קידום אורגני לחנויות – 8 שלבים להצלחה

התחרות בין החנויות הווירטואליות היא כיום מאתגרת במיוחד: היתרון האמיתי של החנויות הישראליות הוא שהן פונות לקהל המקומי ולכן גם קל יותר למצוא אותן בגוגל. יש גם כאלו שיעדיפו לקנות מוצרים יקרים בארץ ולדעת שהם מקבלים אחריות של יבואן מקומי. אבל על מנת לבצע קידום בגוגל לחנות וירטואלית ולהצליח יש לעבוד על פי מתודה ברורה וסדרה של פעולות ספציפיות.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחילים
ראשון, 08 יולי 2018 16:20
דירוג הגולשים:

התחרות בין החנויות הווירטואליות היא כיום מאתגרת במיוחד: אם פעם היינו צריכים להתחרות מול חנויות מהארץ, היום גם אתרים בינלאומיים כמו Amazon ו-Asos נכנסים לתמונה ונותנים לצרכן הישראלי מגוון של אפשרויות ובמיוחד מחירים שהוא לא היה רגיל אליהם עד כה. עם זאת, היתרון האמיתי של החנויות הישראליות הוא שהן פונות לקהל המקומי ולכן גם קל יותר למצוא אותן בגוגל. יש גם כאלו שיעדיפו לקנות מוצרים יקרים בארץ ולדעת שהם מקבלים אחריות של יבואן מקומי.

אבל על מנת לבצע קידום בגוגל לחנות וירטואלית ולהצליח יש לעבוד על פי מתודה ברורה וסדרה של פעולות ספציפיות.

אז איך עושים זאת?

1. בוחרים מערכת נכונה לניהול החנות

כיום יש מבחר גדול מאוד של מערכות לניהול של חנויות וירטואליות בעברית. אם זו החנות הראשונה שאתם בונים, רצוי לבחור בחבילה שאפשר לשדרג באופן מודולרי. עדיף להימנע ממערכות שמגיעות רק עם עיצובים מוכנים מכיוון שהן בדרך כלל מוגבלות ויקשו עליכם להתאים אישית את האתר אם תרצו לבצע בו שינויים.

2. מעצבים את החנות בצורה פשוטה שתתאים גם למכשירים ניידים ותעלה מהר

הרבה חנויות וירטואליות מעמיסות על הגולש עם תפריטים מסובכים או עודף של באנרים. חשוב שהחנות תהיה נוחה לניווט עם תפריטים ברורים כך שיהיה אפשר להגיע לכל מוצר או קטגוריה באמצעות לחיצה אחת או שתיים מעמוד הבית. המוצרים עצמם צריכים להיות מסודרים באופן הגיוני עם הפרדה טובה בין מוצר למוצר ועל פי סדר או מאפיינים שהגולש בוחר.

 אם הגולש מגיע לעמוד פנימי הישר מגוגל, אפשר לסמן לו בדיוק איפה הוא נמצא בתוך האתר (יש לכך פורמט מיוחד שנקרא "פירורי לחם", breadcrumb.

לאחר שיש עיצוב בסיסי לחנות, חשוב לבדוק איך היא נראית על מכשירים ניידים ולראות עד כמה קל להגיע לעמוד התשלום או עגלת הקניות.

כמו כן, האתר חייב לעלות מהר גם במחשב וגם בניידים. הדבר חשוב הן לגולשים והן לדירוגים בגוגל. אם האתר עולה לאט, חשוב לבדוק מדוע זה קורה עם  החברה שבנתה את האתר : זה יכול להיות השרת שמארח את האתר, אופטימיזציה לא נכונה בקוד או הפעלה של מודלים מיותרים.

3. בונים עמוד ייחודי לכל מוצר

הלב של האתר הוא בסופו של דבר עמודי המוצרים וזהו גם הדבר שהכי חשוב לגוגל כאשר הוא סורק את האתר: מאוד קל לשים תמונה ושתים – שלוש שורות טקסט מהמפרט של היצרן, אבל על מנת שהעמוד יתקדם בגוגל עדיך להשקיע בטקסט ייחודי כמו למשל תיאור קצר שכתבתם בעצמכם או אפילו המלצה אישית. לתמונות כדאי מאוד להוסיף תיאור כאשר מעלים אותן (לפעמיים נקרא "טקסט חלופי").

בכותרת של המוצר אפשר להוסיף תכונה ייחודית על מנת להפוך אותה למזמינה יותר. לדוגמה – "טלוויזיה חכמה של סוני עם מצב ספורט ייחודי מסדרת 2018". סתם מספר מודל לא אומר הרבה לצרכן. אם יש כמה גרסאות דומות מאוד של המוצר כמו למשל כאלו עם צבעים או דוגמאות שונות, ניתן לשים את כולן באותו העמוד.

4. משקיעים בעמוד הבית

עמוד הבית הוא בסופו של דבר העמוד החשוב ביותר באתר מכיוון שזהו העמוד הראשון שהגולש רואה והוא גם בדרך כלל זה שממנו גוגל מתחיל לסרוק את האתר. בעמוד הבית רצוי למקם קישורים ישיריםם לכל הקטגוריות החשובות (כפי שנסביר בסעיף הבא), מבצעים חמים ובאנרים. עמוד בית יבש ומשעמם נותן רושם של סתם עוד חנות אחת מתוך עשרות חנויות שונות באותו התחום.

מצד שני, לא כדאי להעמיס יותר מדי, עמוד הבית הוא לא קטלוג מודפס שצריך למלא בו כל מילימטר. לפעמיים עדיף לוותר על סליידרים ואנימציות, במיוחד בגרסה הניידת שבה חשוב שהאתר גם יעלה מהר ולא רק ייראה טוב.

5. דואגים לסדר את המוצרים השונים על פי קטגוריות

החלוקה לקטגוריות לא פחות חשובה מהעיצוב של האתר מכיוון שהיא זו שבסופו של דבר קובעת כיצד גוגל יסרוק את האתר ולפי איזה סדר. עדיף לא לחבר בין קטגוריות שונות כמו למשל טלוויזיות ומסכי מחשב, אלא ליצור קטגוריות אב וקטגוריות משנה. בצורה הזו, הקידום בגוגל יהיה ממוקד יותר וגם הגולש יוכל למצוא את מה שהוא מחפש במהירות.

לקטגוריות האב חייבים להיות קישורים קבועים מהחלק העליון של האתר וקטגוריות המשנה יכולות להיות בתפריט צדדי בתוך העמוד הראשי של כל קטגוריה או מתחת לקישור לשאר הקטגוריות. עדיף לא למקם קטגוריות משנה בתוך תפריטים נפתחים: הם לא נוחים ובדרך כלל גם לא מתאימים לניידים.

6. תשלום ואבטחה

שיטות התשלום הבסיסיות היום הן קנייה באשראי, קנייה דרך PayPal (עדיף לשלם עמלה גבוהה מאשר לפספס גולשים שאין להם זמן להכניס פרטי אשראי) וקנייה טלפונית. רוב החנויות היום מגיעות עם תקני אבטחה כסטנדרט. אם החנות לא מאובטחת, תוכלו לראות זאת באמצעות סימן של מנעול פתוח ליד שורת הכתובת בדפדפן, וחשוב לטפל בכך בעדיפות הראשונה (יש לכך חשיבות גם מבחינת גוגל).

עוד נקודה חשובה – אל תכריחו את המשתמשים להירשם לאתר, אלא הציעו להם אפשרות של קנייה מהירה. ברוב המערכות יש אפשרות לשלוח קישור למעקב בדואר אלקטרוני.

מבחינת המשלוחים, האפשרויות המקובלות הן משלוח רגיל בדואר רגיל (או רשום) ומשלוח עם שליח. לאחרונה נכנסו לשוק גם משלוחים לנקודת איסוף שהלקוח מגיע אליהן על מנת לאסוף את המוצר. היתרון הוא שהמשלוח מגיע מהר מסתם דואר רשום, אבל התשלום עדיין פחות יקר ממשלוח עם שליח.

7. נותנים לגולשים ערך מוסף באמצעות בלוג או מאמרים

על מנת שהאתר יתקדם בגוגל, לא מספיק ליצור עמודי מוצר ייחודים, אלא צריך גם להוסיף עמודי תוכן עצמאיים. עמודי תוכן כאלו בדרך כלל מגיעים בצורה של מאמרים או בלוג שנותן טיפים על רכישת מוצרים או הודעות על מבצעים ומוצרים חדשים.

את המאמרים יש לכתוב בצורה אינפורמטיבית שבאמת תיתן ערך כלשהו לגולש. לדוגמה – האם כדאי לקנות מחשבים ניידים בזול וכמה אמור לעלות מחשב שמתאים לשימושים שונים (משרדי, עריכה גרפית, משחקים וכו').

הרבה מאוד בעלי אתרים מתפתים לקבל תוכן מאתרים אחרים לצורך בניית קישורים (ראו סעיף הבא), אבל הם לא מוודאים שהתוכן באיכות גבוהה מספיק. העמודים האלו בדרך כלל לא מתברגים גבוה בגוגל ובמקרים מסוימים הם אפילו יכולים להזיק. 

8. בונים קישורים ומשתפים פעולה עם אתרים אחרים

היום כמעט כל אחד יודע שאחד הפרמטרים החשובים ביותר לקידום של אתרים בגוגל הוא קבלת הרבה קישורים שמפנים אל האתר. אחת הדרכים הכי פופולאריות לעשות זאת הוא דרך שיתוף פעולה ופרסום מאמרים באתרים אחרים. התוכן לא חייב להיות באיכות הכי גבוהה שיש, אבל גם לא כדאי שייראה כמו משהו שסטודנט כתב בין השיעורים באוניברסיטה...

זכרו שאם מישהו קורא טקסט שכתוב בצורה גרועה ומגיע לאתר שלכם, בסופו של דבר זה משפיע לרעה על הרושם הכללי שהוא מקבל מכם. שימו לב שהאתר בו מתפרסם המאמר הוא איכותי ולא מדובר בבלוג זניח, זה מאוד משפיע על הדירוגים. כפי שציינו בסעיף הקודם, הדבר נכון גם לגבי המאמרים שאתם מקבלים אליכם לפרסום באתר.

יש עוד מספר מקורות אחרים לקבלת תנועה וקישורים:

 • גוגל לעסק שלי – חובה לחנויות שפועלות על בסיס מקומי – יכול להביא תנועה יפה כמעט בלתי להתאמץ
 • אינדקסים בתחומים שרלוונטיים אליכם (שימו לב שהם עדיין מתעדכנים)
 • פורומים מקצועיים עם קישור לאתר שלכם בחתימה. השתתפות פעילה גם תורמת למוניטין שלכם
 • מתן חסויות לאתרים שיסקרו את המוצרים שאתם קונים ויתנו לכם קרדיט (מעולה למוצרים טכנולוגים).
 • אפשר גם ביו-טיוב או וידאו חי בפייסבוק, למרות שאין השפעה ישירה על הדירוגים בגוגל
מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

2 תגובות

 • מאמר מדהים, למדתי המון על עניין התוכן של המאמרים, תודה רבה!

  פורסם על ידי segev רביעי, 19 דצמבר 2018 18:42 קישור לתגובה זו
 • מדהים, לא ידעתי שגוגל לעסק שלי הוא דבר חשוב לעסקים מקומיים, חשבתי שזה רק להגיע למפות של העסק. תודה רבה על מאמר מדהים.

  פורסם על ידי segev שישי, 28 דצמבר 2018 11:27 קישור לתגובה זו

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה

דף עסקי - ADMIN (0 תשובות)
יש לי דף עסקי בפייסבוק כבר הרבה זמן  ולאחורנה אני רואה שאני לא מוגדרת יותר כ ADMIN ואין לי גישה להגדרות הפנימיות. מה עושים?

שיתוף סטורי אינסטגרם עסקי (0 תשובות)
שאנשים רוצים לשתף סטורי שפרסמתי בעמוד העסקי שלי אני צריך לאשר כל אחד ואחד כיצד אני מבטל את זה?

שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...
האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט