3 טיפים לבחירת תמונת פרופיל טובה לדף פייסבוק

תמונת פרופיל יכולה להיות גם כלי שיווקי - הנה שלושה דברים שכדאי לחשוב עליהם לפני שאתם בוחרים תמונת פרופיל חדשה לדף הפייסבוק שלכם.
זמן קריאה: 4 עד 6 דקות
רמת קושי: מתחיליםמתקדמים
ראשון, 01 נובמבר 2015 04:12
דירוג הגולשים:

תמונת הפרופיל בדף שלכם היא אחת מסימני ההיכר שהכי מזוהים אתכם ברחבי פייסבוק, ושימוש נכון בה יכול לעזור לכם לייצר יותר אינטראקציות והפצה ברשת החברתית. רוב מנהלי הדפים מתייחסים לתמונת הפרופיל כאל משהו סטטי - מעין חובה שצריך למלא. אבל תמונת הפרופיל יכולה גם להיות כלי שיווקי. כלי חזק מאד ליצירת שיחה עם העוקבים שלכם, להעברת המסר שלכם או מיתוג העסק שלכם בפייסבוק.

העוקבים שלכם, בעיקר אלו שאתם חשובים להם, לוקחים את תמונת הפרופיל של הדף שלכם ברצינות. קחו אותה ברצינות גם אתם ולמדו איך להשתמש בה, ותגלו עוד דרך נוחה וטובה לייצר קשר חיובי ואפילו משמעותי עם העוקבים שלכם בפייסבוק. במאמר הזה אציג 3 טיפים עליהם אני מקפיד בבחירה של כל תמונת פרופיל בדפים שאני מנהל.

1. חשבו על איך התמונה שבחרתם תיראה ב-newsfeed של הגולשים

רוב הגולשים שעוקבים אחרי הדף עסקי שלכם לא נכנסים אליו באופן אקטיבי, כפי שנכנסים לאתר אינטרנט לדוגמא. רוב הפעמים בהם גולשים יחשפו לדף שלכם יהיו כאשר הם יראו ב-newsfeed שלהם תכנים שפרסמתם.

כשרואים את העדכונים שלכם בניוז-פיד, תמונת הפרופיל קטנה הרבה יותר, וכל הפרטים בתמונה שנראים ברורים כאשר צופים בה בגודל מלא (180 פיקסלים) הם כעת קטנים יותר ומטושטשים.

הימנעו מטעות שעושים הרבה מנהלי דפים, המנסים לדחוס בתוך תמונת הפרופיל הרבה מידע ובסופו של דבר מקבלים תמונה מלאת פרטים שאף אחד מהם אינו ברור. גם תמונות פנים או חצי-גוף לא תמיד נראות טוב בגודל קטן.

דברים שכן עובדים טוב הם לוגואים וסמלים אחרים, תמונות ששמות דגש על צבעוניות, או שילוב מס' קטן של אותיות ומספרים, אפילו מס' מילים קצרות שכתובות באופן בולט. המשותף לכל אלו הוא שהם הופכים את תמונת הפרופיל לבולטת וברורה בתוך שטף המידע ב-newsfeed, ומאפשרים לנו, הגולשים, להבין במהירות באיזה דף אוהדים מדובר.

ראו לדוגמא מס' תמונות פרופיל טובות מבחינה זו (לחצו על התמונות להגדלה):

2. השתמשו בתמונה כעוד כלי ליצירת שיחה ואינטראקציה

רוב דפי הפייסבוק משתמשים באותה תמונת פרופיל 'כל חייהם', או שהם מחליפים אותה לעתים רחוקות.

אבל תמונת הפרופיל היא חלק גדול מאיך שהדף שלכם נראה לאנשים והמסר שאתם משדרים, ועם קצת יצירתיות ומחשבה אפשר להשתמש בה כדי לחזק את הקשר עם העוקבים שלכם, להעביר מסר משמעותי, או פשוט לייצר הרבה אינטראקציות בדף שלכם. כדי לעשות את זה מספיק שבתור התחלה תפסיקו לחשוב על תמונת הפרופיל כמשהו קבוע, ותחשבו עליה כמשהו דינמי - משהו שאתם משתמשים בו כדי לתקשר עם האוהדים שלכם.

תחשבו מה קורה כשאתם מחליפים תמונת פרופיל בפרופיל האישי שלכם. בד"כ תקבלו הרבה יותר לייקים מאשר בפוסטים הרגילים שלכם, גם מאנשים שאף פעם לא עושים לכם לייק ואפילו אנשים שאתם לא באמת מכירים. החלפת תמונת פרופיל היא סוג של אירוע בפייסבוק, ואנשים מייחסים משמעות גם לעצם ההחלפה וגם לתמונה החדשה שהועלתה.

אתם יכולים להחליף את תמונת הפרופיל של הדף כדי לתמוך בקמפיין חברתי שמתנהל או במסר כלשהו. חשבו על כל הפעמים שאתם או אחד מחבריכם בפייסבוק החלפתם את תמונת הפרופיל כחלק ממחאה חברתית או הזדהות עם מטרה או אדם כלשהו. הדף שלכם יכול לעשות אותו דבר, ולזהות אתכם עם מטרה או מסר שתואמים את הערכים והאג'נדה של העסק שלכם. ראיתי לא מעט דפי פייסבוק שמחליפים את תמונת הפרופיל לרגל יום ההולדת שלהם ומעלים תמונה עם מס' השנים שהם חוגגים, משהו שכמעט תמיד עובד טוב מאד.

אפשר גם להחליף את התמונה כבדיחה - למשל בשבוע הדופלגנגר, להחליף את תמונת הפרופיל של הדף ללוגו של מותג מוכר שהייתם רוצים להיות כמוהו. ומהצד השני, אפשר להחליף את התמונה כאות הזדהות - למשל לתמונתו של מפורסם שהערכתם מבחינה מקצועית ונפטר לאחרונה.

תמונת פרופיל גם לא באמת צריכה להיות משהו קבוע. כל אחת מהטכניקות שציינתי כאן רלוונטית רק למס' ימים, ואין עם זה שום בעיה. להפך - החלפה תדירה של תמונת הפרופיל בדף שלכם משדרת לעוקבים שהדף שלכם פעיל ומתעדכן באופן שוטף ורלוונטי. כמובן, בתנאי שהתמונות שאתם מעלים באמת רלוונטיות, ושאתם דואגים גם לפרסם תוכן ועדכונים שוטפים בדף מלבד תמונות הפרופיל.

חשבו על תמונת הפרופיל בדף שלכם כעל עוד כלי לתקשורת עם העוקבים שלכם והעברת המסר שאתם רוצים להעביר. קחו כמה דקות לחשוב על רעיונות לתמונות פרופיל מיוחדות לחגים או לימים מיוחדים. כשאתם מתכננים קמפיין ומכינים כרזות או מודעות, אל תשכחו להכין תמונת פרופיל חדש (או יותר מאחת) שמתקשרת את המסר הכללי. רעיונות טובים נמצאים בכל מקום - תמיד מומלץ לעקוב בפייסבוק אחרי דפים עסקיים דומים לשלכם ולקבל מהם רעיונות.

3. הכינו תמונה בגודל הנכון

תמונת הפרופיל בפייסבוק היא מרובעת, ברוחב וגם בגובה של 180 פיקסלים. אם תעלו תמונה בגודל אחר תצטרכו לבחור חלק ממנה שיוצג כתמונת הפרופיל של הדף, או שפייסבוק יקטין / יגדיל את התמונה כדי שתהיה בפרופורציות הנכונות. בכל אחד מהמקרים, התמונה הסופית תיראה אחרת מאיך שהתכוונתם. כדי להימנע מבעיות כאלה, הכי טוב להכין מראש תמונה בגודל הנכון, מרובע של 180 פיקסלים. כך תוכלו לוודא שהתוצאה הסופית היא בדיוק כמו שאתם רוצים.

אם יש לכם תמונה שאינה בגודל המתאים פשוט שנו את הגודל שלה בעזרת תכנת ה'צייר' של Windows או אחת מהרבה תוכנות חינמיות אחרות שקיימות (paint.net היא זו שבה אני משתמש).

סיכום

כשאתם בוחרים תמונת פרופיל חדשה קחו בחשבון את הגודל של התמונה בפייסבוק, עליו אין לכם שליטה, והכינו תמונה בגודל הנכון. קחו בחשבון לא רק איך התמונה תראה בדף עצמו - אלא איך היא תראה ב-newsfeed של הגולשים. ולבסוף, קחו בחשבון את התזמון ומצאו את הזמן הנכון להחלפת התמונה.

 

מה דעתך על המדריך הזה?
בחר/י 1 עד 5 כוכבים:
הפידבק שלך אנונימי והוא עוזר לי לשפר את המדריכים באתר

3 תגובות

  • תודה, טיפים שיכולים לסייע

    פורסם על ידי מיכאל רביעי, 24 מאי 2017 11:02 קישור לתגובה זו
  • תודה

    פורסם על ידי אנה שני, 28 מאי 2018 20:59 קישור לתגובה זו
  • תודה, אהבתי את הנוסח הקצר והענייני אך התאריכים הישנים קצת הפריעו...פייסבוק משתנה מהר והיה רצוי לכלול יותר עדכונים

    פורסם על ידי אלקה יפה שני, 22 אוקטובר 2018 03:14 קישור לתגובה זו

השאירו תגובה

שאלות ותשובות על פרסום ושיווק באינטרנט


האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

איך להגיב עם הדף העסקי בתוך קבוצה בפייסבוק? (2 תשובות)
יש לי דף עסקי תחת פרופיל אישי. כשאני מגיבה להודעות בדף אני מגדירה שהשם שיופיע ללקוחות יהיה השם של העסק ולא שמי הפרטי. זאת אומרת שאם אני רוצה לכתוב תגובה או לפרסם תמונות, אני אוכל לכתוב אותן בתור "עוגות טעימות" לדוגמא ולא בתור השם הפרטי...

איך אפשר לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים? (תשובה 1)
היי, תודה רבה על האתר הנפלא שלכם. חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי איך לנהל כמה דפי פייסבוק עסקיים. אני רוצה לדוג' לנהל כמה, איך אני עושה את זה נכון? תודה רבה לכם

פייסבוק מוריד את האיכות של תמונת Cover בעמוד (תשובה 1)
נהנתי מהמידע שאתה מספק באינטרנט רציתי לשאול שאלה שאולי תוכל לעזור לי בה: עיצבתי COVER חדש לדף הפיסבוק שלי בפוטושופ כשאני מעלה אותו לפייסבוק האיכות ממש ירודה. הקובץ שמור ברזולוציה 300 ונראה מצויין בפוטושופ. תודה דפנה
שיוך לדף פייסבוק (0 תשובות)
הי אם מישהו הקים דף עבורבית הספר , האם ניתן, שמישהו אחר ינהל את הדף , בלי שתהייה לו בעיה של פרטיות בעמוד הפייסבוק שלו . כלומר, אם אני פותחת דף , האם כמה אנשים יכולים להיות המנהלים בדף ? האם הגישה שלהם היא רק לדף או שיש להם גישה למקום אחר.....

דף עסקי בפייסבוק, לאחר מספר ימים וניסיון חיבור מול אינסטגרם נעלמה לי ההרשאה בעמוד שלי כאדמין. כרגע לא ברור מי מנהל את העמוד אין לי גישה לזה והדף לא נמצא תחת "הדפים שלי" (0 תשובות)
פתחתי עמוד עסקי תחת הפרופיל האישי שלי בפייסבוק והתחלית להעלות אליו דברים ולהזמין חברים.אחרי מספר ימים פתחתי עמוד אינסטגרם עסקי. בשלב הזה מסיבה לא ברורה הדף העסקי שלי נעלם "מהדפים שלי" ובעצם אני כבר לא האדמין בעמוד. הבעיה שאין עוד אדמינים על העמוד...


דף עסקי פייסבוק (0 תשובות)
היי, יש לי דף עסקי בפייסבוק. אני לא מוצאת דרך להעלות בו קבצים וליצור מאגר קבצים. אני יודעת שדפי קבוצה בפייסבוק כן יש אפשרות, האם באמת בדף עסקי אין אפשרות ליצור דבר כזה? האם יש דרך אחרת לעשות את זה? אולי להפוך את הדף העסקי שלי לקבוצה?...

האם אפשר לבקש הצטרפות לקבוצה בפייסבוק מהדף העסקי שלי (3 תשובות)
הכוונה שאני נמצא בדף שלי ומנהל למישהו דף עסקי, האם אפשר מהדף העסקי שלו לבקש בקשת הצטרפות לקבוצה מסוימת. תודה צביקה

התלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור הקהילות שלי (תשובה 1)
שלום יורי, לפני 7 שנים יזמתי פורטל מידע לגיל השלישי. הפורטל מתקדם יפה ונוצרה קהילה וירטואלית של בני +60  צעירים ברוח. יש לי גם דף פייסבוק של הפורטל וגם פרופיל אישי. אני בהתלבטות האם להקים דף פייסבוק נוסף עבור קהילות אלה שיהווה מעין...

איך אפשר לקדם פוסט באינסטגרם בתשלום? (5 תשובות)
אני רוצה לממן קידום של פוסט שפרסמתי באינסטגרם, כמו שאני עושה בפייסבוק. איך עושים את זה?

איך אני יכול לראות כמה אנשים ראו פוסט שפרסמתי באינסטגרם? (3 תשובות)
הי, כשאני מפרסם פוסט בדף שלי בפייסבוק אני יכול לראות כמה אנשים ראו את הפוסט. אבל באינסטגרם אני לא רואה את המידע הזה. איך אפשר לדעת כמה ראו כל פוסט שפרסמתי באינסטגרם?

אפשר לשתף את הדף עם מי שלא חבר שלי בפייסבוק? (2 תשובות)
הי! ראיתי את המדריך שלך לשימוש בפייסבוק ותהיתי אם יש דרך כלשהי לשתף עמוד עסקי בפייסבוק עם אנשים שאינם מצויים ברשימת החברים שלי? (סביר גם שלא עשו לייק) אשמח אם תוכל לסייע :)

פרסמו שאלה חדשה וקבלו תשובה מקצועית ומהירה!

לחיפוש מתקדם

עמוד ראשי - כל הפרקים במדריך >>
פרסום וניהול תוכן
קידום וניהול השיחה
קידום הדף העסקי
עיצוב הדף העסקי
שימוש בתיבת ההודעות הפרטיות
הקמת חנות ומכירת מוצרים בדף העסקי
ניהול הרשאות גולשים
ניהול והגדרות כלליות
חיפוש באתר תמנון שיווק באינטרנט