תבניות מאמרים שיעזרו לך לכתוב יותר

מתקשים לייצר תוכן לבלוג או לפעילות שלכם? אתם ממש לא לבד. השתמשו בתבניות הפשוטות האלו כדי לקבל רעיונות למאמרים.
זמן קריאה: 7 עד 10 דקות
חמישי, 24 יולי 2014 03:32
דירוג הגולשים:

לפני שבועיים בערך כתבתי על איך פתיחת בלוג שבועי יכולה לקדם את השיווק של העסק שלכם ברשת. אסטרטגיית שיווק תוכן שמבוססת על בלוג מקצועי / אישי נפוצה מאד בעולם וקצת פחות בישראל – עוד סיבה שעבור בעלי עסקים ישראלים, כתיבת בלוג באופן רציני יכולה להיות יתרון תחרותי משמעותי.

הערך המיתוגי והפרסומי שבלוג משלכם יכול ליצור עבורכם לא מספיק מובן בקרב ישראלים, אולי בגלל שהוא מגיע בעיקר בטווח הארוך, ואולי בגלל שכתיבת בלוגים ושיווק תוכן בכלל זה תחום שלא ממש נפוץ בארץ. אבל גם בקרב מי שכבר מכירים בערך של שיווק מהסוג הזה, רק מעטים מבצעים אותו בפועל. והסיבה המרכזית היא הקושי האמיתי שבכתיבה שגרתית.

לכתוב, ועוד באופן שגרתי, זה דבר קשה מהרבה סיבות: קודם כל צריך את היכולת להתבטא בצורה כתובה. אח"כ צריך שיהיה לך גם את הזמן, המחויבות ויכולת הריכוז לכתוב באופן קבוע. וגם אם יש לך את כל אלו – נשאר המחסום הגדול ביותר – האמונה שאין לך על מה לכתוב, אין לך מה להגיד, וגם אם יש לך – זה לא מספיק חשוב / חכם / מקצועי / מצחיק / מעניין.

לדעתי (כמעט) כל אחד יכול לכתוב

גם אם אתם לא יכולים לכתוב או שפשוט אין לכם את הזמן – תמיד תוכלו למצוא כותבי תוכן מקצועיים שיכתבו עבורכם תמורת תשלום, לא גבוה בד"כ. אבל אין תחליף לנקודת המבט האותנטית שלכם. אתם יכולים גם לעבוד ביחד עם כותב תוכן מקצועי שיעזור לכם – למשל יכתוב מאמר לפי קווים כלליים שאתם תעבירו לו, או ההפך – יערוך וישדרג מאמר מקורי שאתם כתבתם.

אתם יכולים למצור הרבה כותבים כאלה בקבוצת הפייסבוק "עולם אנשי התוכן".

אבל אתם חייבים להאמין שהידע ונקודת המבט שלכם יכולים להועיל לאחרים.

למרות שרוב האנשים נמצאים בתחושה אותנטית שאין להם על מה לכתוב – לדעתי המחסום העיקרי שעוצר את רוב האנשים הוא פסיכולוגי. כי עם מספיק השקעה וחשיבה, אפשר למצוא רעיונות לכתיבה כמעט על כל נושא בעולם.

5 תבניות מאמרים פשוטות שיעזרו לכם לכתוב יותר

תמונה: לכתוב הרבה ומהרכתיבה היא מיומנות נרכשת שהולכת ונהיית קלה יותר ממאמר למאמר. תוך כמה שבועות של כתיבת מאמר שבועי הרעיונות יתחילו לבוא מעצמם.

כדי להתחיל לכתוב, או לכתוב יותר, אני ממליץ להיצמד לתבניות תוכן מוכרות ומצליחות שיכולות להתאים כמעט לכל נושא. אני לא מתכוון לתבניות ממשיות של מבנה המאמר, אלא לסוגי מאמרים פופולרים שנפוצים בבלוגים, וקל יחסית לייצר אותם ברגע שבוחרים נושא.

אני אפרט כאן 5 'תבניות' כאלה שעושות את החיים קלים יותר לכל כותב.

1. מאמרי רשימה

מאמרי רשימה הם מאמרים שמפרטים קצת על מס' פריטים באותו נושא: "10 מקומות שאתם חייבים לראות", "8 גאדג'ים שיכבשו את העולם בחודש הבא", "5 טעויות שעו"ד מתחילים עושים" – או המאמר שלי "12 דוגמאות לסדרות תוכן שיקדמו מוזיקאים בפייסבוק".

אפשר להמציא כותרות כאלה על כל נושא בעולם... מאמרי רשימה קלים יחסית לכתיבה כי הם דורשים לכתוב מעט על הרבה נושאים (כלומר במקום לכתוב 1,000 מילה על נושא אחד, ניקח 10 דברים באותו נושא ונכתוב 100 על כל אחד מהם). זה הרבה יותר פשוט.

קלות הכתיבה שלהם (ולכותב מנוסה זה קל בצורה מגוחכת) הפכה מאמרי רשימה לנפוצים מאד והוציאה להם שם רע כיוון שהרבה אתרי זבל משתמשים בהם כדי למלא את האתר בתוכן (לא איכותי בד"כ) ולמשוך תנועה ממנועי חיפוש.

אבל זה לא אומר שמאמרי רשימה הם רעים בפני עצמם. בד"כ צריך להקפיד שהרשימה תהיה ארוכה (מומלץ 7-8 פריטים ומעלה), ולתת לפחות 2 פסקאות של טקסט (אם לא יותר) עבור כל פריט ברשימה. אפשר גם לוודא שיהיו במאמר לפחות 900 מילים, אבל בתכל'ס הכי חשוב שהתוכן יהיה מעניין, שאר הדברים פחות משנים.

אפשר בכיף לשלב מאמר 1 כזה כל חודש בתכנית התוכן שלכם.

2. טיפים מקצועיים קצרים

כל בעל מקצוע מנוסה יכול לתת טיפים ועושה את זה. עם קצת מאמץ, אפשר להפוך את הטיפים המקצועיים שלכם למאמרים שיהיו מעניינים מאד עבור חלק מהלקוחות הפוטנציאליים שלכם. באתר שלי לדוגמא אפשר למצוא שמסביר איך לראות מתי האוהדים בדף הפייסבוק שלך מחוברים.

מאמרים מסוג זה יכולים להיות קצרים מאד (נגיד 400 מילה), ויחסית קל ליצור אותם.

למרות שרוב בעלי המקצוע מתייחסים לתוכן כזה כאל "לתת בחינם" משהו שהם בד"כ לוקחים עליו כסף – למעשה יש הבדל גדול בין טיפ בבלוג שלכם לבין שירות מקצועי. כך שבעל המקצוע לא באמת נותן שירות בחינם.

ויותר מכך – התוכן החינמי הזה יוצר אמון אצל הגולש וגורם לו לזכור אתכם ואף להתייחס אליכם כבעלי סמכות בתחום. דברים שיעמדו לזכותכם בפעם הבאה שאותו גולש יצטרך שירות מקצועי שאתם יכולים לספק.

3. התייחסות אקטואלית

ישנם אירועים אקטואליים שמשפיעים על כולנו, ועם קצת יצירתיות אפשר תמיד ליצור תוכן מעניין שקשור אליהם. עם הייתי עובד כקוסמטיקאי אולי הייתי כותב עכשיו בבלוג על הקיץ והלחות שהגיעה אתו, ואיך זה משפיע על עור הפנים. אם הייתה לי חברה לייבוא מוצרים מחו"ל, הייתי כותב על פרשת השחיתות בנמל אשדוד, וכיצד היא משפיעה על מעבר הסחורות.

ברוב תחומי העיסוק יש גם אירועים אקטואליים פנימיים. אני כתבתי בזמנו על שיתוף פעולה בין פייסבוק לגוגל בתחום הפרסום וגם על אחת מפרשות הפייסבוק של רני רהב, שתי דוגמאות לאירועים אקטואליים בתחום השיווק באינטרנט.

מאמרים אקטואליים מהסוג הזה צריכים לעשות 1 מ-2 דברים או את שניהם ביחד: או לספר לגולש משהו שהוא לא יודע או לתת זווית מעניינת ומקורית על משהו מוכר.

יתרון גדול במאמרים אקטואליים הוא שאם הם מתפרסמים בסמיכות מספיקה לאירוע האקטואלי עצמו הם יכולים למשוך הרבה תנועה, כיוון שהעניין הציבורי בנושא גדול יחסית.

4. מאמרי דעה

מאמרי דעה הם קלים יחסית לכתיבה מסיבה פשוטה: לכולנו יש דעות, ובד"כ אנחנו שמחים להביע אותן. אני כתבתי בזמנו למה אני לא אוהב תחרויות לייקים וקיבלתי הרבה תגובות חיוביות מקוראים. מאמרי דעה בד"כ נותנים זווית אישית ומקורית ולכן הם מעניינים לקוראים. הם מאפשרים לך להביע את העמדה המקצועית שלך ולמתג את עצמך בעזרת הגישה שאתה נוקט כלפי מה שאתה מביע דעה לגביו.

גם למאמרי דעה יש יתרון כשהם נוגעים לנושא אקטואלי, אבל הם רלוונטיים גם כשהם נוגעים לנושא שגרתי, כל עוד הוא משמעותי בחיי הקוראים שלכם. יותר מזה – תמצאו נושא שרלוונטי ללקוחות שלכם כל הזמן, ותוכלו ליצור מאמרים שמושכים אליהם תנועה של לקוחות פוטנציאליים גם חודשים ושנים אחרי שכתבתם אותם. באופן הזה דם דומים למאמרים מקצועיים.

5. סקירה ספרותית

הרבה אתרים מצליחים נוהגים לפרסם מעין "סיכום שבועי" שבו הם מספרים על תוכן מעניין שהתפרסם באתרים אחרים, נותנים כמה מילים על כל "אייטם" ומקשרים לאתר המקורי.

אני לא מדבר רק על אתרים ענקיים כמו Ynet שעושים את זה מלא, אלא גם על בלוגים גדולים מאד – למשל הסיכום השבועי הזה של Ask Pavel שאני באופן אישי קורא מדי פעם.

בתור בלוג קטן, אתם לא חייבים להיצמד לחוקיות של פעם בשבוע (למרות שיהיה מעניין לפתוח בלוג שמפרסם רק סקירות מהסוג הזה ולראות אם הוא תופס). אפשר לפרסם סקירה כזו גם פעם בחודש, פעם בשנה או מתי שבא לכם. לא רק שזה תוכן שקל לייצר – זה בד"כ יוצא גם די מעניין. קשרו למאמרים מעניינים שקראתם בזמן האחרון ותנו כמה מילים על כל אחד.

הקוראים הקבועים שלכם יעריכו לא רק את ההמלצות, אלא גם את הפתח שנתתם להם אל מקורות הקריאה והלמידה שלכם.

סיכום – Just Do It

לפני שאני מסיים את המאמר, אני חייב לתת גילוי נאות: גם אני בעצמי לא כותב פעם בשבוע. יש תקופות שאני מעדכן את האתר הזה במאמרים חדשים כל כמה ימים, ויש תקופות שאני לא עושה את זה חודשים. להגנתי אני אומר שבתור עצמאי, האתר הזה הוא לא חלק מהתכנית העסקית שלי כרגע. אני כן מקווה להרוויח בעזרתו כסף בעתיד, אבל לא מצפה שזה יקרה בשנה הקרובה – כך שאני מרשה לעצמי להתעצל ולא לכתוב באופן קבוע.

ובכל זאת – למרות שיש לי כמה מאות בודדות של כניסות לאתר כל חודש, אני עדיין מקבל דרכו פניות של לקוחות פוטנציאליים. רוב הכניסות לאתר שלי הן של גולשים שמגיעים ישירות לתוך המאמרים שאני כותב, בד"כ דרך חיפוש בגוגל או דרך הפנייה של מישהו אחר. אלו כניסות שלא היו מגיעות בלי התוכן המקצועי שאני מפרסם. וגם שנה אחרי שפרסמתי מאמר בבלוג, הוא עדיין מביא תנועה לאתר ומביא פניות של מתעניינים.

לכתוב בלוג זה להשקיע בשיווק ובמיתוג שלכם לטווח הארוך.

יש הרבה אנשים שלא יכולים לכתוב, מסיבות שונות. אם אתם מאלו שכן יכולים, תעשו את זה. זה יעשה לכם הרבה טוב. וזה יותר קל ממה שאתם חושבים.

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

1 הגיב/ה

  • Amoxicillin Allergic Reaction Rash Photo semPaush buy cialis Wedyassell Generic Pharmacy Online

    פורסם על ידי Excerne שלישי, 22 דצמבר 2020 22:18 קישור לתגובה זו

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה

דף עסקי - ADMIN (0 תשובות)
יש לי דף עסקי בפייסבוק כבר הרבה זמן  ולאחורנה אני רואה שאני לא מוגדרת יותר כ ADMIN ואין לי גישה להגדרות הפנימיות. מה עושים?

שיתוף סטורי אינסטגרם עסקי (0 תשובות)
שאנשים רוצים לשתף סטורי שפרסמתי בעמוד העסקי שלי אני צריך לאשר כל אחד ואחד כיצד אני מבטל את זה?

שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...
האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט