדד הזה ולסגל לעצמם הרגל לבחון את הדף שלהם דרכו.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר