פייסבוק מתחילה להראות למנהלי דפים איזה פוסטים שלהם הכי ויראלים

שדרוג קטן אך משמעותי של פייסבוק מציג למנהלי הדפים בזמן אמת פוסטים שזוכים לחשיפה וכמות תגובות גדולה מהממוצע.
זמן קריאה: 1 עד 3 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
שני, 21 אוקטובר 2013 12:14
דירוג הגולשים:

שמתי לב לפני כמה ימים למשהו חדש שעוד לא ראיתי בפייסבוק. בזמן שעברתי על אחד העמודים שלי והסתכלתי בפאנל הניהול שמתי לב לסמל מוזר של כוכב, שהופיע לצד אחד הפוסטים האחרונים שהתפרסמו בדף. ראו מסומן באדום בתמונה:

הבלטה של פוסט ויראלי במיוחד בפאנל הניהול של הדף

למי מכם שלא מבינים בדיוק מה אתם רואים (ולא בגלל שטשטשתי את כל המידע הפרטי) – זהו פאנל הניהול של דפי האוהדים בפייסבוק, והוא מספק למנהלי הדף "הצצה" לנתוני תפוצה ואינטראקציה של הפוסטים האחרונים, גישה להודעות הפרטיות, ועוד...

בחלק השמאלי של התמונה מופיעים ברשימה כל הפוסטים האחרונים שפורסמו בדף, ולצידם נתונים על תפוצה, אינטראקציה, וכולי. הדבר המעניין כאן  הוא הטור השמאלי, שבו מופיע בד"כ סמל שמציין באיזה סוג של פוסט מדובר. בצילום המסך ניתן לראות את הסמליל הקטן של התמונה (מופיע 3 פעמים) אשר מציין כי פוסט זה הוא בעצם תמונה.

אבל אני מכיר את הסמלים של סוגי הפוסטים בפייסבוק, והכוכב הזה הוא לא אחד מהם. אז עברתי עם העכבר מעליו, והנה ההודעה שקיבלתי:

ההודעה של פייסבוק על כך שהפוסט ויראלי יחסית לשאר הפוסטים בדף

בתרגום חופשי שלי: "הפוסט הזה ייצר יותר אינטראקציות גולשים מרוב הפוסטים שלך. אתה יכול לקדם אותו בתשלום כדי לקבל עוד יותר לייקים ותגובות".

עכשיו, זה לא חדש שפייסבוק "מעודדת" אותנו לקנות מודעות ולהוציא כסף באתר. אבל זה כן חדש שהיא ממש ממליצה לנו איזה פוסטים כדאי לנו לקדם.

איך פייסבוק קובעת מה מומלץ לקידום?

לכל סרטון, תמונה או סטטוס שפרסמתם אפשר לתת "ציון ויראליות" שמורכב (בפשטות) ממספר האנשים שקיימו אתו אינטראקציה, כאחוז ממספר האנשים שראו אותו. כמה שהפוסט מקבל יותר אינטראקציות, סביר להניח שהוא יותר מעניין.

ככל הנראה, המערכת של האתר בוחרת את הפוסטים עם "ציון הויראליות" הכי גבוהה, וממליצה עליהם לקידום.

מה עושים עם זה?

האמת שמבדיקה שעשיתי ב-2 דפי אוהדים, הפוסטים שהיו מומלצים דווקא לא היו הכי ויראלים. אבל זה פיצ'ר חדש באתר וסביר להניח שהוא עוד ישתפר ויהיה יותר אמין.

למי מאיתנו שמקדמים באופן קבוע פוסטים של הדף שלהם, או שרוצים להתחיל, זה יכול לחסוך הרבה עבודה והתלבטות בשאלה: איפה לשים את הכסף?

גם מי שלא מוציאים כסף בפייסבוק (בגלל מחסור בתקציב או אידיאולוגיה) יכולים להשתמש בכלי החדש הזה כדי לראות במהירות איזה פוסטים שלהם הכי מוצלחים, ולעדכן ולשפר את אסטרטגית התוכן שלהם בהתאם.

עוד בנושא מדד הויראליות

כתבתי כאן לפני כמה שבועות על איך לחשב את מדד הויראליות של דף האוהדים שלכם, ולהסיק ממנו מסקנות לגבי מידת ההצלחה שלכם – אני ממליץ לכל מנהלי הדפים להכיר את המדד הזה ולסגל לעצמם הרגל לבחון את הדף שלהם דרכו.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט